e
sv

Üç şifa bir araya gelince bakın ne oluyor! Muhteşem içecek, iksirden farksız…

69 Okunma — 20 Aralık 2023 05:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Her gün bir bardak içen, hastalıkları adeta unutuyor. Bize sunulan tabiatın mucizevi besinleri, sağlıklı ömür alışkanlıklarımızın vazgeçilmez bir parçası

Kemikleri güçlendiren, kansere karşı koruyan içecek..

Özellikle kış aylarında, bu doğal içeceği tüketmek, hastalıklardan korunmamıza kıymetli bir katkı sağlayabilir.

Doğal besinlerin birleşiminden elde edilen içecekler, sağlıklı bir hayatın kapısını aralar

Tahin, pekmez ve süt karışımını sistemli olarak tüketildiğinde, bedeni hastalıklardan muhafaza potansiyeli taşır.

Özellikle kış mevsiminin yaklaştığı şu günlerde, bu karışım sayesinde grip ve nezle üzere mevsimsel hastalıklardan korunmak hayli kolaydır.

Nasıl hazırlanır?

Tahin, pekmez ve süt karışımını hazırlamak epey kolaydır. Birinci olarak bir bardak sütü ılıtmalısınız, lakin sütün çok sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz. Akabinde ılık sütün içine 1 tatlı kaşığı tahin ve 1 tatlı kaşığı pekmez ekleyin. Büsbütün karışana kadar güzelce karıştırdıktan sonra hazırladığınız karışımı içebilirsiniz. Günde bir bardak içmek kâfi olacaktır.

Faydaları nelerdir?

Tahin, pekmez ve süt karışımının tertipli olarak günde bir bardak içilmesi, bir dizi sıhhat yararı sunar:

 1. Kansere Karşı Müdafaa: Bu karışım, yüksek antioksidan pahası ve probiyotik içeriği sayesinde hücreleri müdafaa kalkanına alır, kanserli hücrelerin oluşumunu mahzurlar. Antikanser ve nörokoruyucu özelliklere sahiptir.
 2. Kemikleri Güçlendirme: İçerdiği kalsiyum sayesinde, hem süt hem de keçiboynuzu pekmezi eklem ve kemikleri güçlendirmeye yardımcı olur. Sistemli tüketildiğinde bilhassa genç yaşlarda kemik gelişimine büyük katkı sağlar.
 3. Sindirim Sistemini Güçlendirme: Tahin, pekmez ve süt karışımı, sindirim sistemini güçlendirir, bağırsak yoluyla ortaya çıkan ishal, kabızlık üzere hastalıklardan korunmaya yardımcı olur. Tıpkı vakitte sindirim sisteminin faal çalışma suratını artırarak metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır.
 4. Hastalıklardan Korunma: Bu karışım, bağışıklık sistemini güçlendirir ve bilhassa kış aylarında sıkça görülen grip, nezle ve bronşit üzere üst teneffüs yolu hastalıklarına karşı direnç kazandırır.

Yemek Tarifi

Karışım,Süt,Pekmez,Tahin,Hastalıklardan

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Üç şifa bir araya gelince bakın ne oluyor! Muhteşem içecek, iksirden farksız…