e
sv

Yaz aylarında saç bakımı nasıl yapılır? 8 önemli öneri

1230 Okunma — 18 Haziran 2022 11:50
Yaz aylarında saç bakımı
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yaz mevsimi, sıcak hava ve açık havada geçirilen güneşli günler anlamına gelir. Ancak havanın değişmesiyle birlikte saçlarımızda da değişiklikler oluyor. İster güneşte ister suda vakit geçiriyor olun, yaz döneminde saçlarınızın kuruduğunu ve hasar gördüğünü fark edeceksiniz.

Neyse ki, saçınızın tatlı ve sağlıklı görünmesini sağlarken bunu önlemek için birkaç ipucu ve püf noktası kullanabilirsiniz.

1. Koşul 

Yaz sıcağıyla mücadele etmek için saçınızın nemini muhafaza etmesini sağlamalısınız. Nem açısından zengin şampuanlar ve saç kremleri bunu yapmanın harika bir yoludur ve uçlarınıza biraz saç serumu veya yağı eklemek bu nemi hapsetmeye yardımcı olur. Fazladan yol kat etmek istiyorsanız, saçınıza derinlemesine bir bakım sağlamak için bir bakım maskesi veya kalıcı saç kremi alabilirsiniz. Yaz aylarında saç bakımı

Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

2. Ekstra kolajen alın

Kolajen, vücut tarafından doğal olarak üretilen bir proteindir. Bir protein olarak, vücudunuzun saçınızı ve cildinizi güçlendirmeye ve iyileştirmeye yardımcı olmak için kullandığı amino asitleri içerir. Yaz aylarında saç bakımı

Yaşlandıkça, vücudumuz bu proteinden daha az üretir. Bu nedenle, vücudunuza yardımcı olmak ve yaz döneminde (ve genel olarak yıl boyunca) saçlarınızı sağlıklı tutmak için bir kolajen takviyesi alın .

3. Saç güneş kremi alın

Bu garip gelebilir, ancak saç güneş kremi aslında var. Güneşten gelen UV ışınları sadece cildiniz tarafından değil saçlarınız tarafından da emilir ve UV ışınları saçınıza da zarar verir. Yaz aylarında saç bakımı

Doğru koruma türünü bulmak söz konusu olduğunda, saç spreyleri, yağlar, şampuanlar, saç kremleri ve hatta saç maskeleri gibi çeşitli ürünlerin mevcut olduğunu göreceksiniz. Her bir ürün hakkında biraz okumanız ve sizin için en uygun olanı görmek için onları denemeniz gerekecek.

Uzmanlara Göre En İyi Cilt Bakım Rutini

4. Bir şapka veya atkı takın

Saçınızı örtmek, öncelikle güneşten gelen zararlı UV ışınlarının saçınıza zarar vermesini önleyecektir. İkinci olarak, saç renginizin korunmasına da yardımcı olacaktır – güneşe maruz kaldığında saçınız solarak parlak rengini kaybeder.

5. ‘Yüzücülerin saçından’ kaçının

Günlerinizi ister denizde ister havuzda yüzerek geçirin, tuz veya klor saçınızdaki nemi ve doğal yağları emerek kuru ve hasarlı bırakabilir. Bunun olmasını önlemek için, yüzmeden önce saçınızı soğuk suyla durulayabilir ve ayrıca koruyucu bir maske deneyebilirsiniz. Bu, saçınızdaki nemi kilitlemeye yardımcı olacaktır. Yaz aylarında saç bakımı

6. Saçınızı kestirin

Yaz havası saçlarınızı kurutur ve bu da daha fazla bölünmüş uçlara neden olabilir. Saçınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak için saçınızı düzenli olarak kestirin. Bu aynı zamanda saçınızın kırılmasını veya kolayca karışmasını da önleyecektir.

7. Gevşek saç stilleri için gidin

Yaz sıcağında, serinlemek için saçlarınızı at kuyruğu yapmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, bunun gibi sıkı saç modelleri saçınızı çekme eğilimindedir ve bu da yarardan çok zarara neden olabilir. Yaz aylarında saç bakımı

Balyaj Nedir? Saç önüne balyaj nasıl yapılır?

Bunun yerine örgüler gibi gevşek, rahat saç modelleri tercih edin. Bu sadece saçınızı yoldan uzak tutmakla kalmayacak, aynı zamanda yaz neminin neden olduğu her türlü kabarmanın korunmasına da yardımcı olacaktır.

8. Saçınızı çok sık yıkamayın

Bu yaz ve kış için de geçerlidir . Saçınızı çok sık yıkamak saçınızın doğal yağlarından mahrum kalmasına neden olur. Bu, saçınızın daha hızlı yağlanmasına neden olan daha fazla yağ üretimine neden olur – ironik evet?

En İyi Saç Açma Yöntemi

Saçınızın yağlı görünmesinden endişe ediyorsanız, fazla yağı çıkarmanın birkaç yolu vardır. Havuzda veya plajda bir gün geçirdikten sonra saçınızı durulayarak başlayabilirsiniz. Aksi takdirde, fazla yağları emmek için kuru şampuan kullanabilir ve saçınızı yıkamadan bir iki gün daha geçirebilirsiniz – mısır nişastası harika, doğal bir alternatiftir. Hazel, saç derisinden yağı çıkarmak için kullanabileceğiniz başka bir doğal üründür. Yaz aylarında saç bakımı

Sağlık ve zindelik ile ilgili her şeyde olduğu gibi, proaktif olmak reaktif olmaktan çok daha iyidir; bu yüzden saçınızı korumak için kolajen ve diğer gerekli şeyleri stoklamak, hasar yapıldıktan sonra etrafta dolaşmaktan daha iyidir.

Kepek Neden Oluşur ve Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Saç bakımı

Güncel sağlık ve yaşam önerileri 

Sıradaki içerik:

Yaz aylarında saç bakımı nasıl yapılır? 8 önemli öneri