e
sv

Reflü ve ülser derdiniz bitecek… Üstelik günde 1 avuç yemek et ihtiyacını da karşılıyor!

66 Okunma — 19 Aralık 2023 15:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hep öteki çeşidini tercih ederiz fakat en sağlıklısı beyazı… Reflü ve ülser için vitamin ve mineral deposu bu besini bir avuç yemeniz yeterli!

Günlük beslenme alışkanlıklarınıza yalnızca bir avuç kuruyemiş ekleyin! Tam manasıyla bir vitamin ve mineral hazinesi… Bunu tüketen beşerler neredeyse hiç hasta olmaz gibi!

Bu özel besin unsurundan yalnızca günde bir avuç yiyerek sıhhatinizi koruyun! Uzmanlar, bu mucizevi gıdayı sıklıkla öneriyorlar. Bu lezzeti tüketen bireyler, neredeyse doktora uğramazlar!

Kuruyemişler, tabiatın bize sunduğu sıhhat dolu hazinelerden yalnızca biri. Her biri farklı yararlar sunsa da, bu özel kuruyemiş neredeyse bir vitamin ve mineral deposu üzeredir.

Vitamin ve mineral kaynağı: Beyaz leblebi

Beyaz leblebi, bu özel kategoride ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Sıhhatimiz için kritik ehemmiyete sahip bir dizi vitamin ve minerali içeren bu küçük lezzet boncuğu, besin bedeli en yüksek kuruyemişlerden biridir. Sıhhatimizi desteklemek için, leblebi tüketiminin mutlaka vazgeçilmez olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Beyaz leblebinin faydaları

Leblebi, itinayla kavrulmuş nohuttan elde edilen bir kuruyemiştir. Beyaz ve sarı leblebi olmak üzere iki çeşidi vardır, lakin sağladığı yararlar nedeniyle ekseriyetle beyaz leblebi tercih edilir. Bilhassa yüksek protein içeriğiyle tanınır. Beyaz leblebi, et tüketmeyen bireyler için günlük protein gereksinimini bir avuç dolusu ile karşılar.

Bu, bedenin kemik sıhhati için gereken proteinin kolaylıkla alınmasını sağlar. Ayrıyeten beyaz leblebinin mide sıhhatine katkıları da ihmal edilemez. Bilhassa reflü ve ülser üzere mide sıkıntılarına yatkın olanlar için leblebi tüketimi önerilir. Sindirim sistemi üzerindeki olumlu tesirleri, bu cins rahatsızlıkların riskini azaltmaya yardımcı olur.

Kiloyu denetim altında tutmak isteyenler için

Leblebi, yüksek lif içeriği ve düşük yağ oranıyla dikkat çeker. Bu özellikler, tokluk hissi verir ve kilo denetimine katkı sağlar. Tıpkı vakitte kolesterol düzeylerini düzenler, bu da kalp ve damar sıhhatini korur. Kalp krizi ve felç üzere önemli sıhhat problemlerinin riskini minimuma indirir. Lif içeriği ayrıyeten bağırsak sıhhatini destekleyerek olumlu tesirler yaratır.

Sağlık

Sağlığı,Leblebi,Kuruyemiş

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Reflü ve ülser derdiniz bitecek… Üstelik günde 1 avuç yemek et ihtiyacını da karşılıyor!