e
sv

2023’ü mutlu yaşamak için 3 yöntem!

587 Okunma — 24 Aralık 2022 11:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2023’e keyifli girmeniz için bu tüyoları kesinlikle hayatınıza uygulayın!

1. Artık ve anda yaşamak

Pek çok insan geçmişte yaşar yahut geleceği özler fakat asla şu anı yaşayamayaz. Anı hissetmek ve şu anı kucaklamak onlar için zordur. Aslında, bu durum geçmişi değiştiremeyeceğimizi ve geleceğin bir sır olarak kaldığını anladığımızda yardımcı olur.

Anı kabul etmek değerlidir, buraya ve şimdiye varmak için kolay bir alıştırma yapabilirsiniz kendinizin bir gözlemcisi haline getirmek değerlidir.

Alıştırma: Düşüncelerinizin dolaşmasına müsaade verin, sakince nefes almaya devam edin ve her şeyin farkında olun: niyetler, hisler ve etraf. Hiçbir şeyi yargılama, geleni kabul et. Küçük bir pratikle, şimdiye ve buraya varmayı giderek daha fazla öğreneceksiniz.

2. Kahkaha

Çevremizde özellikle eski nesil daima “Gülmek en âlâ ilaçtır” der. Ve sahiden de: Kahkaha bedenin savunmasını güçlendirir, gerilim düzeyini azaltır ve hormon dalgalanmasıyla endorfinlerin harekete geçmesini sağlar. 

Duygular, beynin evrimsel olarak eski bir bölgesi olan limbik sistemde merkezlenir. 

Gülerken burada memnunluk hormonları salınır ve kan dolanımına karışır, kendimizi memnun ve huzurlu hissederiz. Bu ortada: Endorfinler kan dolaşımımızda süratle dolaşırken, gerilim hormonu adrenalinin hiç talihi yok.

Alıştırma: İçinizden gülmek gelmese bile, bu küçük idman yardımcı olacaktır: yalnızca ağzınızın kenarlarını üst çekin ve gülümsemeyi deneyin. Aslında, yalnızca birkaç saniye sonra beyin, gerçek bir kahkaha ile birebir hormon salınımını tetikler.

3. Hayır demeyi bilin!

Kuşkusuz, “hayır” maalesef ki güzel bir söz değildir.

Reddetme sözü manasına gelen “hayır” her vakit olumsuzdur, lakin küçük bir söz vücut ve ruh için çok belirleyici olabilir.

Öncelikle, her vakit “evet” demenin sonuçları hakkında düşünmek için vakit ayırın. 

Yalnızca diğerlerini değil, kendinizi de düşünmenin otomatik olarak daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Egzersiz: Dik durun, inançla başınızı kaldırın ve omuzlarınızı geriye hakikat itin. Bu duruşu aynanın karşısında da uygulayın ve akabinde içsel varlığınızın hakkını veren özgüvenli bir yanıtla işe yarayacaktır.

İpucu

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

2023’ü mutlu yaşamak için 3 yöntem!