e
sv

Cildinizi gençleştirmek için en iyi cilt bakımı ipuçları

1046 Okunma — 18 Haziran 2022 11:59
Cildinizi gençleştirmek için en iyi cilt bakımı ipuçları
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ergenlik yıllarımıza ulaştığımızda hormonal değişiklikler cildimizin nasıl olacağı konusunda büyük rol oynar. Bazı gençler bu yıllar boyunca esintiler taşırken, diğerlerinin gerçekten sorunları var. En yaygın olanı sivilce patlamalarıdır, yaklaşık 10 gençten 9’u bundan muzdariptir.

Gençler neden sivilce çıkarır?

Sivilce patlamaları, hormonların ergenlik döneminde aktif hale gelmesiyle yağ bezlerinin uyarılmasından kaynaklanır. Bu uyarım aşırı sebum üretimine yol açar, ter, kir ve makyaj kalıntılarını hapseder ve bu da onu bakteriler için üreme alanı yapar. Bu, gözeneklerin tıkanmasına ve sivilcelerin kopmasına neden olur.

Çok fazla fast food, hazır yemek ve gazlı içeceklerden oluşan zayıf bir diyet de doğru besinler tüketilmediği için cilt ve sağlık üzerinde zararlı etkilere neden olabilir.

Uzmanlara Göre En İyi Cilt Bakım Rutini

Stres de kırılmalarda önde gelen bir faktördür.

Cildinizi gençleştirmek için sivilceleri nasıl azaltırız?

Yastık kılıfını düzenli olarak değiştirmek, yüze çok fazla dokunmaktan kaçınmak, makyaj fırçalarını düzenli olarak temizlemek, saçları yüzünüzden uzak tutmak gibi şeylerin gözenekleri tıkayabileceğinden şampuan ve saç kremi yüzünüzden ve vücudunuzdan yıkandığından emin olun.

Lekeleri sıkmamaya çalışın, çünkü bu sadece cildin üst katmanlarına zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda bakterilerin yayılmasına da yardımcı olur ve çoğalmasına neden olabilir.

Parlayan Ciltler için 8 Kolay Kendin Yap Yüz Maskesi Tarifi

Vücudunuz zaten değişmeye başladığı için, gençliğinizde iyi bir cilt bakımı rutini başlatılmalıdır.

Genç ciltler için nazik bir temizleme rutini önerilir, ihtiyaçlarınıza uygun profesyonel bir cilt temizleyici günde iki kez uygulanmalıdır. Hafif dairesel hareketler ve temiz, yumuşak bir yüz bezi kullanarak ılık suyla (sıcak suyla değil) çıkarın. Bir gecede makyajı ve kiri temizlemek için bir kez ve cilt için ikinci kez temizlemeyi unutmayın.

Ölü cilt hücrelerinin birikmesini gidermeye yardımcı olmak için haftada bir veya iki kez hafif bir pul pul dökülme uygulayın, ancak bundan daha fazlası değil. Aşırı pul pul dökülme tahrişe ve daha fazla yağ üretilmesine neden olabilir. AHA’lar cildi nazikçe eksfoliye etmenin iyi bir yoludur ve BHA salisilik sivilce için özellikle iyidir, ancak doğru gücü kullanmak çok önemlidir, çünkü çok fazla tahriş olabilir, bu yüzden her zaman cilt bakımı uzmanınıza sorun.

Kör Sivilceler Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Günlük rutininize Skin Perfecting Complex’i (18 yaşından büyükler için) eklemek faydalı olabilir . Ek, akne, rosacea ve egzama dahil olmak üzere ağırlaştırılmış cildi sakinleştirmek için bileşenler içerir.

Günde iki kez hafif bir nemlendirici uygulanmalıdır. Cilt daha yağlıysa, gözenekleri tıkamayacak şekilde su bazlı bir nemlendirici olduğundan emin olun. Cilt hassassa, koku ekleyen nemlendiriciler kullanmaktan kaçının.

Güneş Koruması her gün giyilmelidir. Cildi güneşin zararlarından korumaya başlamak için asla erken değildir. Artık içinde SPF bulunan nemlendiriciler satın alabilirsiniz. Hem UVA hem de UVB koruması için koruma sağlayan Geniş spektrumlu bir SPF30 veya üstü kullanın.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Uçucu Yağlar ve Rehberi

Cildinizi gençleştirmek için cilt bakım 

Sıradaki içerik:

Cildinizi gençleştirmek için en iyi cilt bakımı ipuçları