Egzersiz Yapmak İçin 5 Önemli Neden

Egzersiz yapmak bazen sadece zaten süper formda olan kişilerin erişebildiği özel bir kulüp gibi hissedebilir. Ancak fitness yolculuğunuzun neresinde olursanız olun, vücudunuzu hareket ettirirken, kalp atış hızınızı artırırken ve sağlık ve zindelik hedeflerinize doğru çalışırken siz de keyif alabilirsiniz.

Egzersiz yapma düşüncesi, kaslı bir Arnold Schwarzenegger’in spartan tarzı bir spor salonunda ultra ağır ağırlıklar kaldırdığı görüntülerini çağrıştırıyorsa, tekrar düşünün. Egzersiz, istediğiniz gibi olabilir – ağırlık odası veya sıkıcı bir koşu bandı ile sınırlı olmak zorunda değildir. Aslında, istediğiniz zaman, istediğiniz yerde çalışabilirsiniz. (Evet, park, ofis merdiven boşluğunuz ve mutfağınız sayılır.)

Egzersiz Spor

Egzersiz Spor

Peki, spor salonu üyeliği gerektirmeyen egzersiz yapmanın eğlenceli yolları nelerdir? Bir sonraki kalori yakma rutininiz için biraz ilhama ihtiyacınız varsa, 23 numaraya ulaşmadan önce sizi koltuktan atlamaya teşvik edebilecek zorlu (ama eğlenceli) bir egzersiz aktiviteleri listemiz var. !

NEDEN EGZERSİZ YAPMALISINIZ?

Hepimiz egzersiz yapmamız gerektiğini biliyoruz – bol su içmek, tam bir gece uykusu almak, taze, tam gıdalar yemek ve ekstra destek için bir besin takviyesi kullanmak . Fakat egzersiz bizi tam olarak nasıl etkiler?

Egzersiz Spor

Egzersiz Spor

Araştırmacılar bu soruyu incelemek için çok zaman harcadılar. Egzersizin bilim destekli sayısız faydası vardır ve bunlardan bazıları sizi şaşırtabilir:

  • Egzersiz yapmak ömrünüzü uzatabilir, kardiyovasküler hastalıkları önlemeye yardımcı olabilir ve diyabet riskinizi azaltabilir.
  • Fiziksel aktivite, bağışıklık sisteminizi canlı ve sağlıklı tutarken yaşlanmanın etkileriyle savaşmaya yardımcı olabilir.
  • Düzenli hareket, kemiklerinizi güçlendirmenize ve daha enerjik ve daha az yorgun hissetmenize yardımcı olabilir.  (Bunu kim istemez ki?)
  • Egzersiz, depresyon riskinizi düşürmenize ve Alzheimer hastalığı ve bunama riskinizi azaltmaya yardımcı olabileceğinden, zihinsel sağlığınıza ve keskinliğinize olumlu faydalar sağlayabilir.
  • Egzersiz yapmanın tonlarca farklı yolu olabilir, ancak hepsinin aynı fiziksel ve zihinsel sağlık yararlarına katkıda bulunduğunu akılda tutmakta fayda var. Vücudunuzu hareket ettirdiğiniz sürece doğru yoldasınız.

Sağlıklı yaşam için diğer ipuçlarına gözatmak isteyebilirsiniz.

Bizi sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Yazar Hakkında /

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın