e
sv

Kahverengi Yumurta ve Beyaz Yumurta Hangisi Daha Sağlıklı?

506 Okunma — 01 Şubat 2023 16:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bu yazıda, yumurtanın sıhhat faydalarının neler olduğuna, neden onları yemeniz ve yememeniz gerektiğine ve kahverengi yumurtaların beyaz yumurtalara nazaran sağlıklı olup olmadığına süratlice göz atacağız.

Bu yazıda, yumurtanın sıhhat faydalarının neler olduğuna, neden onları yemeniz ve yememeniz gerektiğine ve kahverengi yumurtaların beyaz yumurtalara nazaran sağlıklı olup olmadığına süratlice göz atacağız.

Yumurtanın sıhhate faydaları​

Yumurta bir üstün besin olarak kabul edilir ve birebir vakitte bu gezegende Dünya Sıhhat Örgütü’nden 100 puan alan birkaç besindir. Yumurtalar, toplumsal katmanlar ortasında kolaylıkla satın alınabilen ucuz protein kaynaklarıdır ve sağlıklı bir dozda protein, temel mineraller, vitaminler ve yağlar içerir.

Yumurtaların cömertçe sağladığı çok sayıda sıhhat yararı şunlardır:

1. Güçlü kaslar oluşturmaya yardımcı olur:​

Yumurtalarda bulunan protein, kas ve doku güzelleşmesine yardımcı olur ve bu nedenle spor tutkunları ve sportmenler tarafından her gün yorucu antrenmanlardan sonra tüketilir.

2. Beyin sıhhatini artırır​

Yumurtalar, beyin sıhhati ve uygun hudut sistemi fonksiyonu için değerli olan temel mineralleri, yağ asitlerini ve vitaminleri içerir.

3. Bağışıklığı güçlendirir​

Bu, B-12 Vitamini, A Vitamini ve Selenyum varlığı nedeniyle bağışıklık sisteminiz için düzgündür.

4. Güç kaynağı​

Yumurtalar güç üretmek için besinler tarafından desteklenmektedir.

5. Kalbe güzel gelir​

Yumurtalarda bulunan kolin, aksi takdirde kalp rahatsızlığına neden olmaktan sorumlu olan amino asit homosisteinin parçalanmasına yardımcı olur.

6. Hamilelik sağlığı​

Yumurtalarda bulunan , spina bifida üzere doğuştan gelen rahatsızlıkları önlediği için hamilelik sırasında yararlıdır.

7. Göz sıhhatini korur​

Yumurtalarda bulunan zeaksantin ve lutein, yaşa bağlı körlüğün gerisindeki en önemli neden olan makula dejenerasyonunu önler.

8. Kilo kaybı​

Yumurtada bulunan protein, daha uzun saatler boyunca kendinizi tok ve enerjik hissetmenizi sağlayarak, öğün ortası atıştırmalıklar için mola vermek zorunda kalmadan gün boyunca güç kazanmanızı sağlar.

9. Sağlıklı cilt ve saç​

Sağlıklı cilt ve saçı desteklemeye yardımcı olur.

Kilo kaybı için daha sağlıklı olan kahverengi yumurta mı beyaz yumurta mı?​

Sıhhat şuuruna sahip beşerler ortasında, esmer ekmek, esmer pirinç yahut esmer yahut kepekli makarna olsun, kahverengi olan her şeyi tüketmek için yükselen bir eğilim var. Kepekli karbonhidrat tüketmenin katiyen bir kıymeti olsa da, kahverengi yumurta tüketmek birebir şey değildir.

Her şeyden evvel, bilimsel olarak, kahverengi yumurta ile beyaz yumurta ortasında sıhhat faydaları açısından beslenme açısından hiçbir fark yoktur. Tek fark, kabuğun pigmenti ve üreme sırasında bununla bağlantılı hijyendir. Kahverengi yumurtalar koyu renkli tavuklardan, beyaz yumurtalar ise beyaz renkli cinslerden yumurtlar. Ek olarak, kahverengi yumurtalar daha hijyenik bir ortamda yetiştirildikleri ve daha sağlıklı yiyeceklerle beslendikleri için ekseriyetle organik olarak satılmakta ve beyaz yumurtalara nazaran daha yüksek fiyatlara satılmaktadır.

Yani ister kahverengi ister beyaz yumurta tüketin, ikisi ortasında besinsel olarak bir fark yoktur. Yaşayabileceğiniz tek fark, koyu renkli tavuklara verilen daha sağlıklı yemlerin verdiği lezzettir.

Çözüm:
Bu makaleden de anlaşılacağı üzere, yumurtalar çok sağlıklı, ucuz, eksiksiz bir protein kaynağıdır, imali kolaydır ve kilo vermek için mükemmeldir. Ve kahverengi yumurta ile beyaz yumurtanın yararları ortasındaki tartışmaya gelince, hiçbir fark yoktur. Her gün 2 yumurta tüketmeyi hedeflemeniz gerekirken, çoka kaçmamaya da dikkat etmelisiniz zira uzman tavsiyesi olmadan çok fazla yumurta tüketmek, daha yüksek kolesterol düzensizliği, , hazımsızlık ve hatta kilo alımına neden olabilir.

Sağlık,Yumurta,Kahverengi Yumurta,Neden,Fark,Bulunan,Protein

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Kahverengi Yumurta ve Beyaz Yumurta Hangisi Daha Sağlıklı?