e
sv

Diyet yapanlar bu tüyoları es geçmeyin!

629 Okunma — 16 Aralık 2022 10:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Eğer sağlıklı bir diyet programı uygulamak istiyorsanız kesinlikle bu değerli noktaları okuyun!

1) Güne cevizli su ile başlayın

Bir bardak dolusu suyun içine bir adet cevizi kırın ve koyun. Burada kilit noktalardan biri de cevizi kabuğundan tam bir bütün halde çıkarmak olacak.  Böylece içindeki ince zar ile suya tam olarak özünü bırakabilecek.

2) Yürüyüş yapmak

Gün içinde daima oturuyor yahut oturmalı bir işte çalışıyorsanız kesinlikle bu durumu telafi edecek bir harekette bulunmanız gerekmektedir.

Diyet yaparken günde en az 30 dakika yürüyüş yapmaya ihtimam gösterin. Sizin temponuza bağlı olarak yürüyüş sürenizi uzatabilirsiniz.

3) Salatayı öğünlerinize eklemeyi unutmayın!

Salata hem doyurucu hem de epey kalorisi düşük bir besindir. Bu sebeple tokluk hissini yaşamak istiyorsanız kesinlikle öğünlerinizde salataya yer verin.  Salatanın içinde bulunan bol sebzeler bedene gerekli vitaminleri sağlamaktadır. Yağsız ve tuzsuz olarak diyetinizde salata tüketebilirsiniz, şayet yağ kullanmak istersenizde kesinlikle tercihiniz zeytinyağdan olmalı!

4) Metabolizma çalıştırıcı gıdalar!

Metabolizmayı çalıştırmanın temel yolu lif oranı yüksek besinleri tüketmekten geçmektedir.

Lif oranı yüksek olan; portakal, elma, kabak çekirdeği, kayısı, mısır, yulaf, brokoli, ıspanak ve badem üzere besinleri tüketebilirsiniz.

Özellikle tuvalete çıkarken sorun yaşayanlar için lifli besinler tüketmek doğal bir tahlil olacaktır.

5) Paketli besinlerden uzak durun!

Diyet yaparken kaçamak yapmamak elde değil evet… Ancak bu noktada kendinizi ne kadar frenleyebilirseniz sizin için o kadar yeterli olacaktır! Bilhassa yemesi kolay ve aperitif olan abur cuburlara sık sık eliniz gidebilir. Paketli besinlerden uzak durun! Organik meyveler… hurma… fındık… leblebi… üzere doğal atıştırmalıklar tercih edin!

Sağlık

Gıdalar,Salata

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Diyet yapanlar bu tüyoları es geçmeyin!