e
sv

Esmer Yağ Nasıl Kalori Yaktırır?

1264 Okunma — 18 Haziran 2022 12:12
Esmer Yağ Nasıl Kalori Yaktırır?
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bilim adamları, cildimizin derinliklerinde saklı olan bu yağın sağlığa faydalarını ortaya çıkarırken, kahverengi yağ nihayet güneşe maruz kalıyor.

Beyaz yağın (çoğumuzun günlük olarak savaştığı türden) aksine, araştırmalar kahverengi yağın formda ve sağlıklı kalma çabalarımızda bir müttefik olabileceğini gösteriyor.

Esmer yağ nasıl çalışır?

Kahverengi yağ, aktive edildiğinde, vücudumuzu ısıtmak için glikoz ve yağ moleküllerini parçalamak için enerji olarak mitokondriden yararlanır. Vücudumuzdaki kahverengi yağı harekete geçirmek için belirli yiyecekleri yemek ve aktivasyonu teşvik eden bileşenler içeren takviyeler almak da dahil yapabileceğimiz şeyler vardır .

Esmer yağ nasıl kalori yakar?

Mitokondri, kahverengi yağın kullandığı birincil enerji kaynağı olmasına rağmen, hücrelerin enerji aldığı başka bir kaynak daha vardır: beyaz yağ. Beyaz yağ kalori depoladığından, hücreler kahverengi yağ tarafından yakıldığında, depolanan kaloriler de öyle.

Ketojenik Diyet ile 2 Haftada 12 kilo

Esmer yağ kilo vermeye nasıl yardımcı olur?

Kahverengi yağın kilo vermeye ne ölçüde yardımcı olduğu hala araştırılmakta ve öğrenilecek daha çok şey olsa da, şimdiden bazı inanılmaz bulgular yayınlanmıştır.

Açıkçası, vücudumuzda ne kadar beyaz yağ varsa, o kadar fazla ‘vücut yağımız’ vardır, çünkü bunlar en çok uyluklarımızda, kalçalarımızda ve karın bölgemizde bulunur. Bu nedenle, kahverengi yağın sağlıklı kilo vermeye yardımcı olmasının belki de en temel yolu, termojenez adı verilen bir süreçle beyaz yağı (ve kalorilerini) bir yakıt kaynağı olarak nasıl yaktığıdır.

Ek olarak, araştırmalar , irisin hormonunun egzersiz yoluyla salındığında, beyaz yağı, kalorileri depolamak yerine yakan kahverengi yağa dönüştürebileceğini gösteriyor. Çalışma ayrıca hormonun yeni beyaz yağ oluşumunu baskıladığını da öne sürüyor.

2018’de yapılan diğer araştırmalar , kahverengi yağın, beynimize tok olduğumuzu söyleyen bağırsaklarımızdan hormon salgılanmasını etkilediğini buldu. Bu, gıda alımımızı daha iyi kontrol etmemize yardımcı olarak sağlıklı kilo kaybına neden olabilir.

Esmer yağ aktivasyonunu artıran takviyeler

Soğumak ve egzersiz yapmak vücudumuzdaki kahverengi yağı harekete geçirmenin kesin bir yolu olsa da, aynı sonuçları almanın belirli yiyecekleri yemek veya belirli bitki özlerini emmek gibi başka yolları da vardır.

Takviyelerimizin çoğu bu tür özler içerir. Kahverengi yağ aktivasyonuna ek olarak, takviyelerimizi aldığınızda aşağıdaki avantajlardan da yararlanabilirsiniz:

 • Regenerate ve H3O Hydration , zihinsel keskinliği ve beyin esnekliğini de destekleyen resveratrol içerir.
 • Re-set ve Immune Complex , sindirime ve yiyecekleri parçalayan enzimlerin üretimine yardımcı olan çinko içerir.
 • H3O Night Repair , cildiniz ve gözleriniz için harika olan çam kabuğu içerir.
 • Protein Smoothie , kilo regülasyonu için önemli olan leptini uyarır.

Eklerimizin çoğu abonelik temelinde satın alınabilir. Alternatif olarak, ihtiyacınız olduğunda tek seferlik bir satın alma işlemi yapabilirsiniz.

2022’yi sağlıklı bir yaşam tarzı için kahverengi yağın gücünden yararlanacağınız yıl yapın.

Diyet zayıflama ve sağlıklı yaşam

Diyet zayıflama ve sağlıklı yaşam

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Esmer Yağ Nasıl Kalori Yaktırır?