e
sv

Şeker Kamışı Suyu Kilo Verdirir Mi?

569 Okunma — 06 Ocak 2023 12:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İnsanlar ekseriyetle şeker kamışı suyunu yüksek şeker içeriği nedeniyle eleştirir. Yeniden de, birçok kişinin bunun diyet lifi açısından da yüksek olduğunu fark etmesi gerekir. Lif, sizi daha uzun mühlet tok tutabileceğinden, şeker kamışı suyunu kilo…

Şeker kamışı suyu yahut ganne ka ras, şeker kamışının saplarından yapılan serinletici bir içecektir. Asya ve Güney Amerika da dahil olmak üzere dünyanın birçok yerinde tanınan bir içecektir.

Şeker kamışı suyu yalnızca yazın değil kışın da lezzetli bir içecektir ve bedeninizin su muhtaçlığını karşılamaya yardımcı olur. Ek olarak, birçok klasik Ayurveda ilacı şeker kamışı ve türevlerini kullanır. Fakat bu kolay içeceğin birebir vakitte sağlıklı ve kilo vermede yararlı olduğunu biliyor muydunuz?

Beşerler ekseriyetle şeker kamışı suyunu yüksek şeker içeriği nedeniyle eleştirir. Yeniden de, birçok kişinin bunun diyet lifi açısından da yüksek olduğunu fark etmesi gerekir. Lif, sizi daha uzun mühlet tok tutabileceğinden, şeker kamışı suyunu kilo vermek isteyen beşerler için uygun bir seçim haline getirir. Bununla birlikte, bilhassa diyabetiniz varsa, diyetinize şeker kamışı suyu eklemeden evvel birtakım şeylerin farkında olmalısınız.

Kilo Vermek İçin Şeker Kamışı Suyu İçmenin Avantajları​


Şeker kamışı suyu, kilo verme diyetinize tatlı bir tedavi eklemek için şahane bir seçenektir. Birçok işlenmiş şekerli içeceğin tersine, şeker kamışı suyu, besi ek şekerler yahut boş kalorili yapay tatlandırıcılar içermez.

İşlenmemiş haliyle şeker kamışı suyu aşağıdakileri içerir.

 • %70–75 su
 • %10-15 lif
 • %13–15 doğal şeker yahut sükroz

Rafine edilmemiş doğal şeker olmasına karşın, suyunu denetimli ölçülerde tüketmek en güzelidir.

Ölçülü olarak şeker kamışı suyunun geçerli bir kilo verme içeceği olabilmesinin öteki birtakım nedenleri şunlardır:

1. Yağsız İçecek​

İstenmeyen yağ almak, bu fazla kilolardan kurtulmaya çalışan herkes için büyük bir manidir. Şeker kamışı suyu, başka şekerli yahut şişelenmiş içeceklere yağsız bir alternatiftir. Biriken doymuş ve trans yağları yoktur.

2. Tok Kalmanızı Sağlar​

Şeker kamışı suyu, yüksek ölçüde diyet lifi sağladığından kilo kaybı için düzgündür. Bir çalışma, diyet lifi alımının, kalori kısıtlamalı bir diyetin akabinde çok kilolu yetişkinlerde kilo kaybını destekleyebileceğini göstermektedir.

Lif tok hissetmenizi sağlar, bu da bilhassa öğün ortalarında çok yemenizi yahut atıştırmanızı pürüzler. Bu nedenle, daha az kalori tükettiğiniz için kilo kaybına neden olabilir.

İpucu
Ham yahut taze şeker kamışı suyu, fincan (240 mL) başına 13 grama kadar lif içerir. Bununla birlikte, paketlenmiş yahut şişelenmiş olanlar değişen ölçülerde lif içerir. Kimileri ihmal edilebilir ölçüde lif içerebilir, fakat yüksek ilave şekerler içerebilir. Bu nedenle, lif içeriğini denetim etmek için besin etiketini okuyun.

Lifli bir içecek istiyorsanız, meskende rafine edilmemiş ve taze şeker kamışı suyu yapmak en güzelidir.

3. Uygun Bir Detoks İçeceği​

Vücudunuzu detoksifiye etmek, kilo kaybı ve genel sıhhat için hayati kıymet taşır. Şeker kamışı suyu, bunu yapmanın en âlâ yollarından biridir.

Bir araştırma , şeker kamışı suyunun ve pekmez, kahverengi şeker ve jaggery üzere rafine edilmemiş formlarının flavonoidler ve başka fenolik bileşikler açısından en güçlü kaynak olduğunu gösteriyor.

Bu bileşikler güçlü detoks tesirine sahiptir. Ayurveda ayrıyeten toksinleri atmak için şekersiz taze şeker kamışı suyu içilmesini önerir.

4. İdman Sonrası İçecek​

Şeker kamışı kilo kaybı için yeterli olmakla kalmaz, tıpkı vakitte idman sonrası hidrasyon için gerekli olan hayati mineralleri de içerir.

Bu mineraller ortasında kalsiyum, bakır, magnezyum, manganez, çinko, demir ve potasyum bulunur. Bu nedenle şeker kamışı suyu, yapay güç içeceklerine ve idman sonrası güç çubuklarına kusursuz bir alternatiftir.

Bir araştırma , şeker kamışı suyunun antrenman sırasında ticari spor içecekleri kadar tesirli olduğunu gösteriyor. Ayrıyeten sade su yahut spor içeceklerinden daha tesirli bir rehidrasyon içeceğidir.

5. Sindiriminizi İyileştirir​

Şeker kamışı suyu mideyi yatıştırma ve sindirim sistemini rahatlatma özelliğiyle uzun vakittir bilinmektedir. Bu nedenle, asitlik , hassas bağırsak sendromu yahut zayıf sindirimden şikayetçiyseniz, diyetinize şeker kamışı suyu eklemek doğal bir tahlildir.

Şeker kamışı suyundaki potasyum ve yüksek diyet lifi, daha yumuşak sindirime ve bağırsak hareketine yardımcı olur. Sindirimi güzelleştirerek, şeker kamışı suyu dolaylı olarak besin hususlarını uygun halde emip asimile edememenin neden olduğu kilo alımını önlemeye yardımcı olur. Ek olarak, atıkların bedenden daha düzgün atılması da kilo kaybına katkıda bulunabilir.

6. Doğal Şeker​

Şeker kamışı suyu tatlıdır. Fakat rafine edilmemiş şeker içerir. Değişik bir formda yalnızca %10-15 şeker konsantrasyonuna sahiptir. Geri kalan su, lif, enzimler, vitaminler ve minerallerdir. Ayrıyeten, şeker kamışı suyu, sizi uzun müddet tok tutacak makul ölçülerde diyet lifi içerir.

Âlâ sindirim, uygun besin emilimini sağlar ve mineral eksikliklerini önler. Bedeninizin daha fazla besin emmesi gerekiyorsa, her vakit aç hissedeceksiniz.

Zira bu durumda bedeniniz mikro ve makro besinleri ister. Sonuç olarak, ekstra kalori tüketerek kilo almanıza neden olur. Şeker kamışı suyu midenizdeki pH düzeylerini dengeleyerek sindirim sisteminizi sağlıklı meblağ.

Şeker Kamışı Suyu,Şeker,İçecek,Neden,Lif,Sindirim,Kilo Kaybı,Yüksek,Diyet Lifi,Besi,Kilo Verme,İçeceği,Tok

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Şeker Kamışı Suyu Kilo Verdirir Mi?