e
sv

Ethereum ETH Nedir? Nasıl Alınır? Nasıl Gönderilir?

1207 Okunma — 08 Nisan 2022 14:12
Ethereum ETH Nedir
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ethereum ETH Nedir? Nasıl Alınır? Nasıl Gönderilir?

Ethereum ETH nedir, nasıl alınır, nasıl gönderilir gibi sorulara yanıt arayan birçok kişi, coin piyasasına başlarken sonuçları merak ediyor.

Ethereum ETH nedir sorusunun cevabıyla yazımıza başlayalım ve sizi bu coin hakkında temel bilgi sahibi yapalım. En popüler ikinci kripto para birimi olmak, özellikle birinci sınıf bir taklitçi değilseniz, küçük bir başarı değildir.

Ethereum, kendisini Bitcoin’den ayırmak ve benzersiz bir blok zinciri olarak yerini almak için ilginç ama riskli bir yol çizdi. 2011 yılında Bitcoin, dijital para birimlerinin yükselişinde dev adımlar atarak herkesin dikkatini çektiğinde, bir baba bir matematik dehası olan genç oğluna blok zincirinin yenilikçi teknolojik icadı hakkında konuştu.

Dmitry Buterin o zaman bilmiyordu ama oğlu Vitalik Buterin, birkaç yıl içinde Ethereum olarak bilinen Bitcoin’den sonra en yenilikçi blok zincirinin kurucu ortağı ve başkanı olacaktı. O sırada Vitalik, Kanada’da büyüyen bir öğrenci ve teknoloji blog yazarıydı.

Ethereum Nedir?

Ethereum ETH Nedir? Nasıl Alınır? Nasıl Gönderilir?

Ethereum ETH Nedir? Nasıl Alınır? Nasıl Gönderilir?

Basitçe söylemek gerekirse, Ethereum, blok zinciri teknolojisine dayalı her tür açık kaynaklı (veya ücretsiz) uygulama için bir kaynaktır. Uygulamalar, blok zincirinin değişmez ve merkezi olmayan yapısı nedeniyle değiştirilemeyen işlemlere izin verir ve blok zinciri teknolojisinde büyük bir yeniliği temsil eder.

Özellikle inovasyonu, doğrudan para içermeyen dünya varlıklarının değişmez sayısallaştırılmasını vaat eder. Bu uygulamalar, Ethereum blok zinciri sayesinde ilk kez oluşturuldu. Ethereum kendisini, Bitcoin’in sadece para için yaptıklarının geri kalanını gerçekleştirmek isteyen bir blok zinciri olarak sundu.

Ethereum Nasıl Alınır?

Öncelikli bir kripto para satın almadan önce, onları saklamak için dijital cüzdanı satın almalı veya kurmalısınız. Ethereum tutabilen çeşitli cüzdan türleri vardır. Ethereum donanım cüzdanları, Ether depolamanın en güvenli yoludur, bunların başlıcaları Ledger ve TREZOR’dur.

Artık dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin teknik temellerini gördüğümüze göre, harekete geçmenin ve bu varlığı cüzdanınıza nasıl ekleyeceğinizi anlamanın zamanı geldi.

Ethereum dijital para birimi Ether’in üzerinde hareket ettiği sistemin ve blok zincirinin adıdır. Blok zincirinde, tüm işlemlerle ilgili bilgiler, her biri işlemleri işlemek ve doğrulamak için çalışan dağıtılmış makineler ağı tarafından güvence altına alınan bir işlem olan bir deftere kaydedilir. Bu makineler fiziksel olarak binlerce fiziksel konumda bulunur ve her biri blok zincirinin kopyalarını taşır, bu nedenle sistemin çökmesi veya kapanması olasılığı yoktur. Her işlem kontrol edilir, böylece geçerli değilse blok zincirine dahil edilmez. Bu nedenle, her işlem son derece güvenlidir.

Eter, euro ve dolar gibi geleneksel para birimleriyle kolayca değiştirilebilir. Ağın artık aracı olmadan ETH alınıp satılabileceği binlerce kullanıcısı var. Yatırımın finansal açıdan güvenliğine gelince, dijital para birimlerinin en azından şimdilik çok sık ve hızlı fiyat değişiklikleri yaşadığını göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Teknik olarak, “uçucu” olarak tanımlanırlar, çünkü fiyatları kısa sürede bile çok fazla değişebilir. Bu nedenle alım satım yaparken veya yatırım yaparken riskler her zaman dikkate alınmalıdır.

Ethereum Nasıl Gönderilir?

Ethereum ETH Nedir? Nasıl Alınır? Nasıl Gönderilir?

Ethereum ETH cryptocurrency token symbol, coin icon on dark digital background. Digital gold for website or banner. Vector EPS10.

Borsalar, sanal para birimlerini geleneksel para birimleriyle değiştirmenin mümkün olduğu sitelerdir. Örneğin, Bitcoin’leri TL’ye dönüştürmek ve bunun tersi de mümkündür.

Bu nedenle en iyi değişim siteleri, havaalanlarında bulunanlar gibi bir değişim hizmeti sunar. Aradaki fark, bu sitelerde her şeyin dijital olarak, kredi kartları, banka havaleleri vb. aracılığıyla gerçekleşmesidir. Platformun işleyişinde bir sorun olursa veya hacklenirse paranızı kaybedebilirsiniz. Platform saldırıya uğrayabilir veya iflas edebilir, bu nedenle belirli bir itibara sahip güvenilir bir coin borsaseçmeniz şiddetle tavsiye edilir.

Pinterest

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Ethereum ETH Nedir? Nasıl Alınır? Nasıl Gönderilir?