e
sv

Oturma Odası Mobilyalarınız için En İyi İpuçları

1495 Okunma — 17 Mart 2022 16:28
oturma odası mobilyaları
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İlk bakışta oturma odası mobilyalarınızı düzenlemek basit bir iş gibi görünebilir ama öyle değil. Bu, daha önce oturma odası mobilyalarınızı düzenlemek için zaman harcadıysanız, onaylayabileceğiniz bir şeydir. Gerçekten de hem işlevsel hem de göze hoş gelen bir şekilde düzenlemek zor ve zaman alıcı bir iş olabilir. Becerileri ve deneyimleri nedeniyle, iç mimarlar bu tür görevleri kolaylıkla yerine getiriyor gibi görünüyor.

Ancak, herkes bir tane kiralamayı göze alamaz. Neyse ki, mobilyalarınızı profesyonel bir şekilde yeniden düzenlemek için her zaman bir iç mimar tutmanız gerekmez. İşte oturma odası mobilyalarınızı konumlandırmanıza yardımcı olacak en iyi ipuçlarından bazıları!

Mobilyalar ve dekorasyon önerileri için tıklayın.

İçindekiler

Kol Uzunluğunda Pozisyon Tabloları

Oturma odanızda masaları nasıl kuracağınızdan emin olmayabilirsiniz. İç mimarlara göre, ister yan sehpa ister sehpa olsun, her koltuğun bir masaya erişimi olmalıdır. Birinin bir şeyler içmek için oturduğu yerden kalkmasını gerektiren bir düzen seçmeyin. Büyük bir sehpa her zaman iyi bir seçimdir.

Estetik ve işlevsel nedenlerle oturma alanının ortasına yerleştirin. Sehpa, çevredeki oturma yerlerinden kolay erişim sağlarken, aynı zamanda oturma odasının odak noktası görevi görür. Sehpa ve sandalyeler arasında yeterli boşluk olduğundan emin olun. Bir sehpa veya başka bir oturma odası mobilyası mı arıyorsunuz?

Ev tadilatını daha ucuz hale getirebilecek 5 kural

Konuşma Alanları Oluşturun

Başkalarının ne dediğini duymak için boynunuzu uzatmak veya bağırmak zorunda kaldığınız bir oturma odasında bulundunuz mu? Bunu önlemek için oturma odası mobilyalarınızı insanların kesintisiz sohbet edebileceği şekilde düzenleyin. Bunu nasıl yapacaksın? Kanepeleri ve sandalyeleri birbirine bakacak şekilde düzenleyerek tartışma alanları oluşturun. Doğrudan karşı karşıya olmaları gerekmez, ancak yakın olmaları gerekir.

Bu, odanızın profesyonelce ayarlanmış görünmesini sağlayacak, diyaloğu kolaylaştıracak ve konuklara sıcak bir karşılama sağlayacaktır. Oturma odanız yeterince büyükse ek sohbet yerleri de yapabilirsiniz.

Mimarlardan Destek Alın

Bir oturma odasını dekore etmeye gelince, güncel dekorasyon trendlerine aşina olan bilgili iç mimarlar, bir denge kurmayı tavsiye ediyor. Aynı şekilde mobilya düzenlerken de uyumu hedeflemelisiniz. Büyük veya küçük mobilya parçalarının tek bir yerde veya alanın bir tarafında gruplanmadığından emin olun. Bunu yaparsanız, oturma odanız dengesiz görünecektir. Bunun yerine, yaşam alanı boyunca her boyutta ve biçimde mobilya dağıtın.

Oturma odası mobilyalarınızı konumlandırmanıza yardımcı olacak en iyi ipuçlarımızdan memnun kaldığınızı umarız! Ev ofisinizi üretkenlik için yeniden tasarlamak istiyorsanız, üretkenliği artırmak için en iyi ofis tasarımı ve düzeni yöntemlerini dikkate aldığınızdan emin olun!

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Oturma Odası Mobilyalarınız için En İyi İpuçları