e
sv

Doğal Akne İlacı ve Çözümleri 6 Öneri

1019 Okunma — 11 Nisan 2022 14:31
Akne İlacı
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akne İlacı

Akne İlacı Hafif sivilce, cilde uygulanan jeller, sabunlar, kremler ve losyonlar gibi reçetesiz satılan ilaçlarla tedavi edilebilir.

OTC akne ilaçları aşağıdaki bileşenleri içerebilir :

 • Resorsinol : siyah noktaların ve beyaz noktaların parçalanmasına yardımcı olur
 • Benzoil peroksit : bakterileri öldürür, cildin yenilenmesini hızlandırır ve sebum üretimini yavaşlatır
 • Salisilik asit : siyah noktaların ve beyaz noktaların parçalanmasına yardımcı olur ve iltihaplanmayı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olur
 • Sülfür : Bunun tam olarak nasıl işlediği bilinmiyor
 • Retin-A : hücre döngüsü yoluyla gözeneklerin tıkanmasına yardımcı olur
 • Azelaik asit : folikülleri kaplayan hücreleri güçlendirir, sebum döküntülerini durdurur ve bakteri üremesini azaltır . Sivilce için krem var ama rosacea için başka formlar kullanılıyor .

Doğal Akne Çözümleri

Akne İlacı Birçokları için sivilce , ergenliğe geçiş değildir; yetişkinliğe taşınan bir problemdir. Hâlâ sivilceli bir cilde sahip olan bizler, bunun sadece yüzümüzdeki lekeleri tedavi etmenin değil, aynı zamanda ilaçlar veya reçeteli ya da aşırı tropikal tedavilerle geri gelmelerini önlemek için devam eden bir savaş olduğunu biliyoruz.

Ancak bazen sivilce ile savaşırken yapılacak en iyi şey, doğal olmaktır.

01 Karbonat

Kabartma tozu, cildinizin pH seviyesini nötralize etmek için işe yarayabilir. Bu önemli olabilir, çünkü pH’ınız dengesizse akne, kuruluk ve diğer cilt tahrişlerine eğilimli olabilirsiniz.

02 Elma sirkesi

ACV’den Grigore, “Doğadaki en iyi büzücüdür çünkü cildin pH’ını dengelemeye yardımcı olur ve sizi hem daha az yağlı hem de daha az kuru yapar” diyor. Ancak dikkatli olun, elma sirkesi çok keskin olduğundan, kullanmadan önce sulandırmalısınız. “Yüzünüze pamuk ile uygulayın. Yıkamanıza gerek yok” diyor.

03 Zerdeçal

Zerdeçal, cildi aydınlatmak ve arındırmak da dahil olmak üzere cilt için birçok fayda sağlayan antioksidanlar ile doludur . Engelman, “Zerdeçalı egzama ve sedef hastalığının yanı sıra akne tedavisi için de iltihabı yatıştırarak ve alevlenmeleri azaltarak harika yapan bir antibakteriyel özelliğe sahiptir” diyor.

Akne İçin İşe Yarayan 6 Doğal Çözüm

04 Bal

Bal, antibakteriyel ve nemlendirici özelliklerinden dolayı iyi bilinen doğal ilaçtır. Ancak belki de daha az bilinen şey, tüm balların eşit yaratılmadığıdır  Yeni Zelanda’daki manuka ağaçlarında beslenen bal arıları tarafından yapılan manuka balı , en fazla antimikrobiyal aktiviteyi içerir ve akne, iltihaplanma ve cilt tedavisi için mükemmeldir. Engelman, egzama ve sedef hastalığı gibi koşulların olduğunu söylüyor. Ve aynı zamanda bir nemlendirici olduğundan, yani uygulandığında nemi ciltte hapseder, bal cildi pürüzsüz ve nemli bırakır, yağlı değil.

Kendin yap yüz bakımı için Holecek, bal, aloe vera, bir çay kaşığı nohut unu ve bir tutam zerdeçalı karıştırmayı öneriyor. Macunu yüzünüze yayın ve soğuk suyla duruladıktan sonra, gergin bir yüzü daha fazla tedavi etmek için cildinizde 30 saniye boyunca bir buz küpü kullanın.

05 İnce Taneli Tuz

Grigore, “İnce taneli tuz derinlemesine temizler, ölü deri hücrelerini uzaklaştırır, nemi dengeler ve gözeneklerden toksinleri çeker, bu da onu özellikle akne veya yüzde ve vücuttaki alevlenmeler sırasında hızlı tedaviler için harika kılar” diyor. Ve antibakteriyel özellikler içerir.

Deniz tuzu egzama, sedef hastalığı, akne ve hatta yaralar gibi cilt sorunlarının tedavisine yardımcı olabilir.

06 Çay ağacı yağı

Uzmanlara göre çay ağacı yağı harika bir antiseptik ve antienflamatuar ajandır. Grigore, “Antibakteriyel, antimikrobiyal ve mantar önleyici özellikleriyle ünlüdür, bu da onu kolay ve etkili bir leke tedavisi haline getirir” diye açıklıyor.

Engelman, anti-inflamatuar doğası gereği “cildin kızarıklığını ve şişmesini azaltırken aynı zamanda akne oluşumlarını en aza indirir ve kepeğe neden olan mantarı azaltır” diyor.

Grigore, çay ağacı yağının bir tutam sızma zeytinyağı veya organik jojoba yağı içinde seyreltilmesini ve doğrudan sivilce üzerine uygulanmasını önerir. Akne İlacı

Sıradaki içerik:

Doğal Akne İlacı ve Çözümleri 6 Öneri