e
sv

Kış için Cilt Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur?

1782 Okunma — 11 Mart 2022 10:27
Kış için Cilt Bakım
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kış için cilt bakım, tatil partileri, ateş başındaki rahat akşamlar ve taze, büyülü kar yağışları için mevsimdir. İnsanlar birçok nedenden dolayı yılın bu zamanını sever, ancak sağlıklı cilt muhtemelen bunlardan biri değildir. Ne yazık ki, serin kış havasının cildinizi kurutma ve tahriş etme eğilimi vardır. Küçük bir hazırlıkla soğuk havanın etkileriyle savaşabilirsiniz. Etkili bir kış cilt bakımı rutini oluşturmak için atabileceğiniz yedi adım.

Kış için Cilt Bakım Önerileri

1. Nemlendirici Kullanın

Kış havasının nemi çok düşüktür çünkü soğuk havada daha az nem bulunur. Soğuğa karşı koymak için birçok insan kışın ısısını yükseltir. Ne yazık ki, merkezi ısıtma sistemleri, şömineler ve mahal ısıtıcıları içerideki havayı kurutur.

Cildinizi nemli tutmak için bir nemlendiriciye yatırım yapmayı düşünün. Bu makine evinizin içindeki nemi artıracak ve cildinizin kurumasını önleyecektir. Sinüsleriniz de size teşekkür edecek.

Evde Kişisel Bakımın 8 Yolu

2. Sıcak Duşlardan Kaçının

Birçok insan için kışın sıcak duş almak, kendilerini gerçekten sıcak hissettikleri tek zamandır. Ne yazık ki, sıcak duşlar cildinizi kurutmakla ünlüdür. Muhtemelen bunu ellerinizi tekrar tekrar sıcak suda yıkadıktan sonra deneyimlemişsinizdir.

Cildinizi nemli tutmak için sıcak duş almaktan kaçının ve ısınmak için sıcaklığı düşürün. Soğuk su cildiniz için en iyisidir, ancak kiri ve yağı ılık su kadar etkili bir şekilde temizlemez. Sadece sıcak duş almanız gerekiyorsa, duşları kısaltın veya daha az sıklıkta duş alın.

3. Sert Ürünleri Hendekleyin

Kuru cilt, pul pul dökülmeye eğilimlidir, bu da birçok insanın pul pul dökülen cilt ürünlerine ulaşmasına neden olur. Eksfoliasyon, cildinize bakmanın önemli bir parçası olmasına rağmen, genellikle kuru cildi daha fazla tahriş edebilir ve sorunu daha da kötüleştirebilir.

Bu Hilelerle Cildinizdeki Saati Geri Alın

Kış aylarında cildinize bakmanın en iyi yollarından biri, cildinizi tahriş eden veya kurutan eksfoliyatörleri , sert temizleyicileri ve diğer ürünleri azaltmaktır. C vitamini içeren ürünler cildinizi aydınlatabilse de, narenciye ürünlerinin aşırı kullanımı tahrişe neden olabilir.

4. Güneş Koruyucu giyin

Birçok insan güneş kremini aşırı güneş ışığı ve yüzme veya tekne gezintisi gibi yaz aktiviteleriyle ilişkilendirir. Bununla birlikte, güneş kremi aslında iki farklı ışın türünü engellemeye çalışır – güneş yanığına yol açan UVB ışınları ve cildinize zarar veren ve yaşlandıran UVA ışınları.

UVB ışınlarının düşük olduğu kış aylarında UVA ışınları hala yüksek olabilir. Kar, UVA radyasyonunu size yerden ve gökyüzünden yansıtan bu ışınların etkisini gerçekten artırabilir. UVA ışınları kışın da sizi etkileyebileceğinden, bu mevsimde de güneş kremi kullanmak önemlidir. Dışarıya fazla çıkmayacak olsanız bile, her gün 30 veya daha yüksek SPF’li güneş kremi kullanın .

5. Nemlendiricinizi Arttırın

Kışın kuruluğuyla mücadele etmek için basit bir ürün değişikliği arıyorsanız , losyonları daha ağır hizmet kremleri ile değiştirmeyi deneyin. Cildiniz gün boyunca doğal olarak daha kuru hale gelir, bu nedenle gece boyunca ekstra nemlendirici uygulamak, siz uyurken cildinizin kendini yenilemesine yardımcı olabilir.

Dudak balsamları ve göz kremleri de kış aylarının olmazsa olmazı. Muhtemelen deneyiminizden bildiğiniz gibi, dudaklarınızı tekrar tekrar yalamak sadece onları daha fazla kurutur. Alkol veya etanol içermeyen ürünler arayın, çünkü bu bileşenler cildinizi uzun vadede gerçekten kurutacaktır.

6. Yüz Maskeleri ile Suyun

Kışın cildiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri cildinizin doğal bariyerini korumaktır. Birçok güzellik ürünü cildinizin doğal yağ döngüsünü bozabilir, bu da nemi hapsetmeye yardımcı olur ve cildinizi su geçirmez tutar.

Cildiniz gergin ve kuru hissediyorsa, bunun nedeni doğal bariyerine zarar vermiş olmanızdır. Sert ürünleri azaltmanın yanı sıra nemlendirici yüz maskeleri ile cildinizin doğal yağ bariyerini geri yükleyebilirsiniz. Gece yüz maskeleri kullanmak özellikle kuru, gergin cildi iyileştirmek için yardımcı olabilir.

7. Ürünlerinizi Katmanlayın

Kışın dışarı çıktığınızda , vücudunuzu sert hava koşullarından korumak için muhtemelen katmanlı giysiler giyersiniz . Aynı prensip cildiniz için de geçerlidir. Önce hafif katmanlarla başlayarak, cildinizi sert ve kuru havadan korumak için nemlendirici katmanları ve diğer nemlendirici cilt bakım ürünlerini uygulayabilirsiniz.

Yağlı bir cildiniz varsa, kaç kat nemlendirici kullandığınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Ancak, cildinize ekstra bir koruma katmanı sağlamak için evden çıkmadan önce losyon uygulamak her zaman iyi bir fikirdir. İyi bir kural, aynı ürünün birden fazla katmanının birçok farklı ürünün katmanlarından daha iyi olmasıdır.

Bu Sezon Parla

Cildiniz için sağlıklı bir ışıltıyı korumak kış aylarında zordur. Hava koşullarına rağmen cildinizi nemli ve mutlu tutan bir kış cilt rutini oluşturmak için bu adımları izleyin. Sadece birkaç basit değişiklik, teniniz için büyük bir fark yaratabilir.

Bizi takip edin.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kış için Cilt Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur?