e
sv

Pişirme kağıdına alternatif 3 yöntem!

459 Okunma — 16 Aralık 2022 11:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Pişirme kağıtlarına artık elveda deme vakti… İşte pişirme kağıdı yerine kullanabileceğiniz pratik ipuçları….

Pişirme kağıdı tam bir nimettir. Kimileri onu sever ve neredeyse her gün pişirirken kullanır. Diğerleri sıhhat yahut etraf uğruna bundan kaçınır. 

Çoğu durumda pişirme kağıdı, yapışmazlık özelliği kazandırmak için silikonla kaplanır. Fakat pişirme kağıdını geri dönüştürülemez ve hasebiyle daha az etraf dostu yapan tam da bu silikon kaplamadır. Pişirme kağıdı nadiren silikon kaplama olmadan satılır. 

Peki pişirme kağıdı olmadan yerine ne kullanılır? İşte sizler için 3 alternatif yöntem!

1. Sıvı yahut katı yağ

Pişirmeden evvel kalıbı biraz yağla kaplayın. Bu halde pişirme kağıdına gereksiniminiz olmayacak. Yağ, hamurun kalıba yapışmamasını sağlar. Daha kolay yaymak için bir modül mutfak kağıdına az ölçüde yağ yahut tereyağı koyarak yaymak en uygunudur.

2. Yine kullanılabilir fırın hasırı

Özellikle etraf açısından hayli yararlı olan hasır pişirme kağıtları  sizin için uygun bir sistem olabilir. Silikon yahut fiberglastan yapılmış paspaslar bilhassa dayanıklıdır ve bu nedenle mutfaktaki en etraf dostu çeşitler ortasındadır. 

3. Un

Fırın tepsisine serpiştirdiğiniz kurabiyeleriniz için artık endişelenmenize gerek yok . Tabii bu ekmek pişirirken de işe yarıyor. Kalıbınıza bir elek yardımı ile un dökün. Bu sistemle bir arada kalıplarda yapışma olmayacak. Ayrıyeten un daha sonra basitçe evsel atıklarla birlikte atılır. Hem çevre dostu hem de daha sağlıklı!

İpucu

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Pişirme kağıdına alternatif 3 yöntem!