e
sv

Masaj ve Diyetle Göğüs Ölçünüzü Büyütebilir Misiniz?

617 Okunma — 25 Kasım 2022 15:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Pek çok bireye nazaran, çevrimiçi makaleler ve toplumsal medya gönderileri, muhakkak yiyecekleri yemek, göğüslere masaj yapmak yahut losyon yahut jel sürmek göğüslerin boyutunu değiştirebilir. Lakin, hiçbir tıbbi delil bu savların hiçbirini…

Memenin biçimini değiştirmek cerrahi bir süreç gerektirir. Bayanlar ekseriyetle bedenleri hakkında istenmeyen tavsiyelerle karşılaşırlar. Pek çok bireye nazaran, çevrimiçi makaleler ve toplumsal medya gönderileri, belli yiyecekleri yemek, göğüslere masaj yapmak yahut losyon yahut jel sürmek göğüslerin boyutunu değiştirebilir. Lakin, hiçbir tıbbi ispat bu argümanların hiçbirini desteklememektedir.

Tersine, uzmanlar göğüs boyutunu değiştirmenin pek mümkün olmadığını söylüyor. Bir rapora nazaran, “Göğüslerinizin biçimini doğal olarak değiştirebilmeniz pek muhtemel değil” .

Boyutlarını değiştirmenin tek yolu ameliyattır. Kilo almak yahut kilo vermek de göğüs ölçünüzü etkileyebilir.

Ameliyatı​


Redüksiyon mamoplasti olarak da isimlendirilen göğüs küçültme ameliyatı, invaziv bir süreç cinsidir. Göğüslerin yükünü ve boyutunu azaltabilen ciltte kesikler içerir. hedefli tercih edilirse, ameliyat sarkmayı da azaltabilir.

Meme büyütme ameliyatı​

Büyütme mamoplastisi olarak da isimlendirilen göğüs büyütme, göğüslerin boyutunu, formunu yahut dolgunluğunu artırmak için kullanılan cerrahi bir prosedürdür.

Normal Göğüs Büyüklüğü​


Herkesin farklı göğüs boyutları vardır. Birtakım bayanların göğüsleri çok derecede küçük olabilirken kimilerinin göğüsleri olağan boyutlarda olabilir ve kimilerinin göğüsleri epey büyük olabilir. Halleri ve boyutları da hayatları boyunca değişebilir.

Göğüsler anne karnında süt kanalı sisteminizin gelişmesiyle birlikte büyümeye başlar. Ergenlik periyodunda, östrojen düzeyindeki artışa bağlı olarak göğüs büyüklüğü ekseriyetle değişir. Bu çoklukla göğüs boyutunun, areolanın ve göğüs ucunun boyutunun büyümesiyle sonuçlanır. Bununla birlikte, göğüs büyüklüğünüzün hayatınız boyunca değişmeye devam etmesi olasıdır.

Lakin eksiksiz bir göğüs ölçüsü yoktur. Tüm göğüs boyutları katiyen olağandır ve olağandışı göğüs boyutu diye bir şey yoktur.

 

Meme,Göğüs,Boyutunu,Ameliyat

 

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Masaj ve Diyetle Göğüs Ölçünüzü Büyütebilir Misiniz?