e
sv

Kilo Vermek İçin Hangi Yiyecekleri Tüketmeli: Temel Bir Kılavuz

619 Okunma — 01 Aralık 2022 13:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Genetik, fizyolojik ve davranışsal olanlar da dahil olmak üzere çok sayıda faktör beden yükünüzü tesirler. Bununla birlikte, uygun olmayan besin alımı, beden yükündeki artışa değerli bir katkıda bulunur. Bu nedenle, diyet tüketiminizi…

Genetik, fizyolojik ve davranışsal olanlar da dahil olmak üzere çok sayıda faktör beden yükünüzü tesirler. Bununla birlikte, uygun olmayan besin alımı, beden tartısındaki artışa değerli bir katkıda bulunur.

Bu nedenle, diyet tüketiminizi izlemek, tesirli kilo kaybına yardımcı olabilir. Hangi besinlerin kilo kaybı ve daha âlâ kilo idaresi için en tesirli olduğunu keşfetmek için okumaya devam edin!

Beslenme: Çok Kıymetli Bir Kilo Verme Aracı​

Diyetinizi değiştirmek, en güzel kilo verme terapilerinden biridir. Araştırmalara nazaran, meyve, zerzevat ve az yağlı süt eserleri alımını arttırmak. Ayrıyeten, rafine karbonhidratları kompleks karbonhidratlarla ve trans yağları ve doymuş yağları sağlıklı yağlarla değiştirmek yararlıdır.

Artan protein içeriği, kalori açığı, sağlıklı kilo verme ve muhafaza ile temaslıdır. Kalori tüketiminizi denetim etmenin değerli olduğunu söylemeye gerek yok lakin ne yediğiniz daha da değerli. Besin kaynağınız, kısa vadeli kilo verme amaçlarınıza yardımcı olabilir ve uzun vadeli sıhhat tesirleri olabilir.

En Düzgün Zayıflatan Yiyecekler​


Kalorileri kıymetli ölçüde kısıtlamak gerekli değildir; bunun yerine gereğince işlenmemiş, kaliteli besinleri tüketmek en inançlı ve uzun müddetli kilo verme yoludur. Kiloda sağlıklı bir azalma için en düzgün yiyeceklerden kimileri aşağıda sıralanmıştır.

Taze meyveler​

Meyveler, kilo verme programınıza kusursuz bir ektir zira çok az yağ içerirler yahut hiç yağ içermezler. Kıymetli ölçüde lif, vitamin ve mineral içerirler.

Muz, elma, avokado, böğürtlen, kavun, papaya, kivi ve başka hazır meyveler kilo vermek için harikadır. Meyveler, güçlü bir diyet lifi, antioksidanlar ve C vitamini kaynağıdır. Kilo muhafazayı ve nöro müdafaayı düzgünleştirmeye ve kardiyovasküler hastalık ve tip 2 diyabet riskini azaltmaya yardımcı olurlar. Ayrıyeten meyveler, abur cuburlara sağlıklı bir alternatif oluşturarak, tesirli bir halde kilo vermenize yardımcı olabilir.

Omega-3 Yağ Asidi Açısından Varlıklı Besinler​

Metabolik suratınız yüksekse bedeniniz daha fazla kalori yakar. Omega-3 istikametinden varlıklı besinler alarak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Araştırmalar, bu besinlerin antiinflamatuar casuslar üzere davrandığını, insülin direncini azalttığını ve obeziteyi önlediğini gösteriyor. Sonuç olarak, omega-3 yağ asitleri açısından yüksek balık ve fındık üzere yiyecekler yemek, nizamlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Tam tahıllar​

Kepekli tahıllar, lif bakımından yüksek olduklarından ve B vitamini kompleksi, manganez, çinko, demir içerir.

Yüksek diyet lifi içeriği nedeniyle, muhtemelen daha az yersiniz ve tekrar de daha fazla tokluk elde edersiniz. Ayrıyeten, bu kepekli tahıllardan elde edilen birkaç temel besinin güzelliğinden yararlanırken bir kalori açığı da sürdürebilirsiniz. Bu nedenle arpa, kahverengi pirinç, yulaf, kinoa ve mercimek üzere tam tahıllar diyetinizin sistemli bir modülü olmalıdır.

Lif ve Yağsız Protein Açısından Varlıklı Besinler​

Daha uzun mühlet tok hissetmenin ve kilo vermenin en kolay yolu, öğünlerinize diyet lifi ve yağsız protein eklemektir. Araştırmalara nazaran lif, daha uzun müddet tok hissetmenizi sağladığı için kilo vermenize yardımcı olur.

Emsal halde, kümes hayvanları, fasulye, mercimek, yulaf, az yağlı yoğurt ve yumurtada bulunan yağsız proteinler, bedeninize büyüme ve gelişme için muhtaçlık duyduğu yakıtı sağlamanın yanı sıra sizi tok fiyat ve daha az kalori tüketmeye teşvik eder. .

Taze sebzeler​

Ispanak üzere yapraklı sebzeler kilo kaybını takviyeler. Bu sebzeler düşük kalorili ve yüksek lifli olduklarından tokluk hissi verirler.

Uzun vadede sağlıklı olan temel besinler ve antioksidanlar açısından zengindirler. Brokoli, lahana, brüksel lahanası ve karnabahar dahil olmak üzere protein, lif ve düşük kalorili turpgil sebzelerin kombinasyonu, onları kilo kaybı için eksiksiz bir besin haline getirir.

Not:
Kilo vermek için harika bir yemek planı yoktur. Ek olarak, bedenin düzgün çalışması için gereksinim duyduğu besinler ve yiyecek cinsleri ile dolu bir diyet tüketmek kilo vermeye yardımcı olacaktır. Yağsız et, kepekli tahıllar, kabuklu yemişler, meyveler, sebzeler ve yüksek lifli baklagiller içeren istikrarlı bir diyete konsantre olun. Ek olarak, balık ve fındık üzere sağlıklı yağlar yemek, fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

 

Diyet ve Kilo Verme: İpuçları​

Bu yiyecekleri yemek kilo vermenin en yeterli yolu olabilirken, onları nasıl, ne vakit ve ne vakit tükettiğiniz değerlidir. Öğünlerinizi vaktinde yemeye ve daima olarak sağlıklı yiyecekler tüketmeye ihtimam gösterin. Bir gün sağlıklı yemek, akabinde sonraki birkaç günü abur cubur yemek kilo vermenize yardımcı olmaz. Bu besinleri tüketmenin en uygun yolu şu biçimdedir:

Kahvaltı: Klâsik kahvaltı yiyeceklerini meyveler (elma yahut muz), badem üzere kuruyemişler ve yumurta üzere yağsız protein ile eşleştirin.
Sağlıklı Yemekler: Yağsız et (tavuk yahut balık) ve kahverengi pirinç yahut kinoa üzere kepekli tahıllarla eşleştirilmiş yapraklı yahut turpgillerden sebzeler
Akşam Atıştırmalıkları : Sağlıklı, protein açısından varlıklı humus ile eşleştirilmiş, çilek üzere taze meyveler yahut havuç yahut salatalık çubukları üzere sebzelerle

Çözüm​

Günümüzün süratli tempolu dünyasında sıhhatimizi korumak ve istikrarlı bir diyete bağlı kalmak için kendimize ilham vermek güç olabilir. Bununla birlikte, makul kararlar vermek, bedeninizin genel sıhhati üzerinde kıymetli bir tesire sahip olabilir.

Kilo kaybı için yalnızca bu besleyici besinleri içeren istikrarlı bir diyet yemelisiniz. Tertipli yeme alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz yahut diyetinizi büyük ölçüde değiştirmeniz gerekmez, lakin hayat uzunluğu dahil edebileceğiniz akıllı, sağlıklı değişimler yapın.

 

Kilo Verme,Yağ,Sağlıklı,Besin,Lif,Yardımcı,Sebze,Önemli,Kalori,Diyet,Yemek,Protein,Meyveler,Zengin,Yüksek,Yiyecekler,Açısından,Tok,Uzun,Kilo Kaybı

 

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Kilo Vermek İçin Hangi Yiyecekleri Tüketmeli: Temel Bir Kılavuz