e
sv

Yemekten sonra uyumamanız için 4 neden!

484 Okunma — 26 Aralık 2022 11:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Lezzetli bir akşam yemeğinden sonra kanepeye atlayıp şekerleme yapmaktan öbür keyifli bir şey olamaz! Lakin direkt yemekten sonra yatarsanız işte bu meselelerle karşılaşabilirsiniz…

1) Sindirim süreci boyunca harekette bulunun

Yemek yedikten sonra güç, dolanım sisteminden çekilir ve  üzerimize bir yük çökmesi sonucu sonsuz derecede yorgun ve halsiz hale geliriz.

Vücut, sindirimi başlatabilmek için gastrointestinal sistemdeki kan akışını artırır; bu daha sonra kanı genel dolanımdan çeker. Optimal: Sessiz bir yürüyüş, deveranı yine uyarır ve yiyecekler daha düzgün sindirilebilir.

2) Hareket etmemek mide ekşimesine neden olur

Mide ekşimesi çeken beşerler için antrenman yapmak ülkü bir tahlildir.

Ziyafetten sonra kendinizi direkt kanepeye atarsanız, mide asidinin yemek borusuna geri kaçma ve ekşi yanığı başlatma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Ancak yürümek yahut ayakta durmak mide asidinin geri akışını zorlaştırır.

3) Şişkinlik ve gaz uzaklaştırılabilir

Mide rahatsız edici bir halde baskı yapıyor ve birinci şişkinlik yaklaşıyor mu? Çabucak ayakkabılarınızı giyin ve ormana çıkın! Yürüyüş, kasların bütünsel hareketi yoluyla bağırsak hareketini takviyeler.

4) Bitki çayı için

Yemeğinizin tadı ne kadar lezzetli olursa olsun ve yanında içki de olsa daha süratli ve daha güzel sindirilmesine yol açmayacaktır.

Vücut öncelikle alkolü parçalamaya odaklanır ve yiyeceklerin sindirimini ihmal eder. Bunun sonucunda midede ve sindirim sisteminizde ağrılar meydana gelebilir.

Sindirim sisteminiz için âlâ bir şey yapmak istiyorsanız, sindirim sistemi meseleleriniz için bitki çayınıza uzanmanız daha güzel olur. Bilhassa, papatya, anason, kimyon yahut zencefil üzere şifalı bitkiler içeren bitkisel çaylar tüketilmelidir.

Sağlık

Mide,Sindirim

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Yemekten sonra uyumamanız için 4 neden!