e
sv

Bir Mimarın Dış Mekan Yaşam Alanları Rehberi

1111 Okunma — 29 Temmuz 2021 10:39
Dış Mekan Yaşam Alanları
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dış mekan yaşam alanları, size kendi arka bahçenizde iç mekan konforunun lüksünü yaşama fırsatı sunar. Açık alanlarınızı, doğanın modern güzelliğini yayan yemyeşil bir manzaraya dönüştürebilirsiniz.

Yemek alanı, şömine ve oturma odası gibi dış mekan tarzı odalar oluşturmak, ailenizi, akrabalarınızı ve misafirlerinizi eğlendirmek için size daha rahatlatıcı bir ortam sunar. Ayrıca, arazinizi tam potansiyeliyle kullanabilmeniz için mülkünüzdeki her alanı en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır.

Peyzajınızı geliştirmeyi planlıyor ancak ne yapacağınızı bilmiyorsanız, açık hava yaşam alanları rehberimiz size mülkünüz için mükemmel tasarımı yaratmak için ihtiyaç duyduğunuz ilhamı verebilir.

İlginizi çekebilir: Balkon Ve Teraslar İçin Güneşlik Fikirleri

Bir Açık Mutfak İnşa Edin

Mülkünüze bir dış mekan mutfağı eklemek, evinizin eğlence ve yaşam alanlarını genişletmenin en iyi yollarından biridir. Bir buzdolabı, lavabo, gaz ocağı veya ızgara, tezgahlar ve bar tezgahı, şarap soğutucusu ve diğer temel mutfak aletlerini kurabilirsiniz, ancak dışarıda!

Her dış mekan mutfağı benzersiz olabilir – işlevsel ve eğlenceli hale getirmek için bir sürü olanaklara sahip olmanız gerekmez. Bir ızgara, küçük buzdolabı ve bar tablasının ve taburelerin, partilere ev sahipliği yapmak için mükemmel bir kombinasyon olduğunu gördük. Yemek pişirme konusunda büyükseniz, bir gaz aralığı olmazsa olmazdır.

Ateş Çukuru Olan Bir Oturma Alanı Ekleyin

Etrafında oturma yeri olan bir ateş çukuru inşa etmek, işlevsel bir odak noktası oluşturabilir. Bu alanı konukları eğlendirmek, hikayeler paylaşmak veya açık havada kamp ateşi deneyiminin keyfini çıkarmak için kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra aile üyelerinizi dışarı çıkmaya, temiz havayı solumaya ve doğanın tadını çıkarmaya teşvik edecek sıcak bir ortam yaratabilir.

Tüm ateş çukurları da toprağa inşa edilmek zorunda değildir. Yükseltilmiş bir ateş çukuruna sahip olabilirsiniz, böylece kimsenin alevleri izlemek, sıcaklığı hissetmek veya şekerleme yapmak için boynunu kaldırmasına gerek kalmaz. Ek bir avantaj olarak – ateş çukuru yerden ne kadar yüksekte oturursa, duman da o kadar yüksek olur! Bu, can sıkıcı duman taslaklarından yere oturmaktan daha fazla kaçınabileceğiniz anlamına gelir.

Güzel Bir Bahçe Yaratın

Güzel bir bahçe, sadece dergilerde veya televizyonda hayran olduğunuz bir şey değildir . Sağlayabileceği birçok faydadan yararlanabilmeniz için kendiniz için bir tane oluşturabilirsiniz. Yükseltilmiş bahçe yatakları, bir kürek ve birkaç saat süren herkesin oluşturabileceği süper kolay kendin yap projeleridir. Yükseltilmiş yatağın ana hatlarını çizmek için ihtiyacınız olan tek şey beton tuğlalar! Tabii ki, ahşapla renklendirebilir veya profesyonellerin de sizin için yapmasını sağlayabilirsiniz.

Çiçekler, sebzeler, otlar, baharatlar, meyveler ve çok daha fazlasını içeren kişisel vahanız olacak. Ne istersen büyütebilirsin!

İlginizi Çekebilir: Dekore Edilmiş Arka Bahçeye Sahip Olmak için 6 Yaratıcı Çözüm

Bir Su Özelliği Kurun

Gölet, çeşme veya havuz gibi açık alanlarınıza bir su özelliği kurmak, evinize daha rahatlatıcı bir atmosfer ve huzurlu bir ortam yaratabilir. Ürettiği suyun sesi hem sakinleştirici hem de rahat bir ortam yaratabilir.

Bir su özelliği, manzaranıza kesinlikle bir incelik katacaktır. Hatta istediğiniz stile ve tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz. Aileler için havuz harika bir seçenektir. Çocuğu olmayan yetişkinler için, özellikle geceleri yıldızların altında dinlenmek için spa küveti harikadır. Lüks bir arka bahçe arıyorsanız, ateş çukuru oturma alanının yanına bir çeşme ekleyin.

Gazebos ve Pergola Yapın

Gazebolar ve pergolalar dış mekanlarınıza yapı ve gölge katar. Peyzajınız için daha zarif bir görünüm ve tasarım oluşturmak için açık hava yemek veya yaşam alanınızı vurgulamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca sıcak yaz aylarında gerekli olan bol miktarda gölge sağlarlar.

Bu yapıları evinizin renk şemasıyla eşleştirme seçeneğiniz var ya da mülkünüzün güzelliğini ortaya çıkaran farklı bir renk seçebilirsiniz. Her şeyin birbirini tamamlamasını ve daha estetik görünmesini sağlamak için diğer tasarımlarınızla tutarlı bir stil ve renk seçtiğinizden emin olun. Örneğin, dış mekan mutfağınızda koyu renkli ahşap vurgularınız varsa, aynı lekeyi ve ahşabı pergolanız için kullanın. Gerçekten her şeyi güzel ve neredeyse zahmetsiz bir şekilde bir araya getirecek.

Açık Yaşam Alanları Hakkında Son Sözler

Dış mekan yaşam alanınızı geliştirmek, mülkünüzü geliştirmek ve aileniz için daha eğlenceli ve konforlu hale getirmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Yukarıda bahsedilen tasarım fikirlerinden herhangi biri, açık alanlarınızı yaşamak için daha işlevsel ve güzel bir yere dönüştürecek bir tasarım ve düzen oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Ancak, dış mekan tasarımlarınızı ve düzeninizi oluşturma konusunda hala sorun yaşıyorsanız, profesyonel bir mimardan hizmet almanızı öneririz .

Bizi takip edin.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Bir Mimarın Dış Mekan Yaşam Alanları Rehberi