e
sv

Salonlarınız birkaç sihirli dokunuşla ferahlayacak! Bunları yaparsanız eviniz bambaşka görünüme kavuşacak…

70 Okunma — 20 Aralık 2023 14:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Salon meskenin en değerli pozisyonlarından biridir. Salonunuzu birkaç dokunuşla daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz

Evde en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan biri salonlardır. Salonların geniş ve ferah olması hem bizleri hem de konuta gelen konuklarımızı da olumlu etkileyen ayrıntılardan biridir. Bu yazımızda salonunuzu geniş, ferah ve sıcak gösterecek dekorasyon tekliflerini sıralıyoruz. Yazımızda bulunan teklifleri uygularsanız ferah bir salona sahip olabilirsiniz. Salon tekliflerimizi yalnızca salonlarınızda değil konutunuzun farklı alanlarında da uygulayabilirsiniz.

Açık renkleri tercih edin

Evinizde koyu ton tercih etmek yeri daha boğuk ve daha küçük gösterebilir. Konutunuz ferah ve geniş gözüksün istiyorsanız yapmanız gereken şey açık tonlar kullanmaktır. Duvarlarda mobilyalarda halı ve çeşitli eşyalarda tercih edeceğiniz açık renkler ve tonlar ışığı yansıtacakları için hem konutunuzu ferah gösterecek hem de size olumlu tesir edecek. Açık krem tonları, beyaz ve mavi, yeşilin açık tonları da salonunuzu açık ve ferah gösterecek seçeneklerdir.

Eşyalarınızı az ve daha küçük tercih edin

Salonda bulunan eşyalarınız ne kadar ağır olmazsa o kadar düzgündür. Salonunuzu ferah göstermek istiyorsanız daha az eşya kullanmayı tercih etmelisiniz. Tercih ettiğiniz mobilyaların küçük alan kaplaması da kıymetlidir. Daha minimal mobilyalar tercih edebilirsiniz. Mobilyalarınızı daha küçük boyutlarda tercih ederek de konutunuzu daha yüksek gösterebilirsiniz. Yer ön planda olsun istiyorsanız da uzun bacaklı mobilyalar hakikat bir tercih olacaktır.

Cam ve ayna kullanın

Salonu geniş göstermek için elbet en gerçek şey duvarlarda ayna ve cam kullanmak olacaktır. Ayna alanı yansıtarak alanın daha geniş görünmesine imkan sağlar tıpkı vakitte ışığı yansıttığı için daha aydınlık bir meskene sahip olmanızı sağlar.

Doğru aydınlatma eserleri tercih edin

Salonda aydınlık bir görünüm için açık renkleri tercih etmenin hakikat tercih olacağından bahsetmiştik. Anladığınız üzere aydınlık bu bahiste kıymetli bir ayrıntı diyebiliriz. Büyük sarkıtlar yahut lambader üzere yer kaplayacak aydınlatma eserlerinin yerine daha küçük avizelerden yahut spot lambalardan yararlanmak ekstra alan sağlar ve meskenin daha geniş görünmesini sağlar.

İpucu

Tercih,Salon,Ferah,Alan,Geniş,Eviniz,Ton

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Salonlarınız birkaç sihirli dokunuşla ferahlayacak! Bunları yaparsanız eviniz bambaşka görünüme kavuşacak…