e
sv

D Vitamini ve Demir: Kadınların Kışın İhtiyaç Duyduğu 4 Temel Besin

561 Okunma — 11 Ocak 2023 15:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Vücutta sağlıklı bir üreme sisteminin çalışması için kışın gereksiniminiz olan besinlerin listesi burada. Dünyanın birden fazla yerinde kış, neredeyse hiç güneşlenmediğiniz manasına gelir. Bizi doğal D vitamini kaynağından yoksun bırakır. Bunun dışında…

Vücutta sağlıklı bir üreme sisteminin çalışması için kışın gereksiniminiz olan besinlerin listesi burada. Dünyanın birden fazla yerinde kış, neredeyse hiç güneşlenmediğiniz manasına gelir. Bizi doğal D vitamini kaynağından yoksun bırakır. Bunun dışında, çoğumuz havalarda daha az enerjik hissederiz ve beslenme açısından zorlanırız.

Bu bayanlar için erkeklerden biraz daha sıkıntı oluyor. Farklı beslenme ihtiyaçlarımız var ve birçok vakit karşılanmıyorlar, bu da formda ve sağlıklı kalmak için uğraş etmemize neden oluyor. Bilhassa kışa uygun sağlıklı bir diyet, bu durumda sıhhati tekrar yoluna koymak için en düzgünü olabilir. Kış aylarında tek başına kıyafetlerin bize yararı olmaz.

Kış aylarında tek başına kıyafetlerin bize yararı olmaz. Vitamin ve minerallere gereksinimimiz var. Veganlar, vejeteryanlar ve vejeteryan olmayanlar için uygun seçenekleri bulmak için aşağı kaydırın.

D vitamini​


D vitamini bedeninizin gereksinim duyduğu en temel besindir. Cildin muhtaçlığı olduğu için kışın bu vitaminden gerçek ölçüde tüketmek gerekiyor.

ve kırıklar, bayanlarda bedendeki optimum D vitamini ölçüsünü koruyarak azaltılabilecek kıymetli mortalite ve morbiditeye neden olur.

Ayrıyeten bağırsak mikroorganizmalarını sağlıklı meblağ, formda kalmanıza yardımcı olur ve adet döngüsü üzerindeki olumsuz tesirleri önler. D vitamini, bayanlar ortasında kemik yoğunluğunu güzelleştirmesiyle bilinir ve bedenin iltihaplanma ve enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olur.

D Vitamini Kaynakları​

Veganlar, güçlendirilmiş soya sütü, mantar, güçlendirilmiş tahıllar, güçlendirilmiş badem sütü ve güçlendirilmiş pirinç sütü üzere besinleri tüketerek her gün kâfi alabilirler.

Vejeteryanlar için inek sütü, peynir, tofu, margarin ve meyveler güçlü D vitamini kaynaklarıdır. Vejetaryen olmayanlar kılıç balığı, somon, ton balığı ve sardalya üzere yağlı balıkları diyetlerine dahil etmelidir.

C vitamini​


Bu besin bedenin bağışıklık sistemini güçlendirir ve soğuk algınlığının şiddetini azaltır. Fetüsün yahut yenidoğanın gelişimi ve büyümesi nedeniyle gebe ve için çok kıymetlidir.

Vitamin ayrıyeten düzeylerinde bir artışa katkıda bulunur, bu da progesteron düzeylerinde düşüşe neden olur.

C Vitamini Kaynakları​

için en düzgün bitki kaynakları frenk üzümü, biber (kırmızı ve yeşil), lahana, papaya, brüksel lahanası, brokoli, lahana, kivi, greyfurt, mango, portakal, tere, ahududu ve domatestir. Vejeteryanlar, bedendeki gerçek ölçüde besin unsurunu korumak için birçok seçeneğe sahiptir. Vejetaryen olmayanlar, böbrek, kalp ve karaciğer üzere organ etlerini içerebilir.

Demir​


Demir, hemoglobin üretiminden sorumludur. Kış mevsiminde, demir açısından varlıklı bir yiyecek eklemek, yorgunluk, soğuk eller ve ayaklar, kırılgan tırnaklar ve baş ağrıları yaşamamanıza yardımcı olabilir.

Beden ısınızı düzenlemeye yardımcı olabilir.

Demir Kaynakları​

Veganlar ve vejeteryanlar için demirin bitki kaynakları mercimek, nohut, fasulye, soya peyniri, kaju fıstığı, chia tohumu, öğütülmüş keten tohumu, kenevir tohumu, kabak çekirdeği, kuru kayısı ve incir, kinoa ve zenginleştirilmiş kahvaltılık tahıllardır. Vejetaryen olmayanlar için kaynaklar kırmızı et, örneğin kuzu eti, dana eti ve keçi dalağı olabilir.

B vitamini​


Üstün vitamindir zira kırmızı kan hücrelerinin oluşumuna, hücrelerin metabolizmasının ve hudutların fonksiyonunun güzelleştirilmesine ve DNA üretimine yardımcı olur.

B Vitamini Kaynakları​

Veganlar ve vejeteryanlar, tam tahıllar (yulaf, kepekli ekmek, kepekli makarna ve kahverengi pirinç), kinoa, müsli, güçlendirilmiş vegan kahvaltılık tahıllar, güçlendirilmiş soya sütü, avokado, badem dahil olmak üzere bol ölçüde B vitamini kaynağına sahiptir. Brüksel lahanası, kestane ve fındık.

Tavuk, et, balık ve yumurta, yumurta yiyenler ve vejetaryen olmayanlar içindir.

Üstte belirtilen besinler, üreme sisteminin sıhhati ve bedenin düzgün çalışması için çok değerlidir. Kış aylarında bu besinleri almak sağlıklı bir bağışıklık sistemini muhafazaya, sıcak kalmaya ve hastalıklarla savaşmaya yardımcı olur. Lakin önemli eksiklik durumlarında kesinlikle bir sıhhat uzmanına danışmalısınız.

 

Kış,Kaynakları,D Vitamini,Besin,Güçlendirilmiş,Yardımcı,Demir,Sütü,Olmayanlar,Vitamini,Sağlıklı

 

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

D Vitamini ve Demir: Kadınların Kışın İhtiyaç Duyduğu 4 Temel Besin