6 Eğlenceli Açık Hava Etkinliği

Dışarıda olmaktan keyif almak için aşırı bir maceracı olmanıza gerek yok. Açık Hava Etkinliği için, birkaç derin temiz hava için dışarı çıkmak bile gününüzü aydınlatmaya yardımcı olabilir. Dışarıda vakit geçirmenin ve beyninizi meşgul etmenin düşük çaba gerektiren yollarını arıyorsanız, bu eğlenceli açık hava aktivitelerini düşünün.

Önereceğimiz açık hava etkinliği listesi

1. Satranç Oynayın

Satranç Oynayın

Satranç Oynayın

Satranç tahtanızı katlayın ve yerel bir parka veya doğa koruma alanına gidin. Birkaç atıştırmalık hazırlayın, bir piknik masası bulun ve bu zorlu ve ilgi çekici oyundan bir öğleden sonra geçirin. Satranç oynamak sadece hafızanızı güçlendirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bunamaya karşı korunmaya da yardımcı olabilir. Ayrıca, satranç oynamak, küçük bir dostça rekabete girmenin eğlenceli bir yoludur.

2. Bahçe İnşa Edin

Ev Bahçesi İnşa Edin

Ev Bahçesi İnşa Edin

Bahçecilik, bir aile olarak bağ kurmanın ödüllendirici bir yoludur. Bir ev bahçesi inşa etmek için, başlamak için tek ihtiyacınız olan bahçenizde küçük bir arsa, bir kürek, bir su kaynağı ve bazı tohumlar. Alanınız kısıtlıysa, küçük bir konteyner bahçesi inşa etmeyi veya saksı veya ekici kullanmayı düşünün. Birçok topluluk, uygun bir ücret karşılığında topluluk bahçe arazileri de sunmaktadır.

Neden bahçe? Bahçecilik, rengarenk çiçekler veya besleyici taze sebzeler ve otlar üretmenin yanı sıra, daha düşük stres seviyeleri, gelişmiş bilişsel işlevler ve azaltılmış depresyon ve anksiyete semptomları dahil olmak üzere bir dizi sağlık yararı ile ilişkilendirilmiştir.

3. Biraz Sanat

Biraz Sanat

Biraz Sanat

Kendinizi bir sonraki Picasso olarak görmeseniz bile, dışarıda bir sanat projesi yapmanın yaratıcı avantajlarının tadını çıkarabilirsiniz. Yakındaki eyalet parkında veya hatta kendi arka bahçenizde “havada” boyamaya başlamak için ihtiyacınız olan tek şey basit bir sulu boya seti. Ayrıca örgü örerken, kilden maket yaparken, kanaviçe yaparken, kolaj yaparken, ağaç işleri yaparken veya sanatsal enerjinizin akmasını sağlayan diğer projeleri yaparken temiz havada rahatlayabilirsiniz.

4. Hamakta Kitap Okuyun

Hamakta kitap okuyun

Hamakta kitap okuyun

Bu günlerde hamaklar hafif, uygun fiyatlı ve dinlendirici maceralarla dolu bir gün için bir sırt çantasına atılması kolaydır. En sevdiğiniz yürüyüş parkurlarında ağaçların arasında gezin veya verandanıza hamakınızı asın, ardından bir kitap okurken beyninizi meşgul edin.

Okumak, bilişsel işlevinizi geliştirmenize yardımcı olabilir ve hatta yaşlandıkça bilişsel gerilemeyi önlemeye yardımcı olabilir.

Bu yüzden ayaklarınızı uzatıp iyi bir kitap okumaktan asla suçluluk duymamalısınız!

5. Bir Yürüyüş Turuna Kaydolun

Yürüyüş Turu

Yürüyüş Turu

Eğlenceli bir şeyler yaparken hareket etmenin kolay bir yolu mu? Yürüyüş turu yapın. Yakındaki bir şehre bir günlük gezi planlayın veya şehrinizde bir yürüyüş turu için rezervasyon yapın. Sonuçta, en son ne zaman kendi topluluğunuzda turist oynadınız? Dış mekan heykel bahçelerinde dolaşarak veya dış mekan duvar resimleriyle bir fotoğraf çöpçü avı planlayarak ivmeyi sürdürün.

Yürümek canlandırıcı ve eğlenceli olmasının yanı sıra kalp sağlığınızı güçlendirmeye, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye ve ruh halinizi iyileştirmeye yardımcı olabilir.

6. Yerel Bir Çiftçi Pazarını Ziyaret Edin

Yerel Bir Çiftçi Pazarını Şikayet Edin

Yerel Bir Çiftçi Pazarını Şikayet Edin

Yerel çiftçi pazarında dolaşmak, Cumartesi sabahlarını geçirmek için harika bir yoldur. Topluluğunuzla bağlantınızı derinleştirirken biraz temiz hava alacaksınız. Ayrıca, alışveriş gezinizin sürdürülebilir olduğunu ve küçük işletmeleri desteklemeye yardımcı olduğunu bilmek sizi iyi hissettirecektir.

Yaşam tarzları hakkında daha fazla bilgi edinmek için yerel bir çiftçi veya çiftlik sahibi ile bir konuşma başlatın. Kolay yemek planlaması için bazı taze sebzeler, otlar ve proteinlerle sizi doğru yöne yönlendirmelerine izin verin.

Bizi takip edin

Diğer etkinlikler ve aktivite önerileri için tıklayın.

Yazar Hakkında /

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın