e
sv

Kolajen içeren bu besinlerle yaşlanmanın önüne geçebilirsiniz

738 Okunma — 01 Aralık 2022 12:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Takviye besinler yerine doğal yollardan kolajen üretmek istiyorsan bu besinler tam sana göre!

Kolajen yaşlanmayı geciktiren en kıymetli ögelerden biri. 20 yaşından itibaren kollajen, her yıl %1 kaybedilir. Bunun için besin desteği almalı ya da yediğimiz besinlere dikkat etmeliyiz. İşte kolajen üretmene dayanak olacak besinler;

AVOKADO

Avokado cildi nemlendirici bir özelliğe sahiptir. Cilde dolgunluk kazandırır. Cilt kırışıklıklarını ve ince çizgilerin görünümünü azaltır.

CEVİZ 

Ceviz şahane bir çinko kaynağıdır. Çinko, cildiniz tarafından hasara karşı bir bariyer olarak ve düzgünleşme için kullanılır.

PANCAR 

A vitamini, potasyum, sodyum, kalsiyum, magnezyum ve E vitamini açısından varlıklı olan pancar, cilde çok yararlıdır.

BİTTER ÇİKOLATA 

Bitter çikolatanın biyoaktif bileşenleri de cildinize yarar sağlayabilir. Flavanoller cilt yoğunluğunu ve hidrasyonunu artırabilir, güneş hasarı riskini azaltabilir ve cilde kan akışını güzelleştirebilir.

YEŞİL ÇAY 

Düzenli olarak yeşil çay tüketmek cildinizin görünümünü kıymetli ölçüde güzelleştirir. Yeşil çay polifenolleri, güzel bilinen antioksidan ve antienflamatuar özellikleri sayesinde özgür radikallerle savaşır ve kırışıklıkları, ince çizgileri ve cilt elastikiyet kaybını önler.

CHİA TOHUMU 

Chia tohumları cildin temelini güçlendirir. Varlıklı omega-3 yağ asitlerini içerisinde barındıran chia tohumları cildi besler ve onarır.

YABAN MERSİNİ 

Yaban mersini, cildi gözle görülür biçimde sakinleştirme konusunda fevkalâde bir yeteneğe sahip olan anti-enflamatuar, antioksidan ve polifenol kaynağıdır. Cildi dış etkenlere karşı güçlü hale getirir.

Güzellik

Cildi

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kolajen içeren bu besinlerle yaşlanmanın önüne geçebilirsiniz