e
sv

Öfke Kontrolü Nasıl Yapılır?

1676 Okunma — 17 Mart 2022 16:35
Öfke kontrolü
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Öfke Kontrolü, mantıksız patlamalarınızı kontrol altına almanıza ve engellemenize yardımcı olmayı amaçlayan etkili bir psikoterapi programıdır.

Öfkeyi başarıyla dağıtmak, öfke yönetiminin önemli bir bileşeni olarak tanımlanmıştır. Öfke, genellikle hayal kırıklığı, engellenmiş veya engellenmiş hissetmekten kaynaklanan ve genellikle yanlış yönlendirilen ve uygunsuz olan doğal bir insani duygudur. Öfke Kontrolü teknikleri, tepkilerinizi nasıl yöneteceğinize ve tetikleyicilere nasıl yönlendireceğinize odaklanır.

Öfke yönetimi, öfkenizi nasıl kontrol edeceğinizi öğrenme sürecidir. Öfke normal bir duygudur ve onu bastırmak da aynı derecede zararlıdır. Öfkenizi kontrol etmenizin anahtarı, neden öfkeli hissettiğinizi ve belirli durumlarla nasıl başa çıkacağınızı anlamaktır. Öfkenizi dışa vurmak için doğru zaman, doğru yer ve zamandır. Öfke, doğru kişilere ve durumlara yönlendirilirse olumlu bir güç olabilir. Öfke sağlıklı bir duygudur, ancak doğru kanalize edilmeli ve uygun şekilde kullanılmalıdır.

İş yerinde duygu yönetimi

Öfke bozukluklarını tanımlamak zor olabilir, ancak tedavi edilebilirler. İlk adım, bir sorununuz olduğunu ve bunun hayatınızı etkilediğini kabul etmektir. Öfke kontrolü programları, patlamalarınızı yönetmenize ve öfkenizi ifade etmenin daha sağlıklı yollarını geliştirmenize yardımcı olabilir. Size uygun bir program bulmak için birinci basamak doktorunuza veya EFAP danışmanınıza danışmanız gerekebilir.

Ayrıca, patlamalarınızı yönetmenin adımlarında size rehberlik edebilecek eğitimli bir profesyonel aramayı da faydalı bulabilirsiniz.

Öfke kontrolü

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Öfke Kontrolü Nasıl Yapılır?