e
sv

Mutfağınız İçin Renk Paleti Nasıl Seçilir

1724 Okunma — 17 Mart 2022 16:20
mutfağınız için renk paleti
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mutfağınız için renk paleti, mekânın nasıl görüneceğini ve mutfağınıza her girdiğinizde nasıl hissettiğinizi değiştirebilir. Mutfağınız için tarzınıza uygun farklı renk seçenekleri seçmekte zorlanıyor musunuz? Rahatlamak! Mutfağınızda nihai olarak uygulamak istediğiniz renk paletine karar vermenize yardımcı olmak için seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olmak için buradayız.

Renklerin Kombinasyonunu Kullanın

Mutfağınız için bir renkten fazlasını kullanmak etkileyici ve eğlenceli olabilir. Çeşitli renkleri kullanmanın harika bir yolu, bu renkler birbirini tamamladığı için birbirine zıt renkler seçmektir. Mutfak dolaplarınız için tercih edebileceğiniz birçok tamamlayıcı renk var. Örneğin turuncu ve maviyi kullanarak mutfağınıza hayat verebilirsiniz. Bu renkler, renk tekerleğinde birbirinin tam karşısında olmasına rağmen, mutfağınıza canlı ve modern bir görünüm ve his vermek için birlikte eşleştirilebilirler. Ayrıca, mutfağınızın daha büyük görünmesi ve hissettirmesi için odanın sabit tonu olarak sarıyı kullanabilir ve tasarımı vurgulamak için kırmızı vurgular ekleyebilirsiniz.

Mutfağınızın Boyutunu, Şeklini ve Aydınlatmasını Düşünün

Genel olarak mutfağınızı dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. Ancak bir renk paleti seçmeden önce mutfağınızın boyutunu, şeklini ve doğal aydınlatmasını dikkatlice gözlemlediğinizden emin olun. Örneğin, az doğal ışık alan, alçak tavanlı küçük bir mutfağınız varsa, koyu renklerin kullanılması mekânınızın hoş görünmemesine neden olacaktır. Bu durumda, mutfağınızın daha parlak ve daha hoş görünmesi için beyaz gibi açık renkleri kullanmak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, yüksek tavanlı ve bol ışık alan geniş bir mutfağınız varsa, daha koyu renklerle denemeler yapmak, mutfağınızı havadar ve hoş hissettirecektir.

Mutfak Dolaplarınız İçin Beyaz Seçin

Beyaz, mutfak dolapları için kullanılan ünlü bir renktir ve daha çok küçük mutfaklarda daha ferah görünmesi ve hissettirmesi için kullanılır. Beyaz renk ayrıca küçük pencereli yazlık mutfaklarda ışığın olmamasına da yardımcı olur. Beyazın mutfak dolaplarınız için çok kasvetli görüneceğini düşünüyorsanız, onu renkli bir yeşil veya daha yumuşak bir bej tonuyla kombinleyebilirsiniz. Bu, mutfak dolaplarınıza daha etkileyici bir görünüm kazandırmaya ve aynı zamanda ters ve taze bir taban sağlamaya yardımcı olacaktır. Beyaz, mutfağınızı aydınlatmaya, daha geniş bir alan yanılsaması yaratmaya ve mutfak dolaplarınıza klasik bir görünüm kazandırmaya yardımcı olabilecek ışığı yansıtan ters bir renktir.

Ters Renkler

Gri, bej, siyah ve adaçayı gibi ters renkler mutfağınız için çok uygundur. Bu renklerin kullanımı mutfağınıza çekici ve modern bir görünüm kazandırabilir. Bej, mutfağınıza sıcak ve davetkâr bir his verebilecek bir renktir. Parlak sarılar ve derin maviler gibi daha güçlü tonlar veya vurgular için iyi bir temeldir. Adaçayı aynı zamanda biraz rengi olan yatıştırıcı ters bir gölgedir. Mutfağınızın sakin ve sofistike görünmesine yardımcı olabilir. Tüm mutfak alanınız için ters bir renk kullanmayı seçerseniz, açık renkli dolaplardan, ince bir backsplash ve soluk tezgahtan yararlanın. Ters renkler seçerken tarzınıza en uygun olanları seçtiğinizden emin olun.

Ocean Blue Montajlı Dolapları Kullanın

Okyanus mavisi montajlı dolaplar, mutfak dolaplarınız için çok uygun olabilecek rahatlatıcı ve sakinleştirici bir renktir. Bu renk benzersizdir çünkü tarzınızı vurgulayabilir ve mutfağınızı daha büyük hissettirebilir. Okyanus montajlı mutfak dolapları, mutfak alanınızı benzersiz ve benzersiz hale getirebilir. Mutfak dolapları seçmekle ilgileniyor musunuz? O halde demonte mutfak dolapları sizin için harika bir seçenek. Montajı kendi başınıza yapabileceğiniz için size mutfağınızı yeniden şekillendirirken tasarruf etme seçeneği sunarlar. Özellikle kendin yap (DIY) bir ev sahibiyseniz, demonte mutfak dolapları tam size göre.

Mutfağınız için tarzınıza uygun bir renk paleti seçmek göz korkutucu bir iş olabilir çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda renk seçeneği vardır. Ancak bu makalede verilen ipuçları, mutfak dolaplarınız için kullanabileceğiniz makul renk paleti hakkında size fikir verecektir.

Mutfağınız için renk paleti

Seçim yaparken önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Renk paletleri için tıklayın.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Mutfağınız İçin Renk Paleti Nasıl Seçilir