Kalorisi Yüksek Kilo Aldıran Yiyecekler

Kilo almak için gereken her türlü bilgi ve kilo aldıran yiyecekler bu yazımızda. Sizde dünyaları yiyorum ama bir türlü kilo alamıyorum diyorsanız. Bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Kilo almak için kalorisi yüksek olan ve kilo aldıran yiyecekler tercih etmelisiniz. Ama kalorisi yüksek olsun diye sağlıksız bir şekilde de beslenmemelisiniz. Hem sebze hem meyve hem protein hem karbonhidrat ihtiyacınızı eşit bir şekilde karşılamanız gerekli. Sağlıksız kilo almak veya sağlıksız kilo vermek başınıza daha büyük sağlık sorunları açabilir. Sağlıklı ve dengeli beslenip, bu beslenmenizi spor ile destekleyerek sağlıklı bir şekilde kilo alabilir veya kilo verebilirsiniz.

 Kilo Aldıran Yiyecekler

Meyve suyu

Meyve suyu

 Kilo aldıran besinler genel olarak sağlıklı besinlerdir. Ama her şeyde olduğu gibi bu besinler de her ne kadar sağlıklı olsalar da fazla tüketmemelisiniz. Dengeli ve belirli bir program dahilinde beslenmelisiniz. Meyve suyu içebilirsiniz. Sıkma meyve suları içlerinde oldukça fazla vitamin ve mineral barındırdığından vücudunuzda sağlıklı bir kalori kaynağı yüklemiş olursunuz. Doğal süt ve süt ürünleri sütün kendisinden tutun da kefir, peynir, yoğurt, tereyağı gibi birçok süt ürünü sizlere sağlıklı bir kilo aldırır.

Kuruyemiş

Kuruyemiş

Kuruyemiş ürünleri de sizlere oldukça iyi bir şekilde kilo aldırır. Örneğin badem, ceviz, fıstık, kaju gibi kuruyemişler tüketebilirsiniz. Protein ağırlıklı beslenerek de kilo alabilirsiniz balık, kırmızı et, beyaz et, yumurta, bakliyat gibi yiyecekler tüketebilirsiniz. Öğünlerinizin sayısını mutlaka arttırın. Günde bazen 4 hatta 5 öğün yemek yiyin. Doğal meyve ve sebze yemeyi tercih edin meyve sularında olduğu gibi meyvelerde yüksek kalorili besinlerdir.

Sağlıklı Kilo Almak İçin Önemli Kurallar

Porsiyonlarınız büyütmeyi deneyin. Sağlıklı yağlar tüketin yani doymamış yağlar tüketin. Doymamış yağlar vücudumuza faydalı olan yağ türleridir. Doymuş yağ tercih etmeyin. Ve bu beslenme programınızı mutlaka sporla destekleyin. Ancak ağır antrenmanlar yapmaktan kaçının. Daha hafif ve sık antrenmanlar yapmayı tercih edin. Bütün bunları denediniz ancak yine de kilo alamadınız mı? O zaman bir bilirkişiye yani bir diyetisyene mutlaka başvurun. Diyetisyeninizin size verdiği beslenme ve spor programına mutlaka uyun.

Beslenme önerileri için dikkatinizi çekebilir 

Bizi takip edin.

Yazar Hakkında /

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın