e
sv

Oda spreylerine elveda! Evde doğal oda kokusu oluşturmak çok kolay

413 Okunma — 05 Ocak 2023 10:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Evinizde doğal ve taze bir esinti kokmasını istiyorsanız katkı maddesiz doğal bir hava spreyi için harika 2 teklifimiz var…

1) Defne yaprakları doğal hava spreyleridir

Bir avuç defne yaprağı ile günlerce dayanabilecek doğal ve aromatik bir hava spreyi hazırlayabilirsiniz. Sadece sürdürülebilir davranmakla kalmaz, birebir vakitte paradan da tasarruf edersiniz.

Defne yapraklarını su ile yahut su olmadan oda kokusu olarak kullanabilirsiniz: Bunları ısıtıcının üzerindeki seramik yahut metal bir kaseye koyun ve ardınıza yaslanıp pak havanın tadını çıkarın.

Yerden ısıtmanız varsa, defne yapraklarını tabandaki kaseye kolay kolay yerleştirebilirsiniz.

Ayrıca defne yaprakları yalnızca taze bir koku sağlamakla kalmaz; küçük yardımcılar ayrıyeten yemek kokularını yahut başka berbat kokuları etkisiz hale getirir.

2) Kabartma tozu öteki bir koku öldürücüdür

Kabartma tozu, hepimizin mutfağında bulunan doğal bir koku nötrleştiricidir: Kabartma tozunda bulunur. Kabartma tozu ve kabartma tozu tıpkı değildir, fakat kabartma tozu yahut sodyum bikarbonat, kabartma tozu içindeki bir bileşendir. Bu tıpkı vakitte bir asit ve nişasta içeriği içerir.

Kabartma tozu koku giderici olarak ülküdür, örneğin buzdolabında yarım çay kaşığı karbonatı bir tabağa yahut kaseye koyun ve buzdolabına koyun.

Kabartma tozu, beğenilen olmayan kokuları birkaç saat içinde bağlar.

Kötü kokan spor ayakkabılarınız varsa, içine hava geçirgen bir poşet ve karbonat koyun; birkaç saat sonra koku kaybolur.

İpucu

Koku,Kabartma Tozu,Defne

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Oda spreylerine elveda! Evde doğal oda kokusu oluşturmak çok kolay