e
sv

Şekeri 30 gün boyunca hayatımızdan çıkardığımızda neler olur?

89 Okunma — 12 Aralık 2023 13:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şekersiz hayatın mucizevi tesirlerine çok şaşıracaksınız!

İşlenmiş şekerin ne kadar ziyanlı olduğunu, hafıza ve bilişsel fonksiyonu etkilediğini, tip 2 diyabet ve kardiyovasküler hastalık riskini arttırdığını birçoğumuz biliyoruz. Pekala yalnızca 30 gün şeker tüketmediğimizde bedenimize nasıl mucizevi tesirleri olabileceğini biliyor musunuz? Gençliğin, dinçliğin ve sıhhatin sırrı şekeri bırakmaktan geçiyor olabilir.

Öncelikle şekeri bırakmaya karar verdikten sonraki bir iki saat hayli sıkıntı geçecektir, buna kendinizi hazırlayın. Zira şeker bağımlılık yapar ve beynin ödül merkezinde bir uyuşturucu üzere dopamin reaksiyonunu harekete geçirir. Birinci saatlerde terleme, titreme, hudutlu huysuzluk, açlık ve ıstırap yaşayabilirsiniz. Bu belirtileri lifli sebzeler ile azaltabilirsiniz.

Şekeri bıraktıktan 1 gün sonra;

Şekeri bıraktıktan sonraki günlerde baş ağrıları ve güç düzeyinizde düşüler yaşayabilirsiniz lakin şunu unutmamalısınız ki şekeri bıraktıktan sonra birinci günden itibaren bedeninizde olumlu tesirlerini görebilirsiniz. Şeker, bağırsak sıhhatinizi etkileyebilecek ziyanlı mikroorganizmaları besler. İşlenmiş şekeri kesmek ise bu mikroorganizmaları denetim altında tutmaya yardımcı olur.

1 Hafta sonra;

Şekeri bıraktıktan 1 hafta sonra bedeniniz kendini süratle onarmaya başlar. 72 saat içinde, insülin seviyeleriniz stabilize olmaya başladığında, öteki hormonlar da olağan düzeylere döner. Ciltte parlaklık artar ve yüzdeki şişlikler inmeye başlar.

1 Ay sonra;

Stabil kan şekeri düzeyi, gelişmiş zihinsel berraklık, doğal kilo kaybı ve uygunlaştırılmış bağırsak sıhhati şekeri bıraktıktan 30 gün sonra en net biçimde gözlemlenen sonuçlardan en kıymetlileridir. Sağlıklı bir bağırsağın bedendeki iltihabı ve birçok sıhhat sorunu için genel riski azalttığı biliniyor. 30 günün sonunda, cildinizin ne kadar parlak ve genç gözüktüğünü, kırışıklarınızın gözle görülür düzeyde azaldığını ve akne ve sivilcelerden kurtulduğunuzu gözlemleyeceksiniz.

Güzellik

Şeker,Gün

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Şekeri 30 gün boyunca hayatımızdan çıkardığımızda neler olur?