e
sv

Dolorin Cold Ne İşe Yarar?

1102 Okunma — 13 Nisan 2022 14:31
Dolorin Cold Ne İşe Yarar?
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dolorin Cold Ne İşe Yarar?

Dolorin Cold Nedir?

Dolorin Cold Ne İşe Yarar? Soğuk algınlığı, baş ağrıları, diş ağrıları, sırt veya kas ağrıları, adet krampları veya artritin neden olduğu küçük ağrı ve ağrıları tedavi etmek. Ateşi düşürmek için kullanılabilir.
Dolorin Cold bir NSAID’dir. Tam olarak nasıl çalıştığı bilinmiyor. Vücuttaki iltihaplanma ile bağlantılı bazı maddeleri bloke edebilir. NSAID’ler ağrı ve iltihaplanma semptomlarını tedavi eder.

Dolorin Cold Ne İşe Yarar?

Önemli Güvenlik Bilgisi:

Dolorin Cold baş dönmesine veya uyuşukluğa neden olabilir. Alkol ile birlikte alırsanız bu etkiler daha kötü olabilir. Dolorin Cold’u dikkatli kullanın.
Dolorin Cold kullanımı ile ciddi mide ülserleri veya kanamalar meydana gelebilir. Yüksek dozlarda veya uzun süre almak, sigara içmek veya alkol almak bu yan etkilerin riskini artırır. Dolorin Cold’u yemekle birlikte almak bu etkilerin riskini AZALTMAZ. Şiddetli mide veya sırt ağrısı geliştirirseniz hemen doktorunuza veya acil servise başvurun. Kan veya kahve telvesi gibi görünen kusma veya olağandışı kilo alımı.
Günde 3’ten fazla alkollü içki içiyorsanız, Dolorin Cold’u almadan önce doktorunuzla konuşun.
Doktorunuza danışmadan önerilen dozdan fazlasını almayınız veya ağrı için 10 günden, boğaz ağrısı için 2 günden fazla kullanmayınız.

10 gün içinde geçmeyen ağrınız veya 3 gün içinde geçmeyen ateşiniz varsa doktorunuza danışın. Belirtileriniz kötüleşirse veya yeni belirtileriniz varsa doktorunuza danışın.
Şiddetli veya kalıcı bir boğaz ağrınız varsa doktorunuza danışın. Ateş, baş ağrısı, mide bulantısı ve kusma ile birlikte boğaz ağrınız varsa doktorunuza danışın.
Herhangi bir yeni ilaca başlamadan önce, içinde Dolorin Cold olup olmadığını görmek için etiketi kontrol edin.
Dolorin Cold kullanırken doktorunuz söylemedikçe aspirin almayınız.

YAŞLILARDA Dolorin Cold’u dikkatli kullanın; mide kanaması ve böbrek sorunları dahil olmak üzere etkilerine karşı daha duyarlı olabilirler.
Farklı Dolorin Cold markalarının ÇOCUKLAR için farklı dozaj talimatları olabilir. Paket etiketindeki dozlama talimatlarını dikkatli okuyun. Doktorunuz size talimat verdiyse, bunlara uyun. Çocuğa vereceğiniz dozdan emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
GEBELİK ve EMZİRME: Dolorin Cold fetüse zarar verebilir. Hamileliğin son 3 ayında almayın. Hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, doktorunuzla iletişime geçin. Hamileyken Dolorin Cold almanın yararlarını ve risklerini tartışmanız gerekecektir. Dolorin Cold’un anne sütünde bulunup bulunmadığı bilinmiyor. Dolorin Cold alırken emzirmeyin.

Dolorin Cold yan etkileri

Kabızlık, ishal, baş dönmesi, gaz, baş ağrısı, göğüste ağrılı yanma hissi, mide bulantısı, mide ağrısı veya bunalım.
Bu ŞİDDETLİ yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse hemen doktorunuzdan yardım alın.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar ; kanlı veya siyah katranlı dışkı, üretilen idrar miktarındaki değişiklik, göğüs ağrısı, bilinç bulanıklığı, konfüzyon, Koyu idrar, depresyon, bayılma, hızlı veya düzensiz kalp atışı, ateş, titreme veya boğaz ağrısı, ruh hali değişiklikleri kol veya bacaklarda uyuşma tek taraflı zayıflık; kırmızı, şişmiş, kabarmış veya soyulan cilt, Çınlayan kulaklar, nöbetler, şiddetli baş ağrısı veya baş dönmesi, şiddetli veya kalıcı mide ağrısı veya mide bulantısı, şiddetli kusma, nefes darlığı, boyun tutulması, ani veya açıklanamayan kilo alımı, ellerin, bacakların veya ayakların şişmesi, morarma veya kanama, eklem veya kas ağrısı, yorgunluk veya halsizlik, görme veya konuşma değişiklikleri, kahve telvesi gibi görünen kusma, cilt veya gözlerin sararması. Dolorin Cold Ne İşe Yarar?

Sıradaki içerik:

Dolorin Cold Ne İşe Yarar?