e
sv

Tek malzeme ile saç yağlanmasına son!

58 Okunma — 23 Aralık 2023 16:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şampuana yalnızca iki kaşık tuz eklemek, saç yağlanmasıyla başa çıkmanın mucizevi tahlili olabilir!

Saç yağlanmasını engellemenin tek bir gereçle mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Şampuanınızı özel bir formülle güçlendirmenin ayrıntıları haberimizde!

Saç yağlanmasını denetim altına almak için şampuan değiştirmek sizi tatmin etmedi mi? Uzmanlar, şampuanınıza ekleyeceğiniz tuzun, saç yağlanması sıkıntısını büsbütün ortadan kaldırabileceğini ve saçlarınızı daha sağlıklı ve parlak hale getirebileceğinizi söylüyor. Tuz, şampuandaki sodyum oranını artırarak saç derisindeki nemi dengelemekte ve böylelikle saçın çok yağlanmasını yahut kurumasını önlemektedir.

Tuzun saç ve saç derisi sıhhatine olan olumlu tesirleri bilimsel olarak kanıtlandı. İşte, şampuana ekleyeceğiniz tuzun saça sağladığı yararlar:

1. Saçın Daha Süratli Uzamasını Sağlar: Deniz tuzu, saç uzamasını doğal olarak desteklediği için son derece yararlıdır. Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için deniz tuzu tedavisi önerilir. Lakin saçların süratli uzamasına yardımcı olmanın daha pratik bir yolu vardır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra avucunuza deniz tuzu alın ve saç derinize yaklaşık 10 dakika masaj yapın. Sonra saçlarınızı durulayın. Bu süreci haftada iki sefer tekrarlamanız, bir ay içinde farkı görmeye başlamanıza yardımcı olacaktır.

2. Kepek Sıkıntısının Tedavisine Yardımcı Olur: Saç derisindeki sebum dengesizliği kepeklenmeye yol açabilir. Uzmanlar, tuzun içerdiği sodyumun kepek meselesini çözmeye yardımcı olabileceğini belirtiyor. Saçınızı kısımlara ayırın ve saç derisine bir ölçü tuz serpin. Islak parmaklarla 10-15 dakika boyunca masaj yapın ve akabinde saçlarınızı durulayın.

3. Saç Yağlanmasını Durdurur: Yağ bezlerinin çok salgılanması sonucunda saç derisi yağlanabilir. Bu sorunu çözmek için şampuanınıza 2 yemek kaşığı tuz ekleyip çalkalayın. Bu şampuanı kullanarak saçlarınızı yıkayın. Birinci kullanımda bile saçlarınızda bariz bir değişiklik fark edeceksiniz. Nizamlı kullanımda saçlarınız daha sağlıklı ve az yağlı olacaktır.

Güzellik

Saç,Tuzu,Şampuan,Yağlanması,Saç Derisi

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Tek malzeme ile saç yağlanmasına son!