e
sv

Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

1160 Okunma — 28 Nisan 2022 01:02
avatar

Furkan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Saç bakımı bir çok bayanın ve erkeğin en çok dikkat ettiği fiziksel yönüdür. Dışarıya çıkarken, duş aldıktan sonra, gezmeye giderken kısacası hayatımızda büyük bir yerde bulunmaktadır. Bakımı yapmak için kuaföre gidip bir ton para veren insanlarda var fakat hem bütçesi hemde zamanı olmayan kişilerde vardır.

Hem zamandan tasaruf edip hem de fiyat konusundan kendinize yük olmamak için evinizde kendi saç bakımınızı rahatlıkla ve kolayca yapabilirsiniz.

Her insan kendini özgüvenli hissetmek için devamlı bakımlarını yapar ve kendi özgüvenini kendi kazanır. Çoğu erkek saçlarına aşırı derecede önem vermekte. Hergün düzenli yıkayıp saçlarına özel kimyasallar kullanarak detaylı bakımlar yapmakta.

saç bakımı nasıl yapılır

Saç Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli ?       

Saçlarınızı yıkarken fazla sıcak su kullanmayın. Ilık suda yıkamaya özen gösterin. Sıcak su saçlarınızı yıpratır ve saç köklerinize zarar verir. Ve saç dökülmesine neden olur.

Saçlarınızı sıcak suyun aksine soğuk suyla yıkarsanız saç diplerinizin kökleri daha fazla kan dolaşımı yapacağı için saçlarınıza daha fazla katkı sağlayacaktır.

Saçlarınıza Mümkün Olduğu Kadar Bak İle Masaj Yapın

Bal başlı başına çok güçlü bir etkisi olan bir besin maddesidir. Balın içerisinde bulunan maddeler sayesinde, saçlarınız ve saç derileriniz kendini daha iyi onarması için destek sağlar. Özellikle saçlarında kepek problemi olan ve saç derisinde kuruluk olan kişilerin bal ile masaj yaparak kepeği ortadan kaldırabilirsiniz.

Saç Bakımı Yaparken Doğal Olarak Kurutun

Saç kurutma makinesi gibi saç maşası gibi fiziksel ürünler kullanmak yerine saçlarınızı havlu ile kurutmaya özen gösterin veya diğer gün önemli bir işiniz yoksa veya gün içinde acil çıkmanız gerekmiyorsa saçınızı hiçbirşey kullanmadan kurumasını bekleyebilirsiniz.

Saçınızı Besleyecek Ürünler Kullanın

Saçınızı ve saç diplerinizi besleyecek doğal kremler kullanmaya özen gösterin. Cilt bakımı yapar gibi düşünebilirsiniz. Saçınıza değer vermek istiyorsanız kimyasal ürünlerin aksine doğal sabunlar ve doğal kremler kullanın. Eğer saçlarınızı doğal yönden ve düzenli beslemiyor ve bakmıyorsanız ilerleyen yaşlarda saç dökülmesi gibi bir çok problem ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Bizi Sosyal Medyada Takip Et !

Tırnak Bakımı Konumuzu incelemek için hemen tıkla

Sıradaki içerik:

Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?