e
sv

Balgam Söktürmek İçin Bitkisel Reçeteler 

1822 Okunma — 11 Nisan 2022 12:35
Balgam Söktürmek İçin Bitkisel Reçeteler
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Balgam Söktürmek İçin Bitkisel Reçeteler

Balgam soğuk algınlığı ile ortaya çıkmaktadır ve doğal yöntemler ile balgam söktürmek mümkündür. İşte balgam söktürmek için bitkisel reçeteler…

Balgam söktürmek için bitkisel reçeteler, soğuk algınlığı ile birlikte balgamlı öksürük problemi yaşayanların öğrenmek istediği reçetelerdir. Havaların soğuması ile birlikte soğuk algınlığı yaşayanların sayısı artmaktadır. Soğuk algınlığı grip gibi hastalıklar da vücutta ve solunum yollarında iltihaba sebep olduğu için balgam sorununu ortaya çıkartıyor. Balgam çoğu kişinin yaşadığı sorunlardan biri ve evde doğal yöntemler ile geçirilmesi mümkün. Peki, balgama ne iyi gelir?

Balgam sökücü bitkisel yöntemler, soğuk algınlığı ve gripte oldukça başvurulan yöntemlerdir. Özellikle balgamlı öksürükten kişiye oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Hastalıkların tedavilerine ek olarak doğal yöntemler uygulanması bu durumu ortadan kaldırabilmektedir.

Balgama Ne İyi Gelir?

Oldukça rahatsızlık veren balgam probleminde kurtulmak isteyenler “balgama ne iyi gelir?” sorusuna yanıt arıyor. Balgam söktürmek için doğal yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

sarımsak

sarımsak

 • Tuzlu su ile gargara yapmak, grip ve soğuk algınlığında sıklıkla başvurulan yöntemlerdendir. Tuz, boğazdaki enfeksiyonlara oldukça iyi gelmektedir ve bakteriler ile savaşmaktadır. Bir bardak ılık suyun içerisine bir çay kaşığı tuz ekleyerek karışım elde ettikten sonra bu karışım ile günde 2-3 defa gargara yapabilirsiniz.
 • Bal, özellikle kış aylarında sıklıkla tüketilmesi gereken gıdalarda bir tanesidir. Balın balgam söktürme ve solunum yollarını rahatlatma etkileri bilinmektedir. Balgam problemi yaşadığınızda balı direkt olarak tüketebileceğiniz gibi bitki çaylarına ekleyerek tüketmek de boğazınızı oldukça rahatlatacaktır.
 • Zencefil de soğuk algınlığı ve grip denildiğinde akla gelen gıdalardan bir tanesidir. Enfeksiyonlar ile savaşarak solunum yollarındaki tıkanıklığı rahatlatmaktadır. Zencefili bal ile tüketmek balgam söktürmede en etkili yöntemlerdendir.
 • Balgam söktürücü doğal yöntemler arasında sarımsak da oldukça önemlidir. Sarımsağın antibakteriyel özelliği bulunduğu için balgam oluşumunun da önüne geçmektedir. Soğuk algınlığı ve balgam problemi yaşanılan dönemlerde sarımsak tüketmek şikayetleri azaltmaktadır.
 • Balgam problemi yaşanıldığında C vitamini tüketimine dikkat etmek gereklidir. Bu dönemde portakal suyu, limon suyu gibi C vitamini bakımından zengin içecekler tüketmek vücutta balgam üretimini durduracaktır.

magazinpark.com

Magazinpark

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Balgam Söktürmek İçin Bitkisel Reçeteler