e
sv

Regl ağrıları kabusuna en iyi gelen 10 öneri

603 Okunma — 06 Aralık 2022 18:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kadınların her ay yaşadığı sancılı regl günleri, bazılarında kısa mühlet devam ederken bazılarında ise uzun mühlet devam ediyor. Bu mühlet zarfında hayat kalitesini düşüren regl sancılarını önlemenin birçok usul bulunuyor. İşte adet sancısına düzgün gelen …

Kadınların her ay yaşadığı sancılı regl günleri, bazılarında kısa mühlet devam ederken bazılarında ise uzun mühlet devam ediyor. Bu mühlet zarfında hayat kalitesini düşüren regl sancılarını önlemenin birçok metot bulunuyor.

İşte adet sancısına güzel gelen şeyler…

Sıcak Su Torbası: Regl sancılarıyla birlikte üşütmeye dayalı olarak başlayan ağrılarda da sıklıkla kullanılan bu metot, yapılan kompresler sayesinde en güçlü ağrı kesiciye oranla daha güzel sonuç verebiliyor.

Zencefil Çayı: Bitki çayları hayatımızın her alanında bizlere yardımcı oluyor. Regl sürecinde ise bilimsel prosedüre gereksinimi olanların en büyük yardımcısı oluyor. Zencefilin, adet ağrısına sebep olan hormonlara güzel geldiği kanıtlanmış bir gerçek. Gün içerisinde sistemli olarak 1-2 bardak tüketerek ağrılara veda edeceksiniz.

Lavanta Çayı: Yaşanılan sancıların uyku tertibini bozma üzere bir özelliği de bulunuyor. Bozulan uyku sistemi ise sizi daha huysuz ve daha mutsuz yapabiliyor. Bu süreçte dinlenmek ve âlâ bir uyku hayli değerliyken sancılar eşliğinde uyumanın pek de kolay olmadığını düşünüyorsanız, odanıza lavanta yerleştirmeniz bu sorunu çözebilir. Öte yandan lavanta çayı içmek de bedeninizi büyük oranda gevşetecektir.

Beslenme: Beslenme konusunda biraz dikkatli olmak bu devri en az seviyede sancısız geçirmenize yardımcı olabilir. Et, balık, koyu yeşil yapraklı sebzeler, öğütülmemiş tahıllar, fındık, fıstık, susam üzere yağlı tohumları öğünlerinize ekleyebilirsiniz.

E Vitamini: E vitamini, adet devrinde bedene müspet faydaları olan bir vitamin cinsidir. Bu devirde bedende magnezyum düzeyi de düştüğünden, magnezyum içeren ilaçlar ağrıları azaltmaya yönelik savaş vermenizde en büyük dostunuz olabilir.

Etiketler

regl

Sağlık

Ağrı,Süre

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Regl ağrıları kabusuna en iyi gelen 10 öneri