e
sv

Kendisi gibi kabuğu da faydalı! Yumurta kabuklarını çöpe atanlar çok üzülecek…

65 Okunma — 19 Aralık 2023 02:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yumurta kabuğunun yararlarını öğrenenler bir daha çöpe atmayacak!

Kabukları çöpe atmadan evvel bir sefer daha düşünmelisiniz…

Yumurtalar, besin kıymeti yüksek bir besin unsuru olarak kabul edilir. Kimi beşerler kahvaltıda varlıklı bir yumurta salatası yaparken, öbürleri öğlen yahut akşam yemeğinde tercih ederler.

Aynı vakitte atıştırmalık olarak da hayli besleyicidir.

Ancak yumurta kabuklarının da yumurta kadar yararlı olabileceğini biliyor muydunuz?

Yumurtanın sıhhat açısından birçok yararı vardır. Protein ve kalsiyum deposu olması nedeniyle tok fiyat ve kemik sıhhatine katkı sağlar.

Ayrıca vitamin ve mineral açısından zengindir. İşte bu yüzden yumurta kabuğunu çabucak çöpe atmak yerine, onun da sıhhatinize katkı sağlayabileceğini gösteren birkaç mucizevi yararı bulunuyor, bunları öğrenin.

Yumurta Kabuğunun Yararları:

Yumurta kabuğu tam manasıyla bir kalsiyum deposudur. Yemeklerinize yahut çorbalarınıza yumurta kabuğu tozu ekleyebilirsiniz. Bu toz, bedendeki toksinleri temizleme ve kanı temizleme konusunda hayli tesirlidir. Her gün bir bardak yumurta kabuğu tozu ve su karışımını içmek, bedeninizdeki ziyanlı hususların atılmasına yardımcı olabilir. Ayrıyeten yumurta kabuğu cildinize yeterli gelir ve tırnaklarınızı güçlendirebilir.

Yumurta kabuğu ağız kokusunu önlemeye yardımcı olabilir. Lakin yumurta kabuklarını kullanırken dikkat etmeniz gereken birtakım değerli noktalar vardır. Birinci olarak, yumurta kabuklarını haşlayın ve sonra 100 derecede fırında kurumaya bırakın. Daha sonra kabukları düzgünce ezin. Bu tozu günde bir tatlı kaşığından fazla olmamak kaydıyla yemeklerinizde yahut içeceklerinizde kullanabilirsiniz.

Sağlık

Yumurta,Yumurta Kabuğu,Kabukları

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Kendisi gibi kabuğu da faydalı! Yumurta kabuklarını çöpe atanlar çok üzülecek…