Dekore Edilmiş Arka Bahçeye Sahip Olmak için 6 Yaratıcı Çözüm

Herhangi bir evdeki arka bahçe, esasen iç yaşam alanının bir uzantısıdır ve bu da onu evin mobilya gerektiren alanlarından biri haline getirir. Çoğu insan arka bahçe tadilatlarını düşündüğünde, pahalı arka bahçe mobilyalarını ve demirbaşlarını hayal ederler. Ancak, arka bahçenizi onarmak pahalı olmak zorunda değildir. Bunu yapmanın basit, uygun fiyatlı yolları var.

Bir dış mekana değer katmak, harika bir çimi korumaktan çok daha fazlasıdır . Peyzajlı bir arka bahçe, alana çekicilik katarak, tüm aile için ve cumartesi geceleri veya pazar günleri brunch’larında misafirleri eğlendirmek için ideal bir alan haline getiriyor.

Bazen tüm arka bahçe ihtiyaçları, gece aydınlatması, birkaç DIY projesi ve bir rüya bahçesi olmak için ideal veranda mobilyalarıdır. İşte arka bahçenizi hayalinizdeki dış mekan yaşam alanına dönüştürmek için kullanabileceğiniz basit fikirler.

Gizlilik Panelleri ile Gizliliği Artırın

Arka bahçenizi dekore ederken yapmanız gereken ilk şey mahremiyetinizi arttırmaktır. Bu, özellikle komşularınızın evleri yakınsa önemlidir.

Gizlilik panelleri, arka bahçeleri çevreleyen ve onlara daha samimi bir hava veren ahşap çitlerdir. Ayrıca dış mekan alanınızın mahremiyetini arttırırken mimari ilgi de katarlar. Onlarla, biraz aksama süresinin tadını çıkarmak için arka bahçenizi özel bir inzivaya dönüştürebilirsiniz.

Gizlilik Panelleri ile Gizliliği Artırın

Gizlilik Panelleri ile Gizliliği Artırın

Arka bahçenizin mahremiyetini iyileştirmeye yönelik çok sayıda ürün kılavuzu ve tavsiyesi vardır ve mahremiyet panelleri eklemek en iyilerinden biridir.

Gizlilik ekranları aynı zamanda fazla ışığı engellerken gizlilik eklemenin de ideal bir yoludur. Şık, balıksırtı tasarımlı bir ekran veya ilginizi çeken diğer desenler oluşturmak için mağazadan satın alınan temel ev geliştirme malzemelerini kullanabilirsiniz.

Bir Ağacı Kesmek Yerine Çevresine Ön Veranda İnşa Etmek

Arka bahçenizde bir ağaç varsa, onu estetiğin bir parçası yapmak için etrafına bir veranda inşa etmeyi düşünün. Ağacı arka bahçenizde kullanmak, doğayı bozmadan daha fazla yaşam alanı sağlar.

Bir Ağacı Kesmek Yerine Çevresine Ön Veranda İnşa Etmek

Bir Ağacı Kesmek Yerine Çevresine Ön Veranda İnşa Etmek

Ağacı budamak heykelsi dallarını ortaya çıkaracaktır. Dallar çok uzunsa, gölgeli bir etki vermek için onları veranda duvarlarında dinlendirebilirsiniz. Ağacın eteğinde, etrafına veranda duvarlarına uygun bir güverte inşa edebilirsiniz. Bir ağacın etrafına inşa etmek, estetiğinize doğa eklerken, verandanıza doğal aydınlatma sağlayacaktır .

Mükemmel Yolunuzu Oluşturmayı Düşünün

Arka bahçenizde bir patika varsa, yolunuzun görünümünü iyileştirmenin yollarından biri de kenarları çiçeklerle kaplamaktır. Çiçeklerle çevrili bir yol oluşturmak, arka bahçenize renk katmanın ideal bir yoludur. Geniş bir alanınız varsa, yol boyunca küçük ağaçlar da ekleyebilir ve beton bordürler kullanarak yolu bitkilerden ayırabilirsiniz.

Mükemmel Yolunuzu Oluşturmayı Düşünün

Mükemmel Yolunuzu Oluşturmayı Düşünün

Beton bordürler çok yönlü ve çekicidir. Sen gidebilirsiniz engelleme beton gerçek taş sınırlarına düşük maliyetli alternatif olarak eskitme taş gibi olduğu görünüyor.

Tanımlanmış bir arka bahçe yolunuz yoksa, arka bahçenize bir yürüyüş yolu eklemenin en kolay yolu basamak taşlarıdır. Bu işlem, minimum kazmayı içerir ve yürüyüş yolu boyunca yeşili koruyacaktır. Yol boyunca ekebileceğiniz yeşillerden bazıları, mavi yıldız sarmaşık, sürünen kekik, sedum, sürünen mazus ve pirinç düğmelerdir.

Bazı Su Yapıları Ekleyin

Bazen ihtiyacınız olan tek şey, uzun bir çalışma gününden sonra arka bahçenizdeki damlayan suyun sesidir. Arka bahçenizdeki su çeşmeleri ve şelaleler , dış mekan alanınıza güzellik katmanın karşı konulmaz bir yoludur. Su, aynı zamanda, sesi ve gürültüyü, damlayan suyla değiştirirken yaymanın harika bir yoludur.

Bazı Su Yapıları Ekleyin

Bazı Su Yapıları Ekleyin

Şelaleler veya çeşmeler, hazır seçeneklerden masa üstü ve duvara asılabilen küçük çeşmeler için geçmeli ünitelere kadar çeşitlilik gösterir. Bir şelale veya çeşme kurarken, üretilen ses miktarının suyun düştüğü mesafeye bağlı olduğunu unutmayın. Bu nedenle, su armatürünüzün ne kadar yüksek olmasını istediğinizi belirlemek için mesafeyi kullanın.

Mükemmel Bir Duvar Sanatı Olarak Sulu Meyveler

Arka bahçenizin duvarlarını dekore etmeniz gerektiğinde bitkiler mükemmel olabilir. Duvarlarınızda yeşil sanatlar yaratmak için etli bitkileri kullanabilir veya tam bir yeşil duvar oluşturabilirsiniz. Sulu meyveler, sudan tasarruf ederken arka bahçenize yıl boyunca yeşil çekicilik katmanın kolay bir yoludur.

Bu, özellikle bir taş veya ahşap çit oluşturmaktan kaçınmak istiyorsanız idealdir. Arka bahçenizin manzarasını kapatmak için uzun çalılar, büyük bitkiler ve küçük ağaçlar kullanın. Bambu ağaçları, selvi ağaçları ve şimşir çalıları da yeşil duvarlar için ideal hızlı büyüme seçenekleri olabilir.

Mükemmel Bir Duvar Sanatı Olarak Sulu Meyveler

Mükemmel Bir Duvar Sanatı Olarak Sulu Meyveler

Kumaş cep saksılarını kullanarak güzel yaşam duvarları oluşturmak da mümkündür. Ortalama bir açık alanı tenha, yemyeşil bir vahaya dönüştürmek için bir grup bunlardan bir tanesini güverte veya verandanızın duvarlarına asmayı düşünün.

Yaratıcı Gölge Fikirleri ile Gel

Sıradan şemsiyelerden daha fazlasıyla ilgileniyorsanız , evinizde hazır bulunan ahşap artıkları veya yaratıcı kumaşları kullanarak kendi dış mekan gölgenizi özelleştirebilirsiniz .

Şık bir arka bahçe gölgesi oluşturmak için desenli, renkli çarşaf veya kumaş uzunluklarını dizerek yaratıcı gücünüzü esnetebilirsiniz. Bu, arka bahçedeki gölgeye fazla harcamadan cesur bir açıklama yapmanın en iyi yoludur. Ayrıca arka bahçenize benzersiz bir tasarım kazandırır. En iyi yanı, hava değiştiğinde kumaş gölgelerin kolayca kaldırılabilmesidir.

Yaratıcı Gölge Fikirleri ile Gel

Yaratıcı Gölge Fikirleri ile Gel

Ayrıca dış mekan alanınıza 3D gölge efekti vermek için geometrik şekiller tasarlayabilir ve bunları düz bir çatı yüzeyine kurabilirsiniz.

Süslenmiş yelken tonları da dikkate alınması gereken benzersiz bir fikirdir. Özellikle çok ısınabilen aşırı açık teraslar için idealdirler. Süslenmiş bir yelken gölgesi, verandanızı gölgeli, rahatlatıcı bir alana dönüştürebilir.

Bu fikirlerden herhangi biriyle arka bahçenizi herkes için favori bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz.

Bizi takip edin.

Diğer dekorasyon önerilerimiz için tıklayın.

Yazar Hakkında /

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın