e
sv

Evinizde böyle narlar varsa çöpe atın! Dikkat edilmediğinde ölüme götürüyor

47 Okunma — 05 Ocak 2024 14:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nar kış aylarında sık tüketilen tatlı ve ekşi bir tada sahip meyvedir. Çok sevilen kış meyvesi narın sağlıklı olduğu kadar dikkatsizlik halinde mevte kadar götürdüğünü biliyor muydunuz? Narın üretim sürecinden başlayabilen bu tehlikeyi yazımızda ele aldık

Nar birden fazla insanın severek tükettiği hoş bir kış meyvesidir. Ekşi ve tatlı bir tada ve sulu çekirdekli bir yapıya sahiptir. Genelde tatlılarla yahut olduğu üzere tüketilir. Pekala bu kadar hoş bir meyvenin ziyanının da sıhhate önemli darbe vuracak güçte olduğunu biliyor muydunuz?

Üreticilerin birden fazla narların çatlamaması ve ziyan görmemesi için tarım ilacı kullanıyor. Günümüzde birçok meyve sebzede ilaçlama yapılsa da bu onların günahsız olduğu manasına gelmiyor.

Ancak nar çatlamaya en yakın meyvelerden olduğu için çatlaklarının da birçok vakit satış için tezgahlarda olduğunu görürüz.

Tezgahlarda olması sağlıklı olduğu manasına da gelmiyor olağan. Lakin önemsenmeyip alınması, tüketilmesi hayli tehlikelidir.

Çatlamış narlar sanıldığı kadar değersiz yahut olağan değildir ve bu yüzden tüketmemek gerekir.

Yoğun tarım ilaçlarından ötürü nar tüketmeden bilhassa bu üç noktaya dikkat etmelisiniz

1. Çatlamış narları muhakkak almayın. Çatlak narın içine her türlü bakteri ve mikrop durumu oluşabilir.

2. Yeterlice yıkamadan tüketmeyin. Bu yalnızca nar için değil tüm meyve sebzeler için geçerli. Meyve ve sebzelerin üzerinde biriken ilaç kalıntıları sıhhat için büyük risk oluşturuyor bu nedenle uygunca yıkamanız gerekiyor.

3. Şuurlu tarım uygulamaları ve bunların şuurlu denetimlerini yapan sağlam firmalardan alışveriş yapın. Meyve ve sebzelerin mutfağınıza nereden geldiğini bilmek ve hangi şartlarda yetiştirildiğini bilmek hayati ehemmiyet taşır.

Meyveden randıman almak için kullanılan ilaçların belirtilen standartların dışında kullanılması sıhhatiniz üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Eğer yazdığımız üç noktaya uyarsanız bu yararlı meyveyi gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Sağlıkla kalın!

Yaşam

Meyve,Nar

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Evinizde böyle narlar varsa çöpe atın! Dikkat edilmediğinde ölüme götürüyor