e
sv

Uykusuzlukla Savaşan 5 Besin

1732 Okunma — 24 Temmuz 2021 13:41
Uykusuzlukla Savaşan 5 Besin
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Herkesin uykusuzluk çektiği günler olmuştur. Uykusuzlukla savaşan pek çok besinler bulunmaktadır.

Uykusuzlukla savaşan 5 besin hakkında oldukça araştırma yapılmaktadır. Sağlıklı bir uyku uyumak için tükettiğimiz yiyeceklere çok dikkat etmemiz gerekir. Sağlıklı bir beslenme her zaman rahat bir uyku uyumamızı sağlar. Uykusuzlukla savaşan 5 besin devamlı gün içinde ve uyumaya yakın yersek düzenli ve rahat bir uyku uyuyabiliriz. Uykusuzlukla savaşan 5 besin sırası ile;

 1.       Süt,
 2.       Ceviz,
 3.       Muz,
 4.       Yulaf,
 5.       Ahududu olmaktadır. Bu besinleri uyumadan önce düzenli tükettiğimiz zaman uykusuzluk problemi çekmemiş olursunuz.

1-Uykusuzlukla Savaşan Süt

Süt uyumadan her yaş grubunun içmesi gerektiği bir içecek olmaktadır. Sütün en belirgin özelliği proteinden çok zengin bir içecek olmasıdır. Süt çok kaliteli bir protein içermektedir. İçerisinde triptofan aminoasidi bakımından da çok zengin bir içecek olmaktadır. Uyumamız için çok yardımcı olan bir içecektir.

2-Uykusuzlukla Savaşan Ceviz

Ceviz çok sağlıklı bir gıda çeşididir. Ceviz  çok doğal bir  melatonin kaynağı olmaktadır. Akşam yemek yedikten sonra bir çay bardağı yemeniz uyku problemini ortadan kaldırır ve rahat bir uyku uyamınızı sağlamaktadır.

3-Uykusuzlukla Savaşan Muz

Muz sağlıklı bir meyve olarak oldukça sık tüketilmelidir. Muzun içerisinde  melatonin, serotonin, magnezyum ve potasyum bulunmaktadır. Bunun için yatmadan önce bir adet muz yediğiniz zaman kaslarini gevşetecek, huzurlu ve rahat bir uyku uyamanızı sağlamaktadır.

4-Uykusuzlukla Savaşan Yulaf

Uykusuzlukla savaşan yulaf; rahat ve kaliteli bir uyku uyumanız bakımından çok önemli bir besin olmaktadır. Yulafın içinde kalsiyum, magnezyum ve melatonin bulunmaktadır. Huzurlu bir uyku uyumak için yulaf tüketebilirsiniz.

5-Uykusuzlukla Savaşan Ahududu

Ahududu da A vitamini, C vitamini, E vitamini ve folik asit bakımından çok zengin bir meyve olmaktadır. Son zamanlar da yapılan pek çok araştırma sonucunda süper besinler grubuna giren ahududu en çok tercih edilen meyvelerden bir tanesi olmaktadır. Her mevsim ahududuyu bulamayabiliriz. Bundan dolayı ahududu mevsimin de alarak buzluğa atabilir ve ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla tüketebilirsiniz. Akşamları yemekten sonra bir küçük kase tüketebilirsiniz. Bu sayede rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.

Bizi takip edin.

En iyi yaşam önerileri için

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Uykusuzlukla Savaşan 5 Besin