e
sv

Brokoli Kürü İle Doğal Yollardan Zayıflayın

1169 Okunma — 24 Temmuz 2021 14:07
Brokoli Kürü
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için sebze ve meyve tüketilmelidir. Özellikle brokoli kürü ile doğal yollarla zayıflamak mümkündür.

C vitamini yönünden zengin olan ve lifli yapısı bulunan brokoli ile zayıflamak kiloların kalıcı olarak gitmesine katkıda bulunur. Uzun süre tok tutucu etkisi bulunan bu besin kemik erimesine karşı son derece faydalıdır ve istenmeyen kiloların sağlıklı şekilde gitmesini sağlar. Brokoli tüketimi bağışıklık sistemini güçlendirir ve antioksidan maddeler yönünden zengindir. Bu sayede vücuttaki zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur.

Hem zayıflamaya hem de cilt sağlığına yardımcı olan brokoli kısa süre içerisinde istediğiniz fiziğe sahip olmanıza katkı sağlar. Bunun için sebzenin tüketim şekli önemli olup brokoli kürü hazırlanabilir.

İçindekiler

Brokoli Kürü İle Zayıflamak

Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için üç haftalık brokoli kürü uygulanabilir. Bunun için gerekli olan malzemeler iki su bardağı su ve yaklaşık 250 gram brokolidir. Hazırlanan kür ile kadınlarda sıklıkla görülen kist oluşumu önlenir ve mevcut kistlerin büyümesi, yayılması engellenir. Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller brokoli kürü ile aynı anda alınabilir. Kalorisinin düşük olması sayesinde kilo vermek isteyenlere yardımcı olur. Günlük ihtiyaç duyulan C vitamininin tamamı brokoli ile karşılanabilir. Aynı zamanda prostat büyümesini önler, kemik erimesine iyi gelir ve iltihaplanma riskini ortadan kaldırır. Özellikle meme kanserini önleme konusunda ciddi etkilere sahiptir.

Brokoli Kürü Nasıl Hazırlanır?

Brokoli kürü hazırlamak için sebzenin haşlanması gerekir. İlk olarak kaynamış suyun içine temizlenmiş brokoli atılır ve canlı bir yeşil renge bürünüp yumuşayana kadar haşlanır. Bu haşlamadan elde edilen sarımtırak renkteki su dökülmez ve her gün sabah akşam olmak üzere yemeklerden önce içilir. Bir hafta boyunca içildikten sonra bir gün ara verilerek vücut dinlendirilir. Daha sonra tekrar bir haftalık programa devam edilir. İstenilen etkinin alınabilmesi için düzenli olarak üç hafta kürün uygulanması gerekir. Bu süre dolduktan sonra üç gün ara verilmelidir. İsteyenler bu sürenin sonunda brokoli kürü yapmaya tekrar başlayabilir. Bu sürede beslenmeye de dikkat edilmelidir.

Beslenme önerileri için dikkatinizi çekebilir 

Bizi takip edin.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Brokoli Kürü İle Doğal Yollardan Zayıflayın