e
sv

Rüküş olmak istemiyorsanız bu adımları takip edin! Birkaç ipucu ile rüküşlükten kurtulun…

67 Okunma — 21 Aralık 2023 19:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Renklerin tarza tesiri epeyce fazla. Bu nedenle kombin yaparken hangi renkleri bir ortada giymeyeceğinizi bilmezseniz rüküşlük kaçınılmaz olabilir…

Modacılara nazaran asla bir ortada kullanmamanız gereken renk kombinasyonları var. Şayet bu kombinasyonları tercih ediyorsanız, hoş görünme bahtınız neredeyse yok.

Aksine, rüküş olma ihtimaliniz kaçınılmaz olabilir. Bu nedenle, şekilli giyinmek istiyorsanız bu renkleri bir ortada kullanmaktan kaçının!

Her birimiz şık görünmeyi arzularız, fakat kimi kuralları bilmeksizin giyindiğimizde rüküş olma olasılığımız hayli yüksektir.

Renklerin birbiriyle uyumlu olması kritiktir; aksi takdirde fecî bir imaj ortaya çıkabilir. Pekala, hangi renklerin bir ortada kullanılmaması gerektiğini biliyor musunuz?

Rüküş olmamak için hangi renkleri birlikte tercih etmemeliyiz?

 1. Siyah ve lacivert: Siyah ile lacivert rengi bir ortada tercih etmeyin. Bu iki renk birbirine çok yakın ve kontrast oluşturmak zordur. Nötr bir görünüm istiyorsanız, gri kullanmayı düşünün. Çarpıcı bir görünüm istiyorsanız deri rengi yahut uçuk pembe tercih edebilirsiniz.
 2. Mor ve kırmızı: İki çarpıcı renk bir ortada kullanmak gözleri yorabilir. Renk kategorilerinde bu iki renk birbirine benzeri kabul edilir. Kırmızı ve mor, bunaltıcı bir görünüm yaratabilir. Bu nedenle kırmızı giyecekseniz, mavi ile kombinlemeyi düşünebilirsiniz.
 3. Sarı ve yeşil: Hem sarı hem de yeşil canlı renklerdir. Lakin bir ortada kullanıldığında güzel olmayan bir tesir yaratabilirler. Alternatif olarak, her iki rengi toprak tonları ile kombinlemeyi düşünebilirsiniz.
 4. Kahve ve gri: Kahverengi ve gri, estetik bir kontrast oluşturmaz. Donuk bir görünüm ortaya çıkarabilirler, bu nedenle pek tercih edilmemelidir. Sıcak kahverengi tonları ile lacivert tonlarını birleştirmeyi düşünebilirsiniz.

Eğer beyaz bir deri rengine sahipseniz, şu renk tonlarını tercih edebilirsiniz: siyah, kahverengi, füme, bordo, gri, koyu mavi tonları, koyu mor, zümrüt üzere seçenekler. Açık renklerden, uçuk ve pastel tonlardan kaçınmalısınız, zira beyaz deriyle ahenk sağlamazlar.

Ayrıca, alt tonlarınıza nazaran kombinler yapmalısınız; soğuk tonlu bir cilde sahipseniz pastel tonlardan kaçının, sıcak tonlu bir cilde sahipseniz canlı renklerden kaçının. Bacak bölgeniz üst bölgenizden daha açık tonludur, bu nedenle açık renkli kesimleri üstte kullanmak daha hakikat olacaktır.

Moda

Renk,Tercih

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Rüküş olmak istemiyorsanız bu adımları takip edin! Birkaç ipucu ile rüküşlükten kurtulun…