e
sv

Doğru yatak nasıl bulunur?

523 Okunma — 25 Aralık 2022 13:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sürekli olarak yorgun uyanıyor ve sebebini bilemiyor musunuz? Bunun sebebi yatağınız olabilir! İşte yanlışsız yatağı bulmanız için birtakım ipuçları…

İyi bir gece uykusu sıhhatiniz için çok değerlidir. İyi uyuyabilmeniz için hakikat yatağa, ve çıtalı bir çerçeveye gereksiniminiz var. 

İyileştirilmiş uyku kalitesi, sadece sonraki sabah dinlenmiş hissetmenize yardımcı olmaz. Günlük hayatın birçok istikameti, biraz daha fazla uyku ile kalıcı olarak iyileştirilebilir.

Bu, örneğin performansınızı içerir,  fizikî olarak çok yorulmadan daha fazla hareket edebilirsiniz.

Ayrıca uyku yoluyla bedeninizin yenilenmesi çok daha kolaydır . Zihin birebir vakitte daha alıcıdır.

Kilo vermekte zorlananlar için kaliteli uyku muvaffakiyetin anahtarı olabilir. Çünkü kilo idaresi daha kolaydır.

Sonuçta, siz uyurken bedeniniz çok fazla kalori yakar. Ve siz devam ettiğinizde lehinize sonuçlanacak olan yalnızca kısa vadeli kanılar değildir

Çok sayıda çalışma, çalışma iştirakçileri gereğince ve güzel uyuduklarında kanser, diyabet ve öbür önemli hastalıklara yakalanma riskinin daha düşük olduğunu göstermiştir. Pekala günlük hayatınızda yeterli bir uykuyu nasıl olmalıdır?

Vücudunuz ön planda

Bir yatak muhtemelen konutunuzdaki en değerli mobilya modüllerinden biridir. 

İdeal olarak, hayatınızın üçte birini içinde geçirirsiniz. Ancak gerçek yatağı, uygun çıtalı çerçeveyi ve kaliteli bir yatağı seçmek için yalnızca görselliği dikkate almamalısınız. 

Kilonuz ve tercih ettiğiniz uyku konumu, yatak seçimini tesirler. Sabahları ağrı, tutukluluk, yorgunluk yatağınızın size uygun olmadığının işaretleridir. 

Tabii ki, yatma yüzeyindeki tümsekler ve çöküntüler üzere dış belirtiler de bir işarettir. Bu durumda, yeni bir yatak almanız gerekir. 

Ergonomik açıdan yatak, bedeni mümkün olduğunca desteklemelidir. Herkesin bedeni farklıdır ve birebir yatak herkese uymaz.

Biraz daha kilolu musun? O vakit bedeniniz uyku sırasında esneklik ister ve sırtüstü uyuyanların birden fazla daha sert bir şilte üzerinde kendilerini rahat hisseder. 

Öte yandan, hafif bir kişi sert bir şilte üzerine uzanırsa, şilte pratik olarak onu desteklemez ve bu nedenle ergonomik değildir. En güzel sonuç, yatağı size özel tasarlayarak elde edilir.

Doğru genişliği seçin

Birçok çift “Yatak ne kadar geniş olmalı?” Sorusu sıklıkla tartışılan hususlardan biridir. 90 santimetre bir yetişkin için en uygun boyutturBu nedenle, bir çiftin yatağı 180 santimetre genişliğinde olacaktır. 

Tabii ki, insanların hepsinin farklı uzunlukları vardır ve bazen yatak odasında bu türlü bir yatağı koymak için kâfi alan yoktur. O vakit daha küçük bir model kullanmalısınız.

Ergonomik bir uyku durumu için kişinin 100-120 santimetrelik bir alana sahip olması gerekir. Çift kişilik bir yatak için, öteki uyuyan kişiyi rahatsız etmeden konum değiştirebileceğiniz 160 santimetre güzel bir asgaridir. 

Uzunluk açısından yatağın, içinde uyuyan şahıstan 15 cm daha uzun olması tavsiye edilir.

Bir yatak için, başlıklar yükseltilip alçaltıldığı için önerilen ekstra uzunluk 20 santimetredir. Tek kişilik uyuyanlar çift kişilik yatakta başka şilteler kullanabilirler.

Yaşam

Yatak,Uyku,Yatağı,Vücudu,Santimetre

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Doğru yatak nasıl bulunur?