e
sv

KYK Yurt Başvuruları Başladı!

1019 Okunma — 24 Ağustos 2022 13:51
KYK Yurt Başvuruları Başladı!
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İçindekiler

KYK Yurt Başvuruları Başladı!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu KYK yurt başvuru tarihlerini duyurdu. Üniversite tercih sonuçlarının açıklanması sonrası gündeme gelen KYK başvuruları üniversitelerine yerleşmiş olan binlerce öğrenci tarafından büyük bir merak konusuydu.

Yapılan açıklamalar sonucu KYK yurt başvuruları başladı ve tarihler tüm ilgilileri için açıklandı. Peki KYK yurt burs/kredi başvuruları nasıl yapılır? İşte tüm detaylar…KYK Yurt Başvuruları Başladı!

Bakan Kasapoğlu açıklamasında şu cümleleri paylaştı:  “2022-2023 eğitim öğretim yılı yurt başvurularını an itibarıyla başlatıyoruz. Pazar akşamına kadar e-devlet üzerinden öğrenciler başvurularını gerçekleştirecek. Başvurular hiçbir şekilde insan eli değmeden bilgisayar ortamında değerlendirilecek. Gelir, başarı durumlarına göre yerleştirmeler otomatik olarak gerçekleştirilecek. İnşallah asil ve yedek öğrencilerimiz açıklanmış olacak. Bu yurtlar aynı zamanda bir kardeşlik, dostluk ortamı”.KYK Yurt Başvuruları Başladı!

Burada bir gurur tablosundan bahsediyorum. Bu gururu istisnasız herkesin hissetmesi gerekiyor. Bu muhteşem hizmete gölge düşürülmemesini ifade ediyorum. Kılı kırk yaran hassasiyetle çalıştık. Her zaman daha iyisini yapma hedefiyle çalıştık. Tüm yöneticilerimiz hazırlıklarını en güzel şekilde gerçekleştirdiler.

“Yurt ücretleriyle ilgili ifadeler görüyorum. Resmi olarak yurt ücretlerini Eylül ayı içinde belirleyip, açıklayacağız. Bunun dışında hiçbir bilgiye itibar edilmesin. Pazar günü başvurular bitecek, sonrasında da hızlı bir şekilde yerleştirme sürecini tamamlama yolunda tamamlanacak.” dedi.

https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvurusu 

Link üzerinden kolaylıkla KYK yurt ve diğer başvurularınızı gerçekleştire bilirsiniz.

 

 

 • Serhat
  1 sene önce

  Ek olarak; Van Haber sitesinde Bakan Kasapoğlu KYK yurtları için tüm öğrencilerin yerleştiğini açıkladığını gördüm

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

KYK Yurt Başvuruları Başladı!