e
sv

Antioksidanı yüksek gıdalar. İlk 12’mizi Keşfedin

1274 Okunma — 18 Haziran 2022 12:40
Antioksidanı yüksek gıdalar
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Antioksidanı yüksek gıdalar. İlk 12’mizi Keşfedin Antioksidanlar, vücudumuzu besleyen ve vücudumuza zarar verebilecek bileşiklerle savaşmasına yardımcı olan bazı gıdalarda bulunan moleküllerdir. Antioksidanları yüksek gıdaları seçmek, sağlıklı kalmamıza yardımcı olabilir. 

Vücudumuz kendi antioksidanlarını üretebilirken, özellikle meyve, sebze gibi besin açısından zengin besinler tüketmek sağlığımızı iyileştirebilir.

Antioksidanı Yüksek Gıdalar. İlk 12’si

Çikolata

Çikolata sevenler için en iyi haber bu olsa gerek! Evet, yaban mersini ve ahududuyu yenen antioksidan bakımından zengin besinler listesinin başında geliyor. Yine de karanlık şeylerden bahsediyoruz, süt sütünden değil. Araştırmacılar, günde sadece 30 gr bitter çikolata yemenin kan basıncını ve iltihabı düşürmeye, stresi azaltmaya ve hafızayı iyileştirmeye yardımcı olabileceğini buldu. Antioksidanı yüksek gıdalar

Yeşil yapraklar

Kale , yeşil meyve suyunun kralıdır. Yeşillerinizi yiyin mantra olabilir ve haklı olarak öyle. Kale, kemik sağlığını desteklemeye yardımcı olmak için A, K ve C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum içerir.

Bununla birlikte, gram başına gram olan İsviçre pazısının daha besleyici olduğunu ve aynı zamanda midede daha yumuşak olduğunu biliyor muydunuz, bu da onu IBS’den muzdarip olanlar için uygun hale getiriyor.

Mango daldırma soslu bu lezzetli Swiss Chard gökkuşağı sargılarını deneyin.

Yaban mersini

Yaban mersini, diğerlerinden daha fazla sayıda antioksidan puanlayarak tüm meyvelerin en güçlüsü olabilir. Yaban mersini içindeki antioksidanların, yaşlandıkça beyin fonksiyonlarındaki düşüşü durdurduğu iyi araştırılmıştır. Meyveler ayrıca iltihabı azaltmak ve kalp hastalığı riskini azaltmakla da ilişkilidir.

Yaban mersini , şaşırtıcı antioksidan faydaları ve vücutta yüksek biyoyararlanımı olan güçlü bir stilben, pterostilben içerir.

Çilekler

Çilek, dünya çapında en çok yenen meyvedir ve mutlak bir beslenme gücüdür. Fitobesinler ve flavonoidler ile paketlenmiştir, C ve K vitaminlerinin yanı sıra lif, manganez, potasyum ve folat içerirler.

Çilekleri çok hafife alıyoruz, ancak yeni araştırmalar, bugüne kadar ölçülen en güçlü senolitik bileşiği içerdiklerini buldu. Bu bileşiğe fisetin adı verilir ve sağlığı artıran faydalarını ölçmek için çeşitli denemelerden geçmektedir.

Senolitik hücreler, çevreleyen sağlıklı hücrelere saldırmaya başlayan haydut hücrelerdir. Bununla birlikte, senolitik bileşikler, bu hücrelerin kendi kendini yok etmelerine izin veren ve daha fazla hasara neden olmalarını önleyen mekanizmayı spesifik olarak onarabilir. Fisetin’i gençleştirici formülümüz Regenerate’e dahil ettik . Antioksidanı yüksek gıdalar

Goji meyveleri ve ahududu da yüksek miktarda antioksidan taşır.

Kırmızı lâhana

Kırmızı lahana, normal pişmiş lahananın 4 katına kadar antioksidan değerine sahiptir. C, K ve A vitaminleri açısından zengindir ve iltihabı azaltmak ve kalp hastalığına ve belirli kanserlere karşı koruma sağlamakla bağlantılı antosiyaninler içerir.

Lahanayı nasıl hazırladığınız önemlidir. Kaynatma ve tavada kızartma, antioksidan yararlarını iyileştirebilirken, buharda pişirme, antioksidan içeriğini neredeyse %35 oranında azaltabilir. Antioksidanı yüksek gıdalar

Çay

Yeşil çay bir süper gıda olarak lanse edilse de siyah çay da yüksek miktarda antioksidan içerir. Yeşil ve siyah çayların meyve ve sebzelere göre farklı türde antioksidanlara sahip olmasına rağmen aslında toplamda içerdiklerini öne süren bazı çalışmalar var. Çaylar, polifenoller ve thearubiginler, epikateşinler ve kateşinler dahil olmak üzere bazı flavonoidler açısından zengindir.

Çay, zararlı kimyasalları detoksifiye etmek için metabolizmayı değiştirir. Antioksidanlar, hücreleri kan pıhtılarına, ateroskleroza ve kansere yol açabilecek serbest radikallerden korumaya yardımcı olabilir. Antioksidanı yüksek gıdalar

Fasulye

Fasulye, dünya çapında en çok yönlü ve yaygın olarak yenen yiyecekler arasındadır. Bir gıda olarak, antioksidanlarda yüksektir ve polifenoller açısından zengin ve lif bakımından yüksektir. Fasulyenin rengi, fasulyenin fenolik içeriği ile ilişkili olduğu için antioksidan kapasiteyi etkiliyor gibi görünmektedir. Kırmızı, kahverengi ve siyah fasulye, beyaz fasulyeden daha fazla antioksidan fayda içerir. Antioksidanı yüksek gıdalar

Bazı fasulye, araştırmaların iltihaplanmayı azaltmak ve kanser büyümesini bastırmakla bağlantılı olduğu bir antioksidan olan kaempferol içerir.

Pancar

Pancar, betalain adı verilen antioksidanlar açısından zengindir, lif, potasyum, demir ve folat içerir. Pancar iltihabı azaltmakla ilişkilendirilmiştir.

Üzüm

Üzümlerdeki farklı renkler antioksidan kalitesini etkiler. Daha koyu üzümler daha fazla besin içerir ve kanser, kalp hastalığı ve yüksek tansiyonun önlenmesi ile ilişkilendirilmiştir. Üzüm, çok sayıda vitamin ve mineral ile birlikte mükemmel bir lif ve potasyum kaynağıdır. Ayrıca oksidatif stresi azaltmak, arter sağlığını desteklemek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için çalışan resveratrol adı verilen harika bir bileşik içerirler. Antioksidanı yüksek gıdalar

Bu en güçlü antioksidan salata mı?

Bu salata, çok sayıda yüksek puanlı antioksidan gıdayı birleştirir.

Antioksidan seviyenizi artırmak için Gençleştirilmiş Salatayı deneyin.

Antioksidan 

Sıradaki içerik:

Antioksidanı yüksek gıdalar. İlk 12’mizi Keşfedin