e
sv

Koronavirüs Baş Ağrısına Ne İyi Gelir? 7 Yöntem

1386 Okunma — 11 Nisan 2022 15:45
Koronavirüs Baş Ağrısı
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Koronavirüs Baş Ağrısı

Koronavirüs Baş Ağrısı

 1. Baş ağrıları genellikle durumun başlangıcında ortaya çıkar.
 2. Baş ağrıları genellikle 3-5 gün sürer.
 3. Koronavirüs‘lü yetişkinlerin yaklaşık p’i, bu durumdaki çocukların `’ı baş ağrısı yaşar.
 4. Koronavirüs hastalarının yaklaşık ‘i tek semptomlarının baş ağrısı olduğunu söyledi.

Hepimiz Koronavirüs atlatırken Baş ağrıları çekmişizdir. Baş ağrılarını evde atlatmak için size sunacağımız öneriler için okumaya devam edin.

Akupresür ve şifalı bitkiler gibi doğal ilaçlar, baş ağrılarını hafifletmek için yüzlerce yıldır kullanılmaktadır.

Sık sık baş ağrısı çekiyorsanız, muhtemelen onlardan çabucak kurtulmak için bir Parasetamol patlatmanız daha olasıdır.

Yine de bazı alternatif, doğal baş ağrısı tedavileri var. Ve birçoğunun, ecza dolabına ulaşmak istemediğinizde baş ağrılarını hızla iyileştirmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) , son bir yılda en az bir kez dört kişiden üçünün baş ağrısı çektiğini bildirdi . Bunlardan üçünden biri migren. Bu, tüm dünyadaki insanları etkileyen bir sorundur.

Ancak baş ağrıları ne kadar yaygın ve baş ağrısından çabucak kurtulmak ne kadar kolay olsa da, bunlara neden tam olarak sahip olduğumuz her zaman açık değildir. Soğuk algınlığı, yeterince su içmemek ve stres gibi yaygın nedenlerin yanı sıra, uyku sorunları , çok fazla alkol ve aşırı ağrı kesici kullanımı gibi baş ağrısı nedenleri de daha fazladır.

Normalden daha fazla baş ağrınız olduğundan mı endişeleniyorsunuz? Her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol etmek için doktora gittiğinizden emin olun. Bu arada, bazı doğal baş ağrısı tedavilerini ve çarelerini tercih edin… Koronavirüs Baş Ağrısı

Mentol ürünleri

Mentol, naneden yapılan sentetik bir kokudur ve baş ağrılarınızı iyileştirmeye yardımcı olabileceği düşünülmektedir.

Ulusal Sağlık Araştırmaları Enstitüsü’nden Profesör Goadsby, Jill’in iddialarında potansiyel olarak bazı gerçekler olabileceğini söyledi, çünkü mentol cildimizdeki bir reseptörü harekete geçirerek bizi daha serin ve ağrılı hissettirebilir.

Baş ağrısı semptomlarını hafiflettiğine dair raporlara rağmen, mentolün neden faydalı göründüğünün ardındaki sebep henüz çözülmedi.

Akupresür

Başparmağınız ve işaret parmağınız arasındaki etli kısma elinize masaj yapın. Burada kafa ile ilgili bir akupunktur noktanızın olduğuna ve buradaki gerginliğin giderilmesinin baş ağrınıza yardımcı olacağına inanılıyor.

Baş Ağrısı İçin Evde Deneyebileceğiniz Doğal Çözümler

Serin sis spreyi

Serin sis spreylerinin baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olduğu söyleniyor. 28 hastada yapılan bir denemeden, soğuk bir burun içi spreyinin, burunda inflamatuar aracıları azaltan bir vazokonstriktör etkisi veya TRP reseptörleri üzerindeki bir etki yoluyla bir baş ağrısına yardımcı olabileceği gösterildi. Ancak, daha büyük klinik araştırmalara ihtiyaç var.’

Aslında, bunların menopoz semptomlarıyla başa çıkmak için de iyi olduğu söylenir.

Himalaya tuzu

Aslında özel olarak Himalaya olması bile gerekmiyor, ama bu küçük tuz tanelerinin baş ağrısını sihirle iyileştirebileceğine dair raporlar var.

Ancak NHS, diyette günde 6 gramdan fazla tuz kullanılmasını önermiyor.

Sıcaklık

Baş ağrısından hızlı bir şekilde kurtulmanın harika bir yolu, baş ağrıları, boyun ve kafanızdaki gergin kaslar tarafından ısı ile kolayca rahatlayabilir. Sıcak su torbası (kaynar su içermeyen, sadece sıcak su) veya alnınıza ensenin arkasına sıcak bir kompres tutmak, kasları gevşetebilir ve ağrıyı hafifletebilir.

Ayak banyosu

Sıcak bir ayak banyosu, ayağınıza kan çekecek ve kafanızdaki basıncı azaltacaktır. Ayrıca rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Rahatlamak her zaman daha iyi hissetmemize yardımcı olmanın bir yolu gibi görünüyor.

Aslında, Dr Etheridge, herhangi bir gevşeme yönteminin baş ağrısını hafifletmeye yardımcı olabileceğini açıklıyor.

Kafa masajı

Baş ağrısından hızlı bir şekilde nasıl kurtulacağınızı arıyorsanız, bu seçeneğin en iyilerinden biri olması tamamen şaşırtıcı değil.
Şakaklara konsantre olun ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Koronavirüs Baş Ağrısı

Sıradaki içerik:

Koronavirüs Baş Ağrısına Ne İyi Gelir? 7 Yöntem