e
sv

Nilperi Şahinkaya’nın itirafı herkesi şaşırttı!

51 Okunma — 05 Ocak 2024 14:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kanal D’nin yeni üretimi “Senden Önce” ile seyirci karşısına çıkacak olan Nilperi Şahinkaya, yeterli projelerde yer almasının talih olup olmadığı sorusunu şu formda yanıtladı: “İnsan kendi bahtını yaratıyor. Ben daima disiplinli, titizlikle çalışan, en güzelini yapmak için gecesini gündüzüne katan bir oyuncu oldum.”

Nilperi Şahinkaya, BeStyle Magazine mecmuasının ocak sayısına röportaj verdi. Yakında Kanal D’de başlayacak olan “Senden Önce” dizisinde başrolü üstlenen ünlü oyuncu, “Oyunculuğu ile dorukta olan isimlerle çalışma fırsatını, güzel projelerin seninle buluşuyor olmasını biraz da şanslı olmaya yoruyor musun?” sorusu üzerine şöyle konuştu:

“Dışarıdan talih üzere görünen her şeyin ardında çok büyük emekler var. O denli bir cümle var hatta, ‘Hayatın bir anda değişir lakin o ana gelmek yıllar almıştır’ diye, çok yanlışsız buluyorum.

İnsan kendi talihini yıllarca attığı adımlarla yaratıyor. Ben daima disiplinli, titizlikle çalışan, en güzelini yapmak için gecesini gündüzüne katan bir oyuncu oldum.”

Cesur Davrandım

Şahinkaya, açıklamalarını şu halde sürdürdü: “Doğru vakitte yiğit davranıp, gerçek vakitte geri adım atmasını da bildim. Kendine âşık olmayan, tersine kendini daima eleştiren lakin bu eleştiriyi gerçekçi bir yerden yapabilen, yanılgılarından ders çıkaran biri olmaya uğraş ettim.

Tüm bunların sonucunda, işinde başarılı olanlara görünür oldum. Zira en güzeller, ne kadar tanınan olduğunuza değil, işinizi ne kadar tutkuyla yaptığınıza bakar.”

Şahinkaya dört lisan biliyor

İyi düzeyde İngilizce, Almanca Fransızca ve İtalyanca bilen Nilperi Şahinkaya, bu durumun oyunculuğuna katkılarını şöyle söz etti: “Mesela bir işi çekmeden evvel, referans olarak Türkçe altyazısı olmayan yabancı işlerden örnek verilebiliyorum”

“Bunlardan biri ‘Aynen Aynen’di. Fransız imali bir iş ve altyazısı yoktu. Bu türlü birçok durum yaşadım ve lisan bilmek avantaj oldu. Tüm referans işleri ana lisanında izledim. ‘Derin Mor’ setinde manzara direktörümüz Florent, Fransızdı ve benimle Fransızca konuşuyordu.”

“Bana teklif edilen, daha Türkçeye çevrilmemiş birtakım tiyatro oyunlarını da İngilizce okuyup, karar verme fırsatım oldu. Mesela oynadığım ‘Kalp’ oyununu İngilizce okuyup teklifi kabul etmiştim.”

Nilperi Şahinkaya, yüksek gücünün sırrını da şu formda söz etti : “Çalışmak, özenmek beni canlı tutuyor. Gücüm gerilim yapmaktan geliyor diyebilirim.

Çalışırken yahut iş üzerine düşünürken tatil yapıyorum, zira tek düşündüğüm iş oluyor. Tatile çıktığımda kendime sararım mesela, tatil daha çok yorar elhasıl. O yüzden tatilde de çalışıyorum ben.”

nilperi şahinkaya

Kanal D’nin yeni üretimi “Senden Önce” ile seyirci karşısına çıkacak olan Nilperi Şahinkaya, uygun projelerde yer almasının talih olup olmadığı sorusunu şu biçimde yanıtladı: “İnsan kendi talihini yaratıyor. Ben daima disiplinli, titizlikle çalışan, en güzelini yapmak için gecesini gündüzüne katan bir oyuncu oldum.” Nilperi Şahinkaya, BeStyle Magazine mecmuasının ocak sayısına röportaj verdi. Yakında Kanal D’de […]

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Nilperi Şahinkaya’nın itirafı herkesi şaşırttı!