e
sv

Balyaj Nedir? Saç önüne balyaj nasıl yapılır?

2067 Okunma — 01 Nisan 2022 20:36
balyaj nedir, saç önüne balyaj
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Balyaj yaptırmayı mı düşünüyorsun? Saç önüne balyaj. Balyaj ve geleneksel vurgular arasındaki farklardan balyaj saçınıza nasıl bakım yapacağınıza ve tabii ki en iyi balyaj saç rengi ilhamına kadar bilmeniz gereken her şey burada.

Balyaj nedir?

Balyaj, yüz çevresinde ve uçlarda güneş ışığı etkisi veren doğal görünümlü vurgular yaratmak için rengin serbest elle uygulandığı bir saç boyama tekniğidir . 1970’lerde Paris’te ortaya çıktığı söylense de, Rosie Huntington-Whiteley , Shay Mitchell ve Jessica Alba’nın  sıkı hayranlarıyla bugün hala en çok rağbet gören saç modellerinden biridir.

Balyaj ve Ombre – Fark Nedir?

Balyaj ve Ombre - Fark Nedir?

Balyaj ve Ombre – Fark Nedir?

Balyaj ve ombre’yi karıştırmak kolaydır, ancak aralarında birkaç belirgin ayrım vardır. Ombre, köklerde koyu renkten uçlarda daha açık renge dönüşen kademeli bir saç rengi görünümüdür. En gözle görülür fark, ombrenin dikeyden ziyade yatay olarak uygulanmasıdır (balyajda olduğu gibi), bir renkten diğerine yumuşak bir geçiş sağlamak için saçın ortasında karıştırılan iki farklı tonla.

Genel olarak, ombre daha belirgin bir bitiştir, balyaj ise daha doğal bir etkiye sahiptir. Ancak iki tarzın bir arada karışımı olan balyaj ombreye de sahip olabilirsiniz.

Balyaj ile Öne Çıkan – Fark Nedir?

Geleneksel vurgular, mümkün olduğunca köke yakın folyolar kullanılarak uygulanır. Balyaj ile renk, saçın tamamına değil, üst katmanlarına seçilen tellerde uygulanır. Balyaj yeniden büyümesi daha yumuşak ve daha az fark edilir, bu da onu klasik vurgulara daha az bakım gerektiren bir alternatif haline getirir.

Saç Önüne Balyaj Öncesi ve Sonrası Nasıl Görünür?

Balayaj Saç Öncesi ve Sonrası Nasıl Görünür?

Balayaj Saç Öncesi ve Sonrası Nasıl Görünür?

Herhangi bir saç boyama işleminde olduğu gibi, balyaj, özellikle çok daha hafif gidiyorsanız, biraz kuruluğa neden olabilir. Bu nedenle, renginizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için bu nemin bir kısmını saçınıza geri koyan besleyici ürünler kullanarak evde balyaj saçınıza dikkat ettiğinizden emin olun.

Balyaj Saç Ne Kadar Sürer?

Balyaj yaptırma süreci uzunluk olarak değişmekle birlikte ortalama 2-4 saat arasında sürmektedir. Farklı renk uzmanlarının kendi yöntemleri vardır ancak genellikle süreç aşağıdaki adımları izleyecektir:

 1. Danışmanlık – Renk uzmanınızla ne istediğinizi tartışacağınız, sahip olduğunuz referans resimleri onlara göstereceğiniz ve saçınız için nelerin mümkün olduğu hakkında konuşacağınız bir konsültasyonla başlayacaksınız.
 2. Uygulama – Renk uzmanınız daha sonra saçınızı ayıracak ve rengi bir fırça veya elleriyle uygulayacaktır. Belirli bölümleri ayrı tutmak için folyo veya pamuk kullanabilirler.
 3. Gelişme süresi – Saç renginin gelişmesi için bırakılır, bu yaklaşık 30-40 dakika sürebilir.
 4. Durulama –  Renk oluştuğunda, yıkanır, şampuanlanır ve renk uzmanınız tarafından değerlendirilir.
 5. Toner – Elde etmeye çalıştığınız renge bağlı olarak, mükemmel tonunuzu elde etmek için bir toner uygulamanız gerekebilir.
 6. Fön – Son olarak, saçınız fönle kurutulacak ve seçtiğiniz yüzeye göre şekillendirilecektir.

Evde Balyaj Yapabilir misiniz?

Piyasada bazı evde balyaj kitleri olduğunu görmüş olabilirsiniz, ancak balyajın profesyonellere bırakılmasını öneriyoruz. Renginizi uygulayan bir profesyonele sahip olmanın faydaları, saçınızda nelerin elde edilebileceğini size söyleyebilmeleri ve yüzünüzü ve boyamanızı düzleştirmek için hangi tonları ve rengi en iyi nereye uygulayacaklarını bilmeleridir.

En İyi Balayaj Saç Renkleri Nelerdir?

Sarı balyajın en popüler balyaj türlerinden biri olduğu doğru olsa da , balyaj vurgulama tekniği esmerler kırmızı , siyah ve hatta pembe altın ve mor gibi daha moda saç renklerinde de güzel çalışır . 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Balyaj Nedir? Saç önüne balyaj nasıl yapılır?