e
sv

Instagram Butik Sayfası Nasıl Geliştirilir

1826 Okunma — 11 Nisan 2022 13:52
Instagram Butik Sayfası Nasıl Geliştirilir
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram Butik Sayfası Nasıl Geliştirilir

Instagram butik sayfası geliştirme bu uygulamanın iş için kullanılması ile ilgi odağı haline geldi. Hatta dijital medya pazarlaması eğitimleri de verilmeye başlandı.

Instagram butik sayfası geliştirme son zamanlarda bu sosyal mecradaki butiklerin artması ve Instagram uygulamasının algoritmasını değiştirmesi birlikte daha zor hale geldi. Fakat elbette imkansız değil. Sadece Instagram’daki sosyal medya hesaplarını büyütmek isteyen kişilerin bilmesi gereken en önemli şey bunun hemen olacak bir süreç olmaması. Çünkü butik hesapları uzun emek ve özveri isteyen hesaplar. Bu uygulamadan para kazanan ve kazanmak isteyen çok fazla kişi var. Ama Instagram’ın son yaptığı güncellemeler ile sadece gerçekten doğru yöntemleri kullanan kişiler başarıya ulaşabiliyor. Peki Instagram butik hesabını büyüten yöntemler neler?

Instagram Butik Hesabı Hashtag Kullanımı

Butik hesabı hashtag kullanımı için önceden bildiğiniz ne varsa unutun. Çünkü eski yöntemler artık Instagram yenilenen algoritmasında bulunmuyor. Yeni algoritmanın bizden istediği iki şey var.

 1. Özgün olmak (diğerlerinden farklı olmak)
 2. Gerçek olmak (alışveriş yapılan kişinin gerçek bir kişi olduğunu bilmek)

Instagram butik sayfası geliştirme için işte bu iki nokta çok önemli. Çünkü zaten Instagramda milyonlarca butik hesabı bulmak kolay. Peki ya sizi onlardan ayıran ne? Bu farkı ortaya koymak için mutlaka kullanabildiğiniz kadar hashtag kullanmak önemli. Ve bu ve bundan sonraki yöntemlerin tamamında yukarıdaki 2 maddeyi uygulamak daha da önemli. Hashtag kullanımı post paylaşımında 30 ile sınırlı durumda. Story paylaşırken ise sadece 10 adet hashtag kullanabiliyorsunuz. Bu hashtaglerin tamamı paylaşaımınızla ilgili olmalı. Herkesin kullandığı #keşfet gibi klasik hashtagleri hayatınızdan çıkarın. Çünkü siz “özgün” bir butiksiniz. Sıradan değil!

Instagram Butik Hesabını Paylaşım Yaparak Büyütün

Instagram butik hesabı büyütme için yapmanız gereken tek şey paylaşım yapmak desem yanlış olmaz. Çünkü insanlar sizi paylaşımlarınızla tanıyacak. Fakat bu noktada önemli olan “sizi” tanıması.

Paylaştığınız kıyafetler onların 1 saniye bile dikkatini çekmeyecek. Görüp kaydıracaklar ve unutacaklar. Fakat sizi yani yüzünüzü gördükleri, sesinizi duydukları zaman onların akıllarında kalmanız için bir fırsatınız olacak. Çünkü insanlar çoğu zaman Instagram’da alışveriş yapmak için değil insan görmek için giriyor. Yani yüzünüzü göstererek, çalıştığınız ortamda ya da satış yaparken veya ürünleri anlatırken sizi görmeleri Instagram butik sayfası geliştirme için en önemli yöntem. Bu yöntemde kullandığımız nokta ise yine yukarıdaki maddelerde bulunan “gerçek olma”dır.

Pinterest

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Instagram Butik Sayfası Nasıl Geliştirilir