e
sv

Yaşlanmanın 9 göstergesi ve Regenerate Yaşlanmanın Etkisini Nasıl Azaltır

1382 Okunma — 18 Haziran 2022 12:34
Yaşlanmanın 9 göstergesi ve Regenerate Yaşlanmanın Etkisini Nasıl Azaltır
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bilim adamları yaşlanmanın 9 temel göstergesini buldu. Regenerate by Rejuvenated, yaşlanmanın 9 göstergesinin etkisini azaltmak için formüle edilmiştir. Daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin.

100, 120 veya hatta 150 yaşına kadar yaşamak ister misiniz? Mümkün mü?

Adres bir. ve yaşlanmayı yavaşlatabilirsiniz. Hepsine hitap et ve yaşlanmayabilirsin.’ David Sinclair, Harvard Tıp Fakültesi Bilim Adamı, yaşlanma göstergeleri üzerine.

Yaşlanma bilimi merkezde ama biz kutsal kâseyi ararken; Bu kadar olağanüstü sayıda yıl yaşamanın, acı ve zayıflatıcı hastalıklarla yaşamak anlamına gelebileceğini anlıyoruz. Daha uzun ve daha sağlıklı yaşamak için yaşlanma belirtilerini anlamak önemlidir. Bunlar, gençlik güçlendirici kapsülümüz Regenerate’i yaratırken dikkate aldığımız noktalar. Regenerate Yaşlanma

Yenilenmiş ürün yelpazesi ve Gençlik Planı programı, hücreleri korumaya yardımcı olmak ve daha fazla enerji ve canlılığa sahip olmanızı sağlamak için formüle edilmiştir ve size genç kalma avantajını sunar. Burada yaşlanmanın göstergelerini ve yeni kahraman ürünümüzün Regenerate’in bunlardan birkaçıyla mücadeleye yardımcı olmak için nasıl formüle edildiğini tartışıyoruz.

Gençler olarak yetişkinliğe geçiş için can atıyoruz, ancak kademeli yaşlanma sürecinin farkında olmamız ve bozulma belirtileri görmemiz çok uzun sürmez. Yaşlanmaya tek bir faktör neden olmaz, ancak insan vücudunun geçtiği birçok süreci kapsar.

Bilimdeki son gelişmeler daha uzun yaşamamızı sağladı ama bu uzun yılları, geçen yıllara bağlı hastalıklar olmadan nasıl yaşayabiliriz.

Bilim adamları, yaşlılık belirtileriyle mücadele etmek için moleküler ve hücresel düzeyde neler olduğunu keşfetmek için çalışıyorlar ve yaşlanma süreçlerinin 9 temel göstergesi olarak gördüklerini özetlediler.

Yaşlanmanın göstergeleri nelerdir?

 • DNA hasarının neden olduğu gen kararsızlığı
 • Kromozomların sonunda koruyucu kapakların (telomerler) takılması
 • Hangi genlerin açılıp kapatılacağını kontrol eden epigenomun başarısızlığı
 • Sağlıklı protein bakım kaybı
 • Besinleri absorbe edememe
 • mitokondriyal disfonksiyon
 • Hücresel yaşlanma (hücrelerin ölümü)
 • Kök hücre tükenmesi
 • Değişen hücre içi iletişim

 

9 yaşlanma göstergesi

Yaşlanmanın 9 göstergesini gösteren diyagram, Yaşlanmanın Ayırt Edici Özelliklerinin izniyle

Yaşlanmanın 9 göstergesi

Genomik kararsızlık

Katkıda bulunan faktörlerden biri, yaşam boyunca DNA’mıza verilen hasardır. DNA sürekli olarak iç ve dış hasarların saldırısı altındadır ve DNA’mız kendini onarmak için kodlanmış olsa da bu bütünlük zamanla yavaş yavaş bozulur.

Telomer aşınması

Telomerler, her kromozomun ucundaki koruyucu başlıklardır. Ayakkabı bağcığının ucundaki plastik kapaklara benzer şekilde hareket ederler ve kromozomun çözülmesini korurlar. Hücrelerimiz her çoğaldığında telomerler kısalır ve bu da yaşlanma sürecini hızlandırır. Bunun gerçekleşebileceği yalnızca sınırlı sayıda vardır. Telomerlerin keşfi, bilim adamlarının telomerlerin ömrünün nasıl uzatılabileceğini incelemesine ve kronolojik ve biyolojik yaşlanma arasındaki farkın keşfedilmesine yol açtı. Regenerate Yaşlanma

Regenerate’de önemli bir bitki olan astragalus üzerine yapılan araştırmalar, telomer enzimini aktive eden bileşikler içerir.

Epigenetik değişiklikler

Epigenetik, genlerin hücreler tarafından nasıl okunduğunu ve hücrelerin ilgili proteinleri üretip üretmediğini etkiler.

Epigenetik genlerimizi kontrol eder, bir hücrenin deri hücresi, kan hücresi, saç hücresi, karaciğer hücresi vb. olup olmayacağını belirler.

Örneğin, COL1A1 geni tüm hücre tiplerinde bulunur ancak deri hücrelerinde Tip 1 kolajen proteinleri üretmek üzere ifade edilir. Farklı gen kombinasyonları açılıp kapatıldığından epigenetiğimiz bizi benzersiz kılar. Hastalıkta, çeşitli genlerimiz sağlıklı olmaktan uzak, zıt bir duruma geçer. DNA’mız ve epigenetiklerimiz iç içedir ve yaşlanma göstergelerinde hayati bir rol oynar. Regenerate Yaşlanma

Proteostat kaybı

Proteostaz, proteinlerin denge durumu anlamına gelir. Proteinler hücrelerimizdeki temel görevleri yerine getirirler, hücre duvarında kapı bekçileri olarak görev yaparlar ve ayrıca vücuttaki önemli kimyasal reaksiyonlar için enzimler olarak çalışırlar. Proteinlerdeki bir dengesizlik ağ içinde kıvrımlar oluşturabilir ve dengeyi bozabilir. Oksidatif stres ve serbest radikallerdeki ve antioksidanlardaki dengenin uyumsuz olması proteostatı etkileyebilir. Regenerate Yaşlanma 

Düzensiz besin algılama

Yediğimiz yiyecekler vücudumuza besin sağlar, ancak sadece periyodik olarak yediğimiz için besin seviyeleri gün boyunca dalgalanır. Hücrelerimizdeki sensörler, hücrelerimize tam olarak doğru miktarda besin alır, ancak zamanla oksidatif stres, sensörlerin besin seviyelerindeki değişikliklere tepki verme yeteneğini etkiler. Regenerate Yaşlanma

Mitokondriyal disfonksiyon

Mitokondri, hücrenin enerji bitkisidir, biraz pil gibidir. Hücrelerin hayatta kalması için ihtiyaç duyduğu kimyasal enerjinin yaklaşık %90’ını üretirler. Ancak mitokondri hücrenin serbest radikallerinin çoğunu oluşturduğu için bu enerjinin bir bedeli vardır. Bu serbest radikaller, daha çok çalışması gereken mitokondrinin verimliliğine zarar verir ve daha fazla serbest radikal oluşturur. Mitokondriyal fonksiyonun azalması yorgunluğa ve yaşlanmaya neden olabilir. Bu, NAD+ (önemli bir molekül) seviyeleri düşmeye başladığından daha da etkilenir. Yoğun egzersiz veya bir NAD+ takviye takviyesi ile takviye, mitokondriyal biyogenezi daha genç seviyelere yükseltebilir. Regenerate, mitokondriyi desteklemek için NAD+ seviyelerini artırmaya çalışan özel bir molekül olan Nicotinomide mononükleotidi içerir. Regenerate Yaşlanma

Hücresel yaşlanma

Hücre yaşlanması, bir hücre bölünme yeteneğini kaybettiğinde meydana gelir. Bu doğal bir süreçtir ve vücut tipik olarak artık işlev göremeyenleri etkisiz hale getirmek için yeterli sayıda yeni hücre oluşturabilir. Yaşlandıkça yaşlanan hücrelerin sayısı artar ve yeterli yeni hücre olmadan bu sorunlu hale gelir. Bazı gıdalar ve takviyeler, yaşlanan hücrelerin vücudumuzdan atılmasına yardımcı olan senlolitik bileşikler içerir. Regenerate , hücrelerin ve vücudun genç kalmasına yardımcı olmak için bu bileşenlerden birkaçını içerir.

Kök hücre tükenmesi

Epigenom, bireysel hücrelerimizin rolünü belirlemekten sorumludur. Ancak kök hücrelerin özel bir rolü yoktur, kendilerini belirli bir hücre olarak atayabilirler. Bu hücreler doku homeostazı ve rejenerasyonu için paha biçilmezdir. Kök hücre tükenmesi meydana geldiğinde, emekli olan hücreler yeterince hızlı değiştirilemeyebilir ve bu da DNA hasarının neden olduğu yaşlanan hücrelerin artmasına neden olur. Kök hücreler ve yaşlanmadaki rolleri konusunda daha yapılacak çok iş var.

Değişen hücreler arası iletişim

Hücreler, birbirleriyle iletişim kurmak için karmaşık bir kimyasal sinyal molekülleri ağı kullanır. Değişikliklere uyum sağlamak için bu ağı kullanırlar. Ancak yıllar geçtikçe ağlar bozulmaya başlar ve hücreler iletişim kurma yeteneklerini kaybeder. Enflamasyon, vücudun hasarlı hücreleri uzaklaştırma tepkisidir, ancak aynı zamanda yakındaki diğer sağlıklı hücrelere zarar vererek onların yaşlanmasına neden olabilir.

Nasıl Regenerate, yaşlanma göstergelerini yavaşlatmanıza yardımcı olabilir.

Gençliği artıran 8 molekülün rejenere kombinasyonu, mitokondri ve DNA’yı teşvik etmek ve sirtuinlerin aktivitesini artırmak için NAD+’ı gençlik seviyelerine yükseltmeye yardımcı olur.

MNM, yaşlanma göstergelerinin etkisini azaltmak için önemli bir enzim olan NAD+’ı artırır

Sirtuinler hücrelerimiz için koruyucu görevi görür, işte nasıl:

 • Hasara yanıt verin ve düzeltin
 • Sağlıklı DNA’yı destekleyin
 • Oruç ve egzersizin faydalarıyla bağlantılı
 • Diğer genlerle çalışın ve hücrelerdeki hasara yanıt verin
 • Epigenomu kontrol etmek için çalışan enzimler yapın
 • Hücrelerin bölünme hızını azaltabilir
 • Ömrünü uzatabilmelerinin nedenlerinden biri de budur.

Yaşlanma Sağlık ve Diyet

etiketlerETİKETLER
 • Mehtap
  2 yıl önce

  Yaşlanma kaynaklı kanser, romatizma ve Alzheimer gibi hastalıklardan dünyada her gün 100 bin kişi ölüyor. Ancak pek çok bilim insanı bunun kader olmadığına inanıyor.

  Yaşlanma tam olarak nedir? Hücre düzeyinde ele alacak olursak, zamanla azar azar oluşan hasarların hücre, doku ve organlarda yayılmasıdır diyebiliriz.

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Yaşlanmanın 9 göstergesi ve Regenerate Yaşlanmanın Etkisini Nasıl Azaltır