e
sv

Ketojenik Diyet ile 2 Haftada 12 kilo

1919 Okunma — 08 Nisan 2022 14:24
Ketojenik Diyet ile 2 Haftada 12 kilo
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ketojenik Diyet ile 2 Haftada 12 kilo

Ketojenik Diyet ile 2 Haftada 12 kilo Kilo kaybı ketojenik diyetin en yaygın hedeflerinden biridir . Kilo vermek için keto kullanıyorsanız, muhtemelen keto diyet sonuçlarını ne kadar çabuk görebileceğinizi merak ediyorsunuzdur.

Herkes farklı olduğu için kesin bir cevap almak zordur, ancak bu makale çoğu keto diyeti yapan kişi için ortalama kilo verme oranını, ketoda başarılı bir şekilde kilo vermenin ipuçlarını ve yaygın kilo verme hatalarından nasıl kaçınılacağını ele alacaktır.


Keto ile Kilo Kaybı: Herkes Farklıdır

Herkesin vücudu farklıdır, bu da her insan için kilo verme hızının da farklı olduğu anlamına gelir. Bireysel keto diyet sonuçlarınız dört ana faktöre bağlı olarak değişebilir. Ketojenik Diyet ile 2 Haftada 12 kilo

Sağlık Durumunuz

Genel sağlığınız ne kadar hızlı kilo verdiğinizi belirler. Örneğin, herhangi bir hormonal veya metabolik sorununuz varsa, süreç beklediğinizden daha yavaş olabilir

Vücut Kompozisyonunuz

Ne kadar vücut yağı kaybetmek zorundasın? Kas kütleniz nedir? BMI (vücut ağırlığının boy oranı) nedir? Çok fazla kilonuz varsa, başlangıçta muhtemelen daha fazla ve daha hızlı kilo kaybı yaşayacaksınız.

Günlük Alışkanlıklarınız

Egzersiz ve yeme alışkanlıklarınız kilo verme çabalarınızı hızlandırır veya bozar. Keto yemek planınız neye benziyor? Hindistan cevizi yağı , avokado ve MCT yağı gibi temiz keto yiyecekleri mi yiyorsunuz yoksa işlenmiş etler gibi yüksek yağlı abur cuburları mı seçiyorsunuz? Gizli karbonhidratlara dikkat ediyor musunuz? egzersiz yapıyor musun? Günlük olarak harcadığınız enerji ve yeme şekliniz, vücudunuzun yağları ne kadar verimli yaktığını etkiler.

Bireysel Yağ Uyum Döneminiz

Vücudunuzun yağa adapte olması için zamana ihtiyacı vardır ve oraya ulaşmak için gereken süre metabolizmanıza bağlıdır. Örneğin, standart bir Amerikan diyetinden (SAD) çıkıyorsanız ve yetişkin vücudunuz daha önce hiç keton kullanmadıysa, adaptasyon süreniz biraz daha uzun sürebilir. Vücudunuz ketoz durumundayken kilo vereceksiniz.

Keto diyet sonuçlarının anahtarı tutarlılıktır. Bu, sağlıklı yağlar, sebzeler ve kaliteli etler dahil olmak üzere keto dostu yiyecekler yemek anlamına gelir. Keto diyetine olduğu gibi davranın – sadece bir diyet planı değil, sağlığınızdaki bir yaşam tarzı ve metabolik değişim.

Kilo Verme Başarısı İçin Kendinizi Hazırlayın

Keto kilo verme yolculuğunuza başlamadan önce, temel bilgileri doğru bir şekilde öğrenmeniz önemlidir.Ketojenik Diyet ile 2 Haftada 12 kilo

Bazı insanlar ketoza girmek için yüksek karbonhidratlı standart Amerikan diyetinden paleo veya düşük karbonhidratlı diyete geçmenin yeterli olduğunu düşünüyor. Ama bu her zaman böyle değildir. Karbonhidrat yerine ketonlar üzerinde çalıştığınızdan emin olmanız önemlidir. Aksi takdirde, yağ yakmaz veya kilo vermezsiniz.Ketojenik Diyet ile 2 Haftada 12 kilo

Keto Diyet İle Kendinizi Tanımlayın

Kişisel keto Diyetiniz almak için keto hesaplayıcıyı kullanın . Vücut kompozisyonunuza dayalı bir beslenme hedefine sahip olmak, ketoza girmeyi ve ketoza girmeyi (ve kilo vermeyi) çok daha kolay hale getirecektir. Diyetinizi takip etmek çok fazla iş gibi görünebilir, ancak en sık yediğiniz yiyeceklerde kaç gram karbonhidrat, protein ve yağ bulunduğuna dair bir fikir edindiğinizde, ikinci doğanız olmaya başlayacaktır.

Erkekler                 Kadın

 • %2-5 -13 Temel Yağ
 • %6-14 -20 Sporcular
 • -17 !-24 Fitness
 • -24 %-31 Kabul edilebilir
 • %+ 2+ obezite

Ne kadar tüketmek istiyorsun?

Bu tüketim miktarlarını, en iyi sonuçları elde etmek için yeni başlayanlar ve orta seviye ketocular için önceden doldurduk. Daha ileri düzeydeyseniz, gerektiği gibi ayarlayın.

Sıradaki içerik:

Ketojenik Diyet ile 2 Haftada 12 kilo