e
sv

Ev tadilatını daha ucuz hale getirebilecek 5 kural

1644 Okunma — 16 Mart 2022 10:51
Komple ev tadilatı
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ev tadilatı söz konusu olduğunda, birçoğumuz hala buna ve buna ihtiyacımız olabileceği ortaya çıktığında tırnaklarını çiğniyor. Bu durumda, birkaç iyi ipucu maliyetleri düşürmenize yardımcı olabilir. İşte bu yüzden şimdi ev tadilatını daha ucuza getirebilecek 5 kuralı bir araya getirdik.

1. Ev Tadilatına bir planla önceden hazırlanın

Yenileme sürecini ve maliyetlerini önceden planlamak herkes için çok yardımcı olabilir. Bu, yenilemenin daha hızlı ve çoğu durumda daha iyi sonuçlarla tamamlanmasını sağlar. Başarılı bir yenileme için doğru bir plan önemlidir:

 • İhtiyaçları düşünmek
 • Ne istiyoruz
 • İhtiyaçlarımız nelerdir ve bu
 • Bunları nasıl uygulayabilirim.

Planlama açısından, toplam maliyetin ne kadar olacağını da tahmin etmeye değer. Bir ev tadilatına başlamadan önce, yenilenecek ve değiştirilecek şeylerin durumunu değerlendirmeli ve manevra için biraz yerimiz olması için finansal olarak planlamaya çalışmalıyız. Bu sayede hem maddi açıdan daha iyi olmamız garanti altına alınmış oluyor hem de gereksiz gerginliklerden kurtulabiliyoruz.

2. Bildiğimizi yapalım

Açıkçası, kendimiz yapabileceğimiz kadar çok şey yapmaya çalışarak çok şey kurtarılabilir. Elbette bu sadece güvenli koşullarda kendi başımıza yapabileceğimiz şeyler ve iş süreçleri için geçerlidir, ancak her şey kendi başımıza yapılamaz ve yapılamaz.

Tamamen kendi başına gerçekleştirilen yenileme, yalnızca çok nadir durumlarda, örneğin kendimiz profesyonelsek, tavsiye edilir. Bunun nedeni, kendi kendini yenilemenin bizi o kadar çok zaman ve paradan mahrum etmesidir ki, artık bir uzmanın yardımı olmadan tek başına kesmeye değmez.

3. Dikkatli satın alın

Yenilemeyi daha ucuz hale getirmek için mümkün olduğunca çok şeyi yerel olarak almaya çalışın, çünkü bu şekilde nakliye maliyetini başka bir şeye harcayabiliriz. Bu nedenle, satın almadan önce ihtiyacımız olan bir şeyi bulduğumuzda, daha fazla mağazaya bakın, belki daha iyi ve daha ucuz bir ürün bulabileceğimizi görmek için çevrimiçi arama yapın.

Bu durumda, kolayca göz atarken, yapı malzemesinden veya bir araç web mağazasından sipariş edilen kaliteli bir araçtan tasarruf etmek için kullanılabilecek bir indirim buluyoruz.

4. İyi profesyoneller bulun

Planlamanın önemli bir kısmı, profesyonelleri seçmek ve aynı zamanda hangi profesyonellerin ne zaman ve işleri için neye ihtiyaç duyduklarını netleştirmektir. Hangi malzemeyi getirecekleri, neye ihtiyacımız olduğu ve kararlaştırılan fiyata tam olarak neyin dahil olduğu konusunda çalışmaya başlamadan önce seçilen profesyonellere danışın.

armut sitesinden de yardım alabilirsiniz.

Örnek olarak, rafları kendimiz kiralamak kolayca gerekli olabilir, bazı profesyoneller bunu yanlarında getirmez. Uzman arama alanında, yapılacak işi bir elden ele verirsek, bu kısım elbette büyük ölçüde basitleştirilebilir.

5. Spesifik fikirleriniz olsun

Güçlü ve bilinçli fikirlerimizle, bir yandan farklı profesyonellerin çalışmalarını daha kolay ve daha hızlı hale getirebilirken, diğer yandan hareket halindeyken değiştirmek her zaman daha sorunlu ve maliyetli olduğu için maliyetleri azaltabiliriz.

Örneğin, gelecekteki köşe küvetinizin yerini veya ekstra ses yalıtım tasarımınızı işlem sırasında kestirmeyerek zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Özetle: Bir ev tadilatı bizim için her zaman az ya da çok baş ağrısına neden olurken, önceden planlar ve yukarıdaki kurallara uyarsak baş ağrısının nedenlerini kolayca en aza indirebiliriz.

Komple ev tadilatı ne kadar tutar 2022 aramalarının sonuçlarına karşılık olarak şunu belirtmek isteriz ki; enflasyonun oldukça arttığı şu günlerimizde fiyat ve kalite standartları da oldukça yükselmiş bir durumdadır. Komple ev tadilatı Fiyatları metrekareye, işçiliğe ve kullanacağınız malzeme kalitesine göre oldukça değişkenlik göstermektedir. Komple ev tadilatı sıralaması olarak sizlere önerdiğimiz; öncelik duvarların boyanması veya kağıt kaplanmasıyla birlikte inşaat işlerinde sırasıyla tuvalet, banyo ve mutfak sıralaması ile ilerlemenizdir. 
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Süleyman
  2 yıl önce

  Günümüzün şartlarında tadilat yapmak artık baya zorlaştı , tadilat yaparken mutlaka doğru firmayala çalışmak gerekli , tadilat yaptıracaksanız mutlaka sözleşme yapmanızı öneriyoruz..
  http://www.Bursatadilatcim.com

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Ev tadilatını daha ucuz hale getirebilecek 5 kural