e
sv

Saç ekimi sonuçları saçların çıkması ne kadar sürer?

2399 Okunma — 01 Nisan 2022 00:00
Saç ekimi sonuçları
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu yazımızda saç ekimi sonuçlarını, saçların çıkma süresini sizlerle paylaşıyoruz. Günümüzde herkes cilt ve saçı içeren kişisel güzellikle daha fazla ilgileniyor. İnsanların sağlıksız yaşam tarzı, genetik özellikler yüzünden, birçoğu saç dökülmesi yaşar ve daha çok kellikle sonuçlanır. Sonuç olarak, saç ekimini tercih eden kişi sayısı artmaktadır. Diğerleri gibi siz de saç ekimi sonrası uzayıp büyümeyeceğini merak ediyor olabilirsiniz. Merak etmeyin, Bu konuda saç ekimi ile ilgili tüm sorularınızda size yardımcı olmaktan mutluluk duyar .

Saç ekimi nedir?

Saç ekimi, saçlı deride veya çenede kalıcı bir bölgeden saç köklerinin alınıp kel bölgeye ekilmesi işlemidir. Bunun için FUE veya FUT yöntemlerini kullanabilirsiniz. FUE yöntemi, şerit yerine tek tek köklerin toplandığı en yeni ve en gelişmiş yöntemdir. Sağ kalan greft ilk iki ila üç hafta büyümeye devam eder, ancak daha sonra saç dökülmesi başlar. Saç ekimi işlemi sonucunda saç köklerinin aldığı stres veya şok nedeniyle şok dökülmesi olarak adlandırılır.

Saç ekimi hem bir prosedür hem de bir süreçtir. Saçlar donör bölgeden alıcı veya kel alana hemen ekildiği sürece saçın çıkması , kalınlaşması ve tamamen olgunlaşması bir yıldan 18 aya kadar sürebilir. Saç ekimi yapıldıktan sonra, saç ekiminden 4 ila 6 hafta sonra saçlar dökülecektir. 3 ila 5 aylık saç restorasyonunun ardından, folikül güvenli bir şekilde geride kalacak ve yeni saçlar çıkmaya başlayacaktır.

Saç ekiminden sonra saçların uzaması için zaman çizelgesi

Saç ekiminden sonra saçların uzaması için zaman çizelgesi

iki hafta sonra nakil

Bu süre zarfında hasta, korku ve endişe ateşini ateşlediği bilinen gelişimin doğal bir yönü olan saç dökülmesini fark etmeye başlayacaktır. Bu noktada saç ayrılması beklenir ve önemli bir kısmı olan saçın tek yapısı olan kök kökünün ayrılmasının sağlam ve güvenli olduğuna dikkat edilmelidir.

Dökülme, her zaman daha sağlıklı olan yeni bir saç yapısı oluşturacaktır. İki haftadan bir aya kadar, artık ciddi bir değişiklik olmayacak.

Dört aylık saç ekiminden sonra saç büyümesi

Dökülen saçlar uzamaya başlar; bununla birlikte, gücü olmadığı ve kafa derisine nüfuz edemediği için folikülit olarak bilinen bir cilt rahatsızlığına neden olur. Rahatsızlık sizin için dayanılmaz ise hızlı tedavi için Kliniğinize gidebilirsiniz. Bazı hastalar foliküliti enfeksiyonla karıştırabilir. Bununla birlikte, eğer bir enfeksiyon ise, zamanla giderek kötüleşen diğer iltihaplanma semptomları eşlik edecektir. Bu arada, folikülit ve semptomları on gün içinde düzelir.

Saç ekiminden 4-8 ay sonra saç uzaması

4 ay ile sekiz ay arasında saçlar eskisinden daha yoğun bir şekilde uzamaya başlar. Bazı saçlar pigmentli değildir ve kırılgan görünür, ancak saç yapısı pigmentasyon ve güç açısından gelişmeye devam edecektir.

Saç ne kadar hızlı uzar?

Saç ne kadar hızlı uzar?

Sekiz ay sonra saç büyümesi daha belirgin hale geldi ve büyüme hızı da arttı. Saç bir yıl içinde büyük ölçüde değişmez. Bu noktada, nihayet operasyonun nihai sonucunu göreceksiniz. Küçük ayarlamalar birkaç ayı bulabilir.

Saç Ekimi Sonuçları: Saç uzamasını özetlemek için

Saç ekiminden sonra saç büyümesi zahmetsizdir. İlk iki hafta boyunca ekilen saçlar dökülmeye başlayacaktır. Ancak, bu endişelenecek bir şey değil. Yeniden büyüme kısa bir süre sonra başlar ve yaklaşık dört ay sonra folikülite neden olabilir. Aynı zamanda zamanla solacaktır ve aksi takdirde kırılgan, pigmentsiz saçlar dört aylık ameliyattan sonra onun yerini alacaktır. Ameliyattan yaklaşık sekiz ay sonra saçlar yavaş yavaş kalınlaştı ve koyulaştı. Ayrıca yaklaşık sekiz ay sonra hasta son saç büyüme modelini görecektir. 12 ay içinde tüm önemli değişiklikler duracak ve sonuç tam bir saç teli olacaktır.

Saç ekimi sonrası saç büyüme aşamaları

Saç ekimi sonrası saç büyüme aşamaları

Öyleyse, saç ekiminden sonra saçların yüzde kaçının çıkacağını kontrol edelim:

 • Saç ekiminden sonraki 3 ila 4 ay içinde yaklaşık %10 ila %20 oranında saç uzaması gözlemlenir.
 • Önümüzdeki altı ay boyunca saç ekiminden sonra yaklaşık %50 saç büyümesini görebilirsiniz.
 • 8 ila 9 ay sonra görebileceğiniz %80 sonuç.
 • FUE saç ekiminden 9-12 ay sonra saç ekimi sonuçlarının %100’ü görülebilir.
Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç ekimi sonrası saç uzaması nasıl hızlandırılır?

Saç ekiminden sonra saç büyümesini hızlandırmak için dikkat edilmesi gereken önemli bilgiler:

 • Sağlıklı ve kaliteli saçlar için doğru beslenmeyi sağlamak için dengeli beslenmeniz yardımcı olacaktır.
 • Minoksidil, finasterid, multivitaminler ve daha pek çok şey gibi doktorlarınız tarafından reçete edilen ilaçları kullanın.
 • Yağı saç derinize bile uygulayabilirsiniz ve mesaj, iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.
 • Saç ekiminden sonra en az on gün boyunca aktivitelerinizden kaçınmalısınız. Bu, saç köklerinin tamamen kafa derinize yerleşmesini sağlar.
 • Saç derisinin kaşınmasını durdurmanız yardımcı olacaktır çünkü ekim bölgesine zarar verebilir.

Büyüyen foliküller birçok faktöre bağlı olarak farklı büyüme oranlarına sahiptir. İşlemde kullanılan yöntem ve folikülün ekileceği yer özellikle önemlidir. Örneğin, ön bölgedeki foliküller kafadakinden daha hızlı büyür çünkü bu bölge saçı beslemekten sorumlu birkaç arter ve kan damarı içerir.

En iyi makaleler için tıklayın

Bizi takip edin.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Saç ekimi sonuçları saçların çıkması ne kadar sürer?